Розп’яття Пінзеля та ікону XIV ст. показали в «Епосі Возницького»

17:00, 20 грудня 2012

Сьогодні у Львівській національній галереї мистецтв відкрилася виставка «Епоха Бориса Возницького», яка присвячена 50-літтю його праці на посаді директора галереї. На експозиції представлено близько 100 експонатів, які показують різні напрямки його діяльності: музеєтворча, робота по збереженню мистецьких цінностей, поповненню збірки, науково-дослідна, експозиційна та виставкова.

На виставці можна побачити ікони, твори живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, стародруки XV-XVI ст. «Ми намагалися відібрати твори для цієї виставки із фондосховищ, бо наші експозиційні площі дуже малі. У фотографіях ми показали музеєтворчу діяльність. Борис Григорович за 45 років своєї діяльності відкрив 16 відділів», - розповіла куратор виставки Наталія Маїк. Вона зазначила, що одними із цікавих експонатів є ікона XIV ст. «Львівська Богоматір», розп’яття Іоана Пінзеля.

Документальна частина експозиції представлена у світлинах, які показують відкриття різних музеїв: каплиці Боїмів, Олеського замку, Золочівського музею та інші.

«Хочу розпочати свій виступ висловом Бориса Григоровича: якщо б мати 100 життів, вони б не наситили мене. Коли мрії здійснюються, стає сумно. Хто минулого не осягне, той не матиме майбутнього. В житті треба поспішати без ременя безпеки». Борис Григорович ніколи не нарікав на життя, бо завжди займався улюбленою справою», - розповіла генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв Лариса Разінкова.

Заступник голови Львівської ОДА Михайло Янковський зазначив, що ця виставка – лише перший захід із низки інших, які відбуватимуться в рамках року пам’яті Бориса Возницького.

Як інформував ZAXID.NET, в Міністерство культури України скероване звернення, щоб Львівську національну галерею мистецтв назвати іменем її колишнього директора Бориса Возницького.

Нагадаємо, 23 травня 2012 року директор Львівської галереї мистецтв, Герой України Борис Возницький загинув у ДТП. Аварія сталась на дорозі між селами Куровичі та Печенія Золочівського району. Поховали Возницького на Личаківському цвинтарі на 67 полі.