Розшукуваний Україною Сергій Курченко розширив бізнес на окупованому Донбасі

Його компанія експортує металопродукцію, виготовлену в ОРДЛО

19:45, 12 вересня 2017

Компанія «Газ-Альянс» з російського Нижнього Новгорода, яку контролює олігарх Сергій Курченко, в червні-серпні експортувала з Росії чавун та іншу металопродукцію на загальну суму 70,6 млн доларів. При цьому, продукція була вироблена на металургійних підприємствах, які були захоплені бойовиками ОРДЛО. Про це пише LIGA.net з посиланням на дані митних декларацій.

Так, в кінці червня «Газ-Альянс» почала експорт готової продукції, виробленої, зокрема, на «Єнакіївському металургійному заводі», який входить у групу «Метінвест» Ріната Ахметова та Вадима Новинського, але нині захоплений бойовиками.

Спочатку цю продукцію вивозять з окупованих територій до Росії південно-осетинською компанією «Внєшторгсервіс», в управлінні якої перебувають захоплені бойовиками підприємства на Донбасі. Після чого продукція переоформлюється на «Газ-Альянс», яка безпосередньо здійснює експортні операції.

При цьому в митних деклараціях не вказані ані пункти поставки товару, ані країни призначення, ані покупці.

Компанія «Газ-Альянс» експортує гарячекатані і ковані прутки, а також чавун. З червня по вересень на експорт було поставлено близько 121 тис. тонн чавуну на суму $ 34,9 млн, а також близько 86,8 тис. тонн прутків на суму $ 35,7 млн.

Також «Газ-Альянс» продовжує поставляти на експорт у треті країни вивезений з Донбасу антрацит. З березня цього року обсяг таких поставок склав 142 тис. тонн вартістю $ 10 млн.

По всіх експортно-імпортним операціям «Газ-Альянс» працює у зв’язці з «Внєшторгсервісом».

Єдиним власником «Газ-Альянсу» є маловідомий Володимир Ликов. Він же володіє московським ТОВ «Петра Ойл», створеним в 2014 році.

Ця структура в 2016 році викупила у державного «Укрексімбанку» право вимоги боргу у розмірі 236 млн грн у структур Сергія Курченка – «ВЕТЕК Медіа Інвест» і «Ілоніт ТБ».

Борг утворився в 2013 році після отримання структурами Курченко кредиту в $ 160 млн на покупку медіагрупи UMH у екс-глави Адміністрації президента Бориса Ложкіна.

Після викупу права вимоги боргу структури Курченка – «Петра Ойл» з одного боку і «ВЕТЕК Медіа Інвест» і «Ілоніт ТБ» з іншого боку, уклали мирову угоду. У такий спосіб Курченко через «Петра Ойл» позбувся великого боргу перед держбанком.

Як писав ZAXID.NET, раніше Генпрокуратура склала повідомлення про підозру Сергію Курченку у вчиненні 9 злочинів. Підозру надіслали Курченкові 27 червня до місця реєстрації в місті Чугуєві, де він давно не живе. З лютого 2014 року ця близька до екс-президента Віктора Януковича людина переховується від органів слідства та суду за кордоном і перебуває в розшуку.