Обставини, які, на думку Нацполіції, вказують на вчинення кримінального правопорушення проти компаній «Яблуневий дар» і «Танк Транс», свідчать про замовний характер кримінального провадження, йдеться в розслідуванні порталу Delo.ua.
Формулювання «посадові особи ТОВ «Яблуневий дар» і ТОВ «Танк Транс» під виглядом отримання кредитів заволоділи грошовими коштами АТ «Дельта Банк» не відповідає дійсності, адже до моменту введення в банку тимчасової адміністрації в березні 2015 року обидві компанії погашали взяті кредити і платили нараховані відсотки, що повністю спростовує твердження про заволодіння грошовими коштами банку», - цитуються в тексті видання слова Ігоря Кулака, партнера адвокатського об'єднання Ratio Legis, яке надає правову допомогу групі компаній Т.B. Fruit.
Нагадаємо, що у середині лютого Головне слідче управління Національної поліції відкрило кримінальне провадження проти компаній ТОВ «Яблуневий дар» і ТОВ «Танк Транс», що входять в групу Т.B. Fruit українського бізнесмена Тараса Барщовського. Остання - один з найбільших в Європі і світі переробників фруктів і ягід, а також виробників концентрованих соків.
Кримінальне провадження щодо «Яблуневого дару» і «Танк Транс» ініціювала фінансова компанія «Інвестохіллс Веста», чий адвокат Антон Пономарьов значиться як потерпілий. У листопаді 2019 року ця компанія на аукціоні, проведеному Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, викупила права вимоги 6,19 млрд грн боргу «Яблуневого дару» і «Танк Транс» перед ліквідованим «Дельта Банком», а тепер використовує кримінальне провадження в якості важеля тиску на український бізнес. Однак насправді претензії «Інвестохіллс Веста» носять вельми спірний характер, - йдеться в розслідуванні порталу Delo.ua.
Як відомо, в 2011-2013 роках «Яблуневий дар» і «Танк Транс» уклали з «Дельта Банком» договори на чотири кредитні лінії на загальну суму 93 млн євро. Компанії справно виконували зобов'язання за кредитами, погашаючи заборгованість у встановлені договорами терміни, однак в кінці 2014 роки сам «Дельта Банк» опинився на межі неплатоспроможності, після чого НБУ відніс його до категорії проблемних і ввів свого куратора для контролю за діяльністю фінустанови. У 2015 році регулятор зовсім запустив процес ліквідації банку.
Незадовго до цього ТОВ «Яблуневий дар» по так званій схемі «схлопування» здійснило погашення всієї заборгованості за вказаними кредитними договорами шляхом зарахування з банком зустрічних однорідних вимог. Ця процедура була проведена на законних підставах відповідно до статті 601 Цивільного Кодексу України. Кредитні зобов'язання ТОВ «Яблуневий дар» були обмінені на $60 млн депозитних коштів компанії Cargill Financial Services, яка шляхом такого «взаємозаліку» вирішила проблему з поверненням свого депозиту в «Дельта Банку».
«На сьогодні до нас немає жодних претензій з боку «Дельта Банку» і Фонду гарантування вкладів», - зазначив Тарас Барщовський. Також він додав, що список боржників «Дельта Банку» можна вільно перевірити, і серед них компаній «Яблуневий дар» і «Танк Транс» немає, так як право вимоги було продано. І дійсно, згідно з інформацією на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, за станом на 1 січня 2020 року в списку боржників «Дельта Банку», які повинні повернути борг відповідно до рішення суду, компаній «Яблуневий дар» і «Танк Транс» немає.
У той же час, стверджують юристи T.B. Fruit, «Інвестохіллс Веста» не може бути потерпілим у даному провадженні, оскільки «Яблуневий дар» і «Танк Транс» ніяких кредитних договорів з цією компанією не укладали. «Компанії «Яблуневий дар» і «Танк Транс» готові співпрацювати з правоохоронцями, однак виникає сумнів у неупередженості слідчих, про що свідчить спочатку явно замовний характер такого кримінального провадження», - каже Ігор Кулак.
Сьогодні компанія займає 9-12% світового ринку яблучного концентрату, і кожна 10-я пляшка соку в світі робиться з концентрату T.B. Fruit. Концентровані соки виробництва T.B. Fruit поставляються глобальним лідерам, таким як Nestle, PepsiCo, Coca-Cola, Refresco, Eckes-Granini.