Розслідування справ про злочини проти Майдану зупинились, бо підозрювані втекли, - нардеп

20:02, 8 грудня 2015

Розслідування більшості справ про злочини проти активістів Майдану зупинилось, бо підозрювані або втекли з країни, або переховуються. Про це йдеться у листі голови антикорупційного комітету Верховної Ради Єгора Соболєва головам парламентських фракцій, повідомила «Українська правда».

Зокрема, у справі про незаконне скасування конституційної реформи нікому про підозру не оголошено.

У справі про розгін студентів 30 вересня 2013 року досудове розслідування призупинене «у зв’язку з не встановленням місцем перебування підозрюваних та оголошення їх у розшук».

Тільки справу екс-голови КМДА Олександра Попова передали до суду.

Розслідування справи про побиття активістів на вул. Банковій у Києві 1 грудня 2013 року також не рушить з місця через розшук підозрюваних.

Через цю ж причину не розслідують справи про розстріл людей в січні-лютому 2014 року, прийняття «диктаторських законів», постачання та застосування спецзасобів посиленої дії та про злочини тітушок.

Також у документі йдеться, що справі про переслідування «Автомайдану», смерті і поранення правоохоронців підозра нікому не оголошувалась.

Нагадаємо, 20 листопада Генеральна прокуратура опублікувала звіт із результатами розслідувань кримінальних проваджень у справі Майдану. Загалом за результатами розслідування злочинів, скоєних під час Революції гідності, правоохоронні органи повідомили про підозру 270 особам (43 чиновникам, 125 міліціонерам, 11 суддям, 9 прокурорам, 6 представникам місцевої влади, 76 цивільним, зокрема тітушкам), передали до суду 119 обвинувальних актів щодо 141 людини. Винесено 26 судових рішень.

Також наприкінці листопада голова фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко заявив, що справа проти екс-президента України Віктора Януковича може бути передана до суду вже у грудні.

Екс-президент України Віктор Янукович в інтерв’ю російським журналістам заявив, що хоче повернутися в політику.