Розстріляна Бразилія

У півфіналі збірна Німеччини перемагає господарів мундіалю з рахунком 7:1

00:48, 9 липня 2014

Навіть у найстрашнішому сні бразильські вболівальники не могли уявити, що їхня національна збірна вже у перші півгодини півфінального матчу з Німеччиною програватиме 5:0. А це не лише наснилося, це відбулося на очах усієї футбольної спільноти світу на стадіоні «Мінейран» у Белу-Орізонті. Безперечно, що цей день увійде в історію як «чорний день» бразильського футболу: підопічні Сколарі змушені завершити боротьбу за Кубок світу на такій ганебній ноті, програвши 1:7.

Критика Луїса Філіпе Сколарі, нарікання на невчасну травму Неймара і дискваліфікацію Тіаго Сілви, образа на збірну, захист якої посипався, немов картковий будинок, - усе це буде пізніше. А того вечора 60-тисячний стадіон, який на 90% був заповнений бразильськими вболівальниками, мовчки плакав і вірив в чудо. Плакав і не розходився, попри те, що рідна команда так і не спромоглася дати бій німецькій машині.

Футбол по-німецьки

Початок матчу не передбачав драматичного розвитку подій. Бразильці почали доволі впевнено, намагалися контролювати м'яч і навіть пробували атакувати ворота Мануеля Ноєра.

Однак господарі поля відчували себе впевнено на домашньому стадіоні лише до першого голу - «бундесмашині» вдалося забити вже на 11 хвилині. Після кутового з подачі Томас Мюллер в один дотик розстріляв ворота збірної Бразилії - 0:1.

Підопічні Сколарі намагалися зрівняти рахунок, однак німецький захист працював дуже холоднокровно. Німці діяли настільки злагоджено, що здавалося, немов їх на полі кількісно більше.

Коли ж німецька збірна пішла у контратаку, бразильська оборона розсипалася, немов зграйка школярів: за 6 наступних хвилин бразильці пропустили 4 голи.

На 23 хвилині Тоні Кроос блискучим розрізним пасом віддав на Томаса Мюллера, який передав м'яч на Мірослава Клозе. Знаменитий Міро без особливих зусиль подвоїв рахунок своєї збірної - 0:2.

На 25 хвилині у воротах бразильської команди розписався Тоні Кроос, який з подачі Філіпа Лама з 20-ти метрів забив м'яч у ближній кут - 0:3.

Ще за хвилину бразильці помилилися при розіграші м'яча з центра поля, а німці змогли провести швидку контратаку - дублем відзначився Тоні Кроос - 0:4.

Після п'ятого голу, який на 29 хвилині забиває німецький хавбек Самі Хедіра, здавалося, що бразильці взагалі відмовилися грати. До перерви господарі поля так і не змогли створити гольові моменти біля воріт збірної Німеччини і покинули поле з рахунком на табло 0:5.

На початок другого тайму бундестім вийшла розслабленою і складалося враження, що німці й ніби не проти, аби м'яч бразильців хоча б раз побував у воротах суперника. Однак Мануель Ноєр був іншої думки і без шансів для господарів поля відбивав найнебезпечніші м'ячі.

Попри тотальну перевагу гравці німецької збірної навіть не намагалися розслабитися. Німці дещо збавили ритм, але продовжували грати у свій футбол. Тому шостий гол не забарився - на 69 хвилині у воротах Бразилії відзначився Андре Шюррле - 0:6. А вже за десять хвилин нападник оформив дубль - 0:7.

Все ж на останніх хвилинах матчу господарі поля таки змогли забити гол престижу - на 89 хвилині у ворота німців забив Оскар. З рахунком 1:7 збірна Бразилії покидає боротьбу за головний трофей мундіалю. Єдиний шанс, який дозволить реабілітуватися господарям поля в очах рідних вболівальників, - це вибороти бронзу чемпіонату у матчі за третє місце.

Цифри матчу

Цей мундіаль таки став особливим для нападника німецької збірної Мирослава Клозе, який зумів побити рекорд бразильця Роналдо, забивши 16 голів у виступах на чемпіонатах світу.

Востаннє бразильська збірна програвала на домашньому полі аж 12 років тому.

Найбільшого розгрому національна команда Бразилії зазнавала далекого 1920 року, поступившись збірній Уругваю з рахунком 6:0.

Зустріч у півфіналі мундіалю стала своєрідним реваншем для німців після програшу бразильцям у 2002 році. Тоді на чемпіонаті світу в Японії та Кореї бундестім поступилася у фіналі мундіалю збірній Бразилії з рахунком 2:0.

Наразі німецька збірна забила найбільшу кількість голів в одному матчі на ЧС-2014 у Бразилії.