«Розумні» протези відтепер військові зможуть отримати в Україні

У Львові іноземні фахівці навчають українських протезистів

19:18, 14 квітня 2016

У Львові у межах «Проекту підтримки протезування в Україні» фахівці зі США, Канади і Великобританії вчать українських колег виготовляти, обслуговувати і користуватися так званими «розумними» протезами.

Учасник АТО Євгеній Губа втратив ногу на сході України. Нині не може повірити, що його «розумний» протез дає йому нові можливості.

«Він може усе, навіть по сходах можна ходити. У цьому протезі мені зручно і добре. Ще повністю його функцій не збагнув, бо ще тільки вчуся», ― зізнався Євгеній Губа.

Новий протез руки отримав і Андрій Жупник, який втратив руку ще на Майдані. І уже цією рукою грає у теніс, музикує на гітарі і робить вдома ремонт.

Обоє чоловіків отримали протез у межах міжнародного проекту. Упродовж двох тижнів реабілітологи і протезисти зі США, Канади і Великобританії вчать українських колег працювати із сучасними «розумними» протезами на Львівському протезному заводі.

«Найкращі спеціалісти світового рівня в галузі протезування, реабілітації та ерготерапії навчають наших фахівців з цілої України. У нас присутні техніки-протезисти з Харкова, Одеси, Миколаєва, Києва і Львова», ― повідомила заступник директора Львівського протезного заводу Вікторія Оліх.

Проект реалізовує «Канадсько-український фонд міжнародної підтримки» та американська неурядова організація «Простетика», фінансує українська громада Канади, США і Австралії.

Дехто з іноземних фахівців працює у шпиталі для американських військових. Кажуть, що найголовніше ― це навчити українців, аби ті, хто втратив кінцівки, могли, не виїжджаючи із країни, отримати сучасні послуги.

«Я думаю, ми можемо багато помогти вашим спеціалістам у навчанні і практиці, поділитися продукцією, яку активно використовують у США, Канаді та Великобританії. Ми хочемо поділитися нашими знаннями у галузі протезуванні і реабілітації. Також ми багато чого нового взяли для себе і від вас», ― розповів представник «Walter Reed Hospital» Джо Баткус із Вашингтона.

Українських фахівців вчать опановувати найновіший міоелектричний протез. Він має можливості, як у людської руки, дозволяє навіть користуватися гаджетами із сенсорними екранами: рухи активовують імпульси м'язів.

Протези уже встановили чотирьом особам.

«Ці протези будуть їм надані безкоштовно за рахунок організаторів проекту та наших партнерів, організації «Простетика». Загалом протезні вироби були виготовлені, якщо врахувати переробку куксоприймачів, десь для 13 людей», ― додав координатор «Проекту підтримки протезування в Україні» Андрій Півторан.