Українська розвідка надала фотодокази мілітаризації Росією Криму

Російська армія побудувала у Криму базу на випадок війни й підготувала аеродром для бомбардувальників з ядерною зброєю

15:48, 7 лютого 2021

Українська розвідка розсекретила фотознімки окупованого Росією Криму, отримані з супутника. На фотографіях, які у неділю, 7 лютого, опублікувало «Радіо Свобода», видно базу, яку російська армія побудувала на випадок війни. Також на фото є майданчик на аеродромі Бельбек для прийому бомбардувальників, що можуть переносити ядерну зброю.

На фото, які розвідники надали журналістам, також видно десятки новітніх російських винищувачів, гелікоптери, системи С-400 та РЛС.

Серед іншого, журналісти розповіли про нову велику військову базу, яку окупанти побудували наприкінці 2020 року в Новоозерному.

«Ви можете бачити, що в 2018 році на цьому місці були розвалені “корівники”. А вже в 2019 році і протягом 2020 року тут з’явилась велика військова частина. Це база зберігання на випадок війни. Наприклад, коли проводиться мобілізація, то людей треба чимось озброювати, і це озброєння зберігається саме в такому місці. Це сотні артилерійських систем, броньована техніка і тому подібне», – дивлячись на космічні знімки, пояснив журналістам начальник інформаційно-аналітичного центру Національного космічного центру України Сергій Янчевський.

Поблизу Севастополя російська армія збудувала ще один об’єкт. На архівних космічних знімках можна простежити, як починаючи з 2016 року на пустому місці будувалась радіотехнічна станція з десятком супутникових антен-«тарілок», середній діаметр кожної близько 5 метрів.

Також нові радіолокаційні станції і щонайменше вісім ракетних комплексів С-400 нещодавно з’явились впритул до траси «Таврида», поблизу Керчі. А на околиці Євпаторії Росія побудувала величезну радіоантену діаметром близько 30 метрів. І в тій же Євпаторії, в колишньому українському космічному центрі, тепер базуються військово-космічні сили Росії.

За часи окупації півострова, над територією Криму волонтерська організація «Сестри перемоги» для Збройних сил України неодноразово проводила аеророзвідку. З 2015 по 2018 роки безпілотником «Лелека-100» керував Олексій Бережко. Чоловік каже, що на цьому апараті залітав на 100 кілометрів углиб півострова. Олексій двічі проводив розвідку над Джанкойським аеродромом. Під час останнього польоту він зафільмував російські ракетні комплекси С-400 та новітні російські гелікоптери.

Масштабніших змін зазнав і аеродром Бельбек, що під Севастополем. За останні три роки російська армія вклала в нього мільйони рублів. Журналісти показали ці знімки Юлію Мамчуру, який у 2014 році командував авіабригадою у Бельбеку. Він одразу звернув увагу на те, що від старої злітно-посадкової смуги не залишилося і сліду. Тепер є нова, ширша та довша і монолітна. А старі плити російські військові розібрали та склали просто на літньому полі.

Мамчур також зауважив, що Росія готує аеродром для прийому Ту-160 «Білий лебідь» – надзвукових бомбардувальників-ракетоносців, які можуть переносити ядерну зброю.

Те, що аеродром готують для приймання ядерної зброї, підозрюють і в космічній агенції.

Для будівництва нової злітної смуги росіяни збудували бетонний завод, прямо на місці колишньої 3-ї авіаційної ескадрильї. А саму смугу, на 200 метрів, довелось наблизити до 70-метрового глиняного урвища, яке щороку зазнає зсувів.

Масштабне будівництво окупанти пояснювали тим, що тут буде і цивільний аеропорт. Та, попри плани й обіцянки, цивільний сектор у Бельбеку так і не з’явився.

Український космічний центр зафіксував ще десятки різних новобудов та модернізацій, що проводить Росія в окупованому Криму. Ці дані потім потрапляють до СБУ та Збройних сил України. А там вже їх аналізують та оцінюють загрозу з боку Росії в Криму.

Зараз увага космічного агентства прикута до створення нової радіолокаційної станції «Воронеж» на мисі Херсонес. Тут уже демонтують українську РЛС «Дніпро».

Фото «Радіо Свобода»

Українські фахівці кажуть, що порівняно з 2014 роком, Росія у Криму, наростила свій військовий потенціал більш як удвічі. І це незаконно, бо Крим – український. Натомість у Кремлі мілітаризацію називають нормою, бо вважають півострів «своїм».