За даними розвідки США, Росія зіткнулася з проблемами при виробництві серійного випуску гіперзвукової зброї, зокрема, ракет «Кинджал» і «Авангард», які в березні 2018 року презентував президент РФ Володимир Путін, повідомив телеканал CNBC.
Зокрема, у Росії немає компонентів з вуглецевого волокна для серійного виробництва. Проте, Путін сказав, що воно вже налагоджено.
У розвідці США зазначили, що вуглецеве волокно, яке використовується зараз, недостатньо надійне і не забезпечує необхідний теплозахист, про що відомо виробникам.
«Корпус гіперзвукового апарата не може витримати нагрівання при повторному вході [в атмосферу], через що внутрішні системи дають збій», – сказав один зі співрозмовників телеканалу.
Проте, як заявило джерело CNBC, розробка гіперзвукових ракет є для Москви пріоритетним завданням, і влада РФ як і раніше очікує, що програма буде завершена до 2020 року.
Нагадаємо, 1 березня Путін оголосив про успішне випробування і прийняття на озброєння гіперзвукової зброї і випробування нової ракети з ядерним двигуном. Ця гіперзвукова зброя має увійти до складу ядерного підводного флоту, який створює Росія, і який буде приведений у бойову готовність до 2024 року. У зв’язку з цим, США пришвидшили терміни початку випробовування своєї гіперзвукової зброї.
Зазначимо, що швидкість гіперзвукової зброї становить одну милю за секунду, що вп’ятеро більше за швидкість звуку.