1 березня поточного року на сесії Львівської обласної ради відбулася знакова подія, яка показала з одного боку справжню «більшість» ради, а з іншого – дозволила зрозуміти подвійні стандарти в роботі багатьох обласних обранців. Але про все за порядком…
Ще на минулому пленарному засідання ряд фракцій облради розробили колективне звернення до Президента, Кабінету міністрів та Верховної Ради України щодо заборони транзиту комерційного вантажного транспорту Російської Федерації через територію України. Одними з найбільш активних у розробці проекту звернення були депутати від пропрезидентської фракції «БПП-Солідарність». Ця тема тоді була на слуху, кожна з так званих проукраїнських політичних сил старалася «засвітися» або на блокування фур північно-східного агресора, або через голосні заяви чи звернення до державних органів влади. Подумалося, може справді наші можновладці на державному та місцевому рівнях нарешті спромоглися на рішучі та адекватні у воєнній ситуації економічні дії. Адже за словами навіть найбільш затятих антиукраїнських політиків РФ, блокада їх комерційного транспорту на території України – найбільший удар по їх економіці. Проте сторони під тиском ЄС все таки домовилися, і фури знову поїхали…
Ясна річ, такі кроки центральної влади не подобаються багатьом, тому логічно, що частина депутатів зареєструвала заяву до Верховної Ради, уряду та Президента із закликом відновити транзит російського комерційного транспорту територією України. Звичайно, заява обласної ради не має сили рішення для центральних органів влади і є все таки більш декоративною. Тим не менше, прохідне, як здавалося, питання на сесії перетворилося на цікаву ілюстрацію меншовартості і керованості частини депутатів Львівської обласної ради.
Вище згадана заява, точніше її проект, мляво обговорювався в сесійному залі, поки слово для виступу не взяв «губернатор» Львівської області. Пан Синютка активно почав переконувати депутатський корпус не підтримувати дану заяву, оскільки це може образити когось у Європі (хоча, як проста заява може когось серйозно образити?). Закликав обирати не серцем, а головою. Пікантності такій заяві голови ЛОДА надавав той факт, що на цьому ж пленарному засіданні, але декількома годинами раніше, депутати хвилиною мовчання згадали чергових загиблих воїнів на Сході. Після виступу губернатора заява була поставлена на голосування і старанням насамперед БПП «Солідарність» не була проголосована. Викликає подив навіть не сам факт виступу і позиції Синютки О.М., який, враховуючи його належність до президентської вертикалі, повинен був висловлюватися подібним чином. Дивують передовсім ті депутати обласної ради, які тижнем раніше затято підтримували ідею блокади, а через декілька днів, після виступу голови ОДА, різко поміняли свою думку.
Дане голосування чітко показало наявність пропрезидентської більшості в обласній раді, якій, очевидно, не давали на це свого мандату жителі Львівщини. Причому, йдеться не тільки про БПП «Солідарність», де лише 20 депутатів, але і представників ще декількох сил, таких як Громадянська позиція, Народний рух України, частина «Батьківщини», «Народний контроль».
Вище згадана «більшість» проявляє себе також і у питаннях, принципових для фракції «Об’єднання «Самопоміч», про що її представники постійно заявляють публічно, а саме, голосування за обласні програми, у яких немає постатейного розпису витрат. Попри те, що депутати «Самопомочі» заявляють про неможливість голосування за програми, де чітко не зазначено, куди саме та на які цілі підуть кошти жителів Львівщини, останнім часом стабільно знаходиться 48-53 голоси обласних депутатів, які підтримують «сирі», а в дечому і корупціогенні проекти рішень. Більшість таких програм розробляються ЛОДА, що вкотре підтверджує думку, що децентралізація та, як наслідок, ліквідація районних і обласних адміністрацій є ключовою реформою, яка так необхідна для України.
Також хочеться нагадати нашим депутатам, що їх обрали мешканці Львівської області для захисту інтересів жителів міст і сіл та відданої щоденної праці на благо нашого регіону, незважаючи на власні амбіції та інтереси.