Рух «Чесно» зафіксував у новій Верховній Раді першого кнопкодава

Нардеп спершу заперечував факт кнопкодавства, потім це визнав і почав погрожувати журналістам

16:17, 10 вересня 2019

У вівторок, 10 вересня, активісти громадського руху «Чесно» зафіксували перший випадок кнопкодавства в Верховній Раді дев’ятого скликання. Про це йдеться у повідомленні на сайті руху.

Зазначається, що інцидент стався на пленарному засіданні Ради 10 вересня у час голосування за законопроект про імпічмент, а порушником виявився позафракційний депутат-мажоритарник з Донецької області Олександр Ковальов, який тиснув кнопку на місці іншого мажоритарника з Донецької області – Максима Єфімова.

Сам Ковальов спершу заперечував факт кнопкодавства, але після перегляду відео, визнав, що порушив Конституцію.

«Там видно, що я кнопку натиснув? Погано, дуже жахливо. Якщо взяти систему зважування гріхів, що порушено за якісь періоди, то нехай це буде найбільш маленький гріх, тому що вже порушено більше. Якщо вже боротися за Конституцію, то давайте з більшого боротися, а кнопка...», – намагався пояснити народний обранець.

На відео видно, як Ковальов натискає на кнопку на місці іншого нардепа

У свою чергу, Максим Єфімов, замість якого і голосува Ковальов спробував віджартуватися і заявив, що в цей момент був під столом.

«Магія була в тому, що я заліз під ручку і натискав на кнопку. Я був під столом і натискав на кнопку. Відчепіться від мене, будь ласка», – заявив Єфімов.

До слова, представники ВР ситуацію поки що не коментували.

Оновлено.

Одразу після публікації новини на сайті «Чесно», нардеп підійшов до журналістів з претензіями. Він поцікавився, чому було опубліковано цю новину, а також запитав місце народження журналістів, надіслав фото журналіста Олександра Саліженка комусь у месенджері та записав його прізвище.

На запитання журналіста, чи можна розцінювати це як погрозу, Ковальов відповів: «Ми ще зустрінемося і детально про це поговоримо».

Відповідно, журналістами було подано заяву про погрози до правоохоронних органів.

До слова, Олександра Ковальова до ВРУ 9-го скликання обрали на прифронтовому окрузі №51 на Донеччині. До війни округ охоплював значну частину Донецької області, проте нині його центр розташований у прифронтовому смт Зайцеве.

Він складається з трьох населених пунктів, котрі фактично потрапляють у «сіру зону». На виборах в окрузі до списку виборців внесли 3218 людей. У голосуванні взяли участь 676, тож явка становила 21%. 10 бюлетенів визнали недійсними, тобто фактично «за» проголосувало 666 осіб.

Під час кампанії кандидат критикував українську владу і не цурався підкупу виборців. У своїй передвиборчій програмі Ковальов обіцяв «скасувати закон про тотальну українізацію та захистити право на рідну мову» і «відновити повагу до нашої справжньої історії, народу-переможцю та істинних героїв Великої Вітчизняної війни».

В результаті, Ковальов переміг, отримавши лише 220 голосів (33%), що є найменшою кількістю голосів, відданих за мажоритарника-переможця в історії українських виборів.

Варто також уточнити, що Ковальова підозрювали в організації втечі «беркутівців» з їхньої бази на проспекті Лобановського (колишній Червонозоряний) в Києві у 2014 році, що сам він назвав «актом здравости». Після повідомлення про підозру і допиту в 2016 році він був відпущений судом під особисте зобов’язання. Також Ковальов — лідер громадської організації «Ніхто крім нас», сформованої учасниками війни в Афганістані.