Рух і ПР допомогли «Свободі» віддати землю Львівському іподрому

17:37, 16 січня 2012

Подолати вето міського голови Львова на ухвалу щодо надання землі в оренду на вул. Стрийській Львівському іподрому Всеукраїнському об’єднанню «Свобода» допомогли депутати від Народного Руху України та Партії регіонів. За ухвалу про надання землі іподрому 29 грудня 2011 року проголосувало 53 депутати, а вже за подолання вето на неї 10 січня 2012 року – 68 народних обранців.

Згідно з результатами голосування за ухвалу «Про користування ПАТ “Львівський іподром“ земельними ділянками на вул. Стрийській, 133», «за» проголосували 53 депутати: 45 «свободівці» (які й ініціювали розгляд цієї ухвалу з голосу, – ред.), 5 депутатів від «Фронту змін», 3 – від «України Соборної».

Водночас вже на наступній сесії за подолання вето на згадану ухвалу проголосувало 68 депутатів. Зокрема, 50 «свободівців»: хоча троє «свободівці», які 29 грудня підтримали передачу землі іподрому, – Ігор Біда, Андріян Гутник та Роман Плахтій, 10 січня на сесії були відсутніми (на час подолання вето), 8 додаткових голосів дали їхні інші однопартійці: Василь Горон, Юрій Михальчишин, Святослав Шеремета та Петро Новосад (які 29 грудня «не голосували»), Василь Павлюк (29 грудня був відсутній в сесійній залі на момент голосування), Ігор Сільвестер, Андрій Яворський та Ярослав Тістик – також були відсутні 29 грудня.

Також 10 січня додались голоси «пориста» Андрія Білоуса (29 грудня відсутній), «рухівців» Ореста Печенка (був відсутнім) і Валерія Веречука з Богданом Лешневським, які 29 грудня «не голосували», голоси трьох регіоналів – Тадея Едера, Ігора Гладиша та Павла Ткачука, які також були відсутні 29 грудня. Крім того, по-одному голосу додали ПРП – Роман Грицевич (29 грудня «не голосував»), «Фронт змін» – Остап Іваськевич (відсутній 29 грудня), «Україна Соборна» – Віра Лясковська (на попередній сесії не голосувала), а також Аграрна партія України – Роман Федишин (був відсутній 29 грудня).

На прохання ZAXID.NET пояснити зміну своєї позиції щодо згадано ухвали, Валерій Веремчук розповів: «День перед тим (перед сесією 10 січня, – ред.) нас запросили на іподром, де була прес-конференція, показали територію, чим займається підприємство, які плани розвитку, розказали, які проблеми є на підприємстві. Після побаченого і почутого, ознайомившись з документами, я відповідно прийняв рішення щодо голосування».

На запитання, чи не лякає його те, що в ухвалі, проголосованій 29 грудня, йдеться, що частина земель, які міські депутати надають ПАТ «Львівський іподром», передбачені під житлову забудову, Валерій Веремчук сказав: «Я особисто задав це запитання представникові іподрому, на що зі здивуванням сказали, що жодного житлового будівництва не те що не планують, а що навіть не мають земельних ділянок для житлового будівництва. В день голосування я ще раз попросив показати мені технічну документацію (щодо земельної ділянки для іподрому, – ред.)… де було чітко записано, що понад 13 га – це землі під господарськими будівлями. І тут виникає питання – чому хтось прописав щодо житлової забудови (в ухвалі) чи помилково, чи був умисел, тоді як саме підприємство таких земель не має».

Як інформував ZAXID.NET, депутати Львівської міської ради на сесії 10 січня подолали вето міського голови на ухвалу щодо користування земельною ділянкою ПАТ «Львівський іподром», яку депутати прийняли на сесії 29 грудня 2011 року. 68 депутатів проголосували «за» подолання вето.

Раніше, депутати Львівської міської ради на сесії 29 грудня прийняли рішення віддати в оренду ПАТ «Львівський іподром» 70, 4 га землі на вул. Стрийській, 133 на 10 років. «За» проголосувало 53 депутати – депутати від ВО "Свобода", яка була ініціатором внесення цього питання з голосу на сесії. Згідно з ухвалою, іподром отримало в оренду 56,1 га землі за функцією використання – землі сільськогосподарського призначення, 13 га за функцією використання – землі житлової забудови, 1,3 га – інші землі. Ще 1,5 га іподром отримав в оренду на 5 років – у межах червоних ліній (без права капітального будівництва і посадки багаторічних насаджень). Орієнтовна орендна плата передбачена у розмірі 2,098 млн грн на рік. Як запевняють у міськраді, існують судові спори з іподромом щодо незаконної забудови. Відтак,Андрій Садовий наклав вето на цю ухвалу.