Рух наполягає, що Чорновола було вбито

12:27, 25 березня 2009

"Сьогодні виповнюється 10 років з часу вчинення одного з найстрашніших злочинів - вбивства лідера НРУ, Героя України В’ячеслава Чорновола. Рухівці ніколи не сумнівалися в тому, що відбулося саме вбивство, а не випадкове ДТП. На цій позиції ми стоїмо і зараз", - зазначив голова НРУ Борис Тарасюк, коментуючи 25 березня хід розслідування справи вбивства В’ячеслава Чорновола.

"Сьогодні ж виповнюється 10 років дуже важкої боротьби, яку вів і продовжує вести Народний Рух України з метою встановлення істини у справі вбивства лідера НРУ В.Чорновола. Переконаний, що саме активна діяльність рухівців у різні роки не давала можливості правоохоронним органам заспокоїтися і остаточно "поховати" справу вбивства Чорновола", - підкреслив Б.Тарасюк..

"З 1999 року по 2004 рік версія щодо вбивства Голови НРУ В.Чорновола навіть не розглядалася всерйоз. Мова йшла виключно про випадкову ДТП. На численні депутатські запити і звернення правоохоронні органи відповідали цинічно і грубо. У відповіді Міністерства внутрішніх справ від 25.02.2004 на моє депутатське звернення міститься, зокрема, така фраза: "у результаті перевірки всіх можливих версій слідство дійшло остаточного висновку про те, що Чорновіл В.М. і водій Павлов Є.С. загинули внаслідок грубого порушення ПДР як водієм Павловим Є.С., так і водієм Куделею В.М… Саме тому дивує намагання поставити під сумнів результати офіційного розслідування…" Сьогодні уже встановлено, що ДТП сталася не з вини Павлова Є.С., а постанову про відмову в порушенні кримінальної справи у зв’язку з смертю Павлова скасовано як незаконну. Отже, це свідчить, що ми були абсолютно праві, коли ставили під сумнів результати неправдивого розслідування, у результаті якого велика кількість речових доказів була втрачена, а іншими словами - просто знищена.

Впродовж усіх років розслідування цієї справи мусимо констатувати, що діяльність правоохоронних органів ніколи не була скоординованою. Органи внутрішніх справ стверджували, що це не їхня справа, а Генеральної прокуратури. Прокуратура у свою чергу не могла власними силами на належному рівні провести оперативно-розшукову діяльність. Таким чином, вибудовувалося свого роду "замкнуте коло", яке не давало можливості пролити світло у цій справі.

Свідомі того, що основний обов’язок у розслідуванні кримінальної справи лежить на Генеральній прокуратурі, де власне справа і перебуває на даний момент. Але хочеться звернутися публічно до Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки, щоб були задіяні усі можливості оперативно-розшукової діяльності з метою всебічного і повного розслідування цієї резонансної справи", - наголосив голова НРУ..

"Що стосується безпосередньо розслідування, то тут варто зупинитися на кількох моментах, які вже встановлені слідством і свідчать про те, що в принципі справа рухається у правильному напрямі. Хочеться вірити, що всі ці заходи не є димовою завісою, щоб продемонструвати видимість роботи, а не конкретні результати.

По-перше, як я вже зазначав, слідство встановило повну невинуватість водія Павлова, який керував автомобілем, у якому перебував Чорновіл. Тобто, на сьогоднішній день Є.С.Павлов повністю реабілітований. Цей факт свідчить про те, що ДТП не була простою випадковістю, а матеріали щодо винуватості Павлова були сфальсифіковані.

По-друге, Генеральною Прокуратурою України скасовано як незаконну постанову ст.слідчого в особливо важливих справах Криніна І.О. від 20.03.07 про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом посяганням на життя народного депутата України Чорновола В.М", - резюмував Б.Тарасюк..