Від початку року на водоймах Львівщини загинуло понад тридцять людей. Рятувальники кажуть, порівняно з попередніми роками статистика зменшилась, та все ж більшості нещасних випадків можна було б уникнути. Головне – дотримуватись елементарних правил.
Спека, водорості, відсутність рятувального поста відпочивальників в «Горіховому гаю» не лякають. Люди засмагають, з головою пірнають у воду та ігнорують не лише зауваження, каже директор місцевого кіноцентру Андрій Породко. Днями тут загинув чоловік і ніхто навіть не зреагував.
«Коли приїхали поліцейські, кажуть: у вас тут втопилася людина на озері. А тут сотні людей і все спокійно. Ми підійшли до однієї жіночки, а вона каже, що якийсь чоловік пірнув не виплив і все», – розповів Андрій Породко.
За його словами, чоловік, який загинув, був напідпитку. Рятувальники ж певні: відпочивати на водоймах, які не мають паспорта, – це вже ризик.
«Глибина тут незначна, можливо, десь є місцями півтора-два метри, але це точно не встановлено, бо озеро не призначене для купання, ніхто глибини не вимірював», – зазначив головний фахівець Франківського райвідділу ДСНС Сергій Семенюк.
На облаштованих пляжах у рятувальників ще більше роботи. Майже щодня вони мають клопоти з людьми напідпитку.
«Бувають такі, що намагаються переплисти озеро. Доводиться брати човен, за ними плисти і супроводжувати, оскільки вони в човен відмовляються сідати», – розповів Іван, рятувальник на озері Задорожне.
«Не можна заходити у воду в нетверезому стані, – застерігає начальник відділу нормативно-технічної роботи ГУ ДСНС Орест Галонько. – Не можна пірнати, якщо на дворі висока температура. Потрібно не запливати за буйки і слухати уважно інструктажі, які проводять рятувальні служби».
Навіть у будні в рятувальників на Задорожному роботи вистачає. Озеро дуже глибоке, тож відпочивальникам часом мало місця на обгородженій буйками території. Допоки на горизонті відносно спокійно, проводять навчання. Спільно з водолазами та медиками відпрацьовують схему порятунку потопельників та згадують основи реанімації.
Загалом від початку року на різних водоймах області загинуло 33 людини. Рятувальники наголошують: купатись потрібно лише в облаштованих для цього водоймах. На Львівщині таких – 21.