РЄ вимагає нову інформацію у справі Гонгадзе, Луценка та Волкова

22:07, 6 червня 2013

Комітет Міністрів Ради Європи заслухав 6 червня інформацію про виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини у справах “Гонгадзе проти України”, “Луценко проти України” та “Волков проти України”. Розгляд відбувався в закритому режимі.

Вислухавши представників українського уряду, Комітет Міністрів РЄ виніс відповідні рішення, пише Тиждень.ua.

Стосовно справи Гонгадзе, інституція зауважила, що розслідування у справі Олексія Пукача завершилося в січні 2013 року, але “деяка інформація, на яку був поданий запит під час попереднього розгляду справи в РЄ досі не надана”. Отже, українській владі запропоновано якнайшвидше повідомити ту інформацію. Комітет Міністрів висловив побажання, щоб розслідування обставин загибелі Георгія Гонгадзе далі досліджувала Генеральна прокуратура.

Щодо Юрія Луценка, КМ РЄ висловив задоволення, що колишнього міністра звільнено з-за ґрат. Тим не менш, керівництво міжнародної організації закликало українську владу надати додаткову “необхідну інформацію, яка б дозволила ґрунтовно проаналізувати питання індивідуальних заходів”. Посилаючись на статтю 18 та статтю 5 Європейської Конвенції, керівництво Ради Європи наголошує, що “специфічні загальні заходи видаються необхідними, щоб забезпечити виконання стандартів Конвенцїї.” Уряду запропоновано “найактивніше скористатися програмами співпраці, які передбачені для України і які дозволяють дуже швидко здійснити необхідні вдосконалення.”

Нарешті, у справі “Волков проти України”, Комітет Міністрів наголошує, що суддя Олександр Волков, згідно з рішенням ЄСПЛ, мусить бути негайно відновлений на роботі у Верховному Суді України. Рішення також наголошує, що “ця справа дозволяє констатувати серйозні систематичні проблеми у діяльності українського судочинства”, тож “назріли загальні термінові та комплексні заходи”, щоб виправити ситуацію.

У зв'язку з цим в української влади вимагають якнайшвидше надати план дій з чітким календарем на виконання зауважень суду. “Закликаємо українську владу якнайкраще скористати з тої допомоги, яку готова надати Рада Європи для забезпечення незалежності судової системи”.