Саакашвілі погодився з мирним планом Саркозі-Медвєдєва

09:00, 13 серпня 2008

Президент Грузії Михайло Саакашвілі в цілому приймає умови припинення вогню в зоні грузино-осетинського конфлікту і підписується під документом, узгодженим 12 серпня між російським і французьким лідерами. Про це заявив президент Франції Ніколя Саркозі, - повідомляє "Українська правда" з посиланням на "Інтерфакс".

"Ми узгодили з президентом Саакашвілі весь текст документа і внесли певні корективи", - сказав Н.Саркозі вчора ввечері під час брифінгу в Тбілісі.

"Текст документа 13 серпня буде представлений на зустрічі міністрів закордонних справ усіх 27 держав Євросоюзу, які дадуть на нього згоду, після чого документ прийме характер резолюції і матиме юридичну чинність", - сказав Саркозі.

Президент Франції сказав, що "перша фаза етапу передбачає відновлення миру і відмову обох сторін від використання сили. Надалі буде визначений статус перебування у конфліктних регіонах Абхазії і Південної Осетії російських військ. Чи буде їм надано міжнародний статус - ми домовимося пізніше". "Я закликаю всі сторони виконувати пункти цього документа, щоб біженці повернулися в свої доми і припинилося насильство", - підкреслив він.

"Ми мали тривалі переговори з умов припинення вогню, у ході яких ми двічі зв'язувалися з президентом Росії Дмитром Медведєвим. Документ передбачає відмову обох сторін від застосування сили, створення гуманітарного коридору і повернення грузинських збройних сил на місця постійної дислокації" - зазначив Н.Саркозі.

У свою чергу, М.Саакашвілі заявив: "Ми підписуємо цей документ про основні принципи в умовах гуманітарної катастрофи. Цей документ містить головне: має бути припинений вогонь, і процес врегулювання повинен бути інтернаціоналізований". За його словами, "майбутній статус конфліктних регіонів повинен бути вирішений при сприянні міжнародного процесу".

Як відомо, президенти Росії та Франції Медведєв і Саркозі 12 серпня у Москві прийняли спільну заяву, у якій означили шість принципів урегулювання грузино-осетинського конфлікту і закликали сторони не вдаватися до використання сили.