Садовий: Без транспортної схеми Євро-2012 у Львова могли забрати

11:30, 7 липня 2012

На ZAXID.NET відбувся чат з міським головою Львова Андрієм Садовим, на якому він відповів на запитання читачів про проблеми маршрутних перевезень, електротранспорту, транспортної схеми Львова, дав відповіді на питання ремонтів та благоустрою міста, будівництва, земельні питання. Також мер відповів на низку економічних та політичних запитань львів’ян тощо.

ПРОБЛЕМИ  МАРШРУТНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ

Чому після 21.00 на Рясне-2 їде лише 217а? Де всі міські маршрути з центру? Де автобус 6а? Протягом останнього тижня на його маршруті взагалі видно лише одну машину. А після 22.00 на Рясне-2 не доберешся.

До кінця року у кожному автобусі, трамваї ї тролейбусі буде встановлена система GPS, і водії вже не зможуть обдурювати управління транспорту та зв’язку, говорячи, що вони виїжджали на маршрути. За невиїзд на маршрут перевізників позбавлятимуть ліцензій. Тому ця ситуація кардинально виправиться. Ми маємо випадки, коли водій зранку може виїхати пізніше на маршрут, а ввечері – швидше з’їхати. Це проконтролювати важко, адже мова йде про сотні автобусів. Треба про кожний випадок інформувати на гарячу лінію міста – 297-57-11, щоб було чітко зафіксовано – година, хвилина, номер маршруту, хто конкретно звертався . Це не тільки проблема Рясного-2, це проблема всього Львова. Водії на маршрутках – це наші патріоти, які чомусь собі думають, що можна з халявити, і нічого з того не буде, а в неділю піти до церкви помолитись, щоб все гаразд було. А коли буде запроваджено GPS, то зміни у русі припиняться автоматично.

Перелік маршруток, які їздять один раз на 40-50-60 хвилин, доповнюю №35. Легше з Турківського району вибратися, ніж з проспекту Чорновола до вулиці Стрийської доїхати.

Це може бути окремий випадок. Водії час від часу порушують інтервал. Я прошу конкретизувати день, місце, годину, щоб по кожному з цих питань прийняти конкретні рішення. А в глобалі, ще раз наголошую, на деяких маршрутах уже встановили, а до кінця року встановимо в усіх транспортних засобах систему GPS. Буде електронна карта міста, де буде видно,  де перебуває автобус, і одразу буде видно, на якому маршруті порушують інтервал руху.

Просимо обмежити рух автотранспорту на вулиці Ліста.

Вона насправді є вузькою. Там зараз їздять автомобілі. Давайте розглянемо, якщо можна буде розпочати будівництво у Львові  паркінгів, наземних чи підземних і розважиться проблема з паркуванням, зможемо збільшити пішохідну частину міста Львова. На сьогодні, поки держава не прийме рішення про штрафування за паркування, дуже важко вирішувати якісь питання  і це також до цього має відношення.

Щодо бажання перевізників підвищити плату за проїзд. Було у 6 разів більше перевізників і значно більше маршрутів, ніж тепер! Якби було так зле, то не було б таких протестів проти ліквідації! Перевізники були б щасливі що їх позбавили паскудної і збиткової роботи! Можливо, насправді щось не так із витратами підприємств-перевізників, з ефективністю використання коштів? Жодного обліку доходів (оплати за проїзд)! Пасажири платять водію, а куди ті гроші ідуть ? Немає ж жодних білетів (хоч і їх липових можна понамальовувати) чи інших методів обліку.

Перевізники завжди висуватимуть пропозиції щодо збільшення вартості проїзду. Тут необхідний інструмент для контролю надходжень до транспортних операторів, а таким інструментом може бути лише електронний квиток.

Як змусити водіїв вмикати кондиціонери в автобусах?

Сьогоднішня  вартість проїзду – на межі рентабельності. Щоб працював кондиціонер – витрати палива збільшують на 20%, автоматично має збільшитись ціна. Сьогодні є заклики – збільшити ціну на проїзд. Я категорично проти цього.  Тому є банальне питання коштів. Хоча я прихильник  того, що якщо є кондиціонер, він має працювати. Але я також не можу вимагати від перевізника, щоб він працював у збиток. Якщо б було введено е-квиток,  то з’являлась би серйозна економія коштів, і це питання вирішилося б автоматично.

 Минулих років ніколи такі запитання взагалі не стояли, а цього року вони з’явились. Це показує, що ми вийшли на інший рівень, коли ми звертаємо увагу на кондиціонування в автобусі. Раніше говорили, як доїхати, чи буде автобус. Я переконаний, що прийде час, і в автобусах працюватимуть кондиціонери.

Коли у Львові будуть нічні маршрутки?

Нічний маршрут має мати вигоду не тільки для пасажира, але і для перевізника.

Скільки у Львові, ще з’явиться великих автобусів до кінця року?

У глобалі, там, де (автобус – ред.) він може проїхати він має їхати. Ми спонукаємо перевізників, щоб вони постійно збільшували кількість великих автобусів.

Чому немає даних про розклад руху автобусів, зокрема середньої місткості? Хоча б на кінцевих і в Інтернеті?

Це має бути. На всіх зупинках мають бути таблички із інтервалом руху.

Чи хтось стежить за дотриманням чистоти та вигляду салону автобусів, в т.ч. зайвої реклами, яка не оплачується?

Питання є відкрите. На моє переконання, реклами має бути дуже, і дуже мало. Тут треба зрозуміти де є межа: комфорту проїзду і додаткового доходу. По цьому питанні думаю, ми приймемо окремі  стандарти які будуть непорушні до виконання.

ТРАМВАЇ

Коли буде замінено трамвайну колiю на вул. Київський?

На превеликий жаль, такі роботи цього року не передбачені. Можливо, якщо поліпшиться економічна ситуація, будемо планувати роботи на наступний рік. Але це також залежить, наскільки депутатський корпус буде готовий голосувати за це рішення.

Скільки потрібно місяців, щоб збудувати трамвай на Сихів, і щоб він поїхав?

Реально. Якщо цього року розпочнемо, то наступного –  завершимо.

У мене до вас така пропозиція, коли збудують трамвай на Сихів, щоб зробили з Сихова два трамвайні маршрути на вокзал і в центр

Чому ні. Цілком здорова пропозиція.

Чому б не прокласти кілька сотень метрів трамвайної колії з вул. Сахарова до вул. Коперника і додати кілька трамвайних маршрутів чи просто змінити рух трамваю №5 через центр

Багато чого доброго у Львові треба зробити. Питання ким, питанням чим. Ідея цікава. Я цю ідею скерую на комісію, яка займається безпекою руху, в управління транспорту та зв’язку, в депутатську комісію, щоб ми спільно обрахували, якщо це має право на життя – будемо пропонувати до реалізації.

Чи не здається Вам, що трамвайний рух в місті організований так, щоб тільки заважати іншім учасникам руху, особливо через центр міста.

В усьому світі електротранспорт має пріоритет, як і весь громадський транспорт. Те, що у Львові, можливо, це питання не до кінця вирішене – це правда. Розпочавши співпрацю із ЄБРР, роблячи модернізацію 2 і 6 трамвайних маршрутів, пріоритет надається світлофорним об’єктам під електротранспорт. Наприкінці цього року система почне  набагато краще працювати.  Щодо інших маршрутів, то ми збираємось цього року підсилити електротранспорт більшою кількістю вагонів. Питання дуже актуальні, мені приємно, що ми зараз це реалізовуємо.

ТРАНСПОРТНА СХЕМА

Чи не вважаєте Ви, що транспортна реформа не досягла мети? Навіть трансферні квитки вже скасовано. Чому керівництво управління транспорту, яке впроваджувало реформу і далі займає свої посади? Якщо Жук і Білоус не мають впливу на перевізників, то може є хтось інший?

Якщо ви маєте пропозиції, яким чином в кадровому потенціалі підсилити управління транспорту, я їх з радістю розгляну. Якщо б ми не впровадили транспортну схему цього року, Євро-2012 у Львова забрали в інше місто. Ця транспортна реформа ще не завершена, вона є в процесі.

Якою була мета введення трансферних квитків – реклама і виправдання введення нової транспортної схеми на початковому її етапі? Зараз ви категорично виступаєте проти збільшення проїзду у маршрутках, але зі скасуванням трансферних квитків він і так вже подорожчав.

У центрі Львова працювала офіційна фан-зона до Євро-2012, і це внесло певні корективи в рух транспорту. Ми взагалі планували цього року запровадити е-квиток. Запровадження е-квитка вирішувало питання квитка та ряд інших проблем. Однак цей проект заблокував депутатський корпус міської ради. Ми дальше це питання будемо виносити на сесію, тому що введення електронного квитка вирішує кардинальні проблему, воно здешевлює проїзд, робить облік всіх грошей, це і збільшення виручки, це вивід з тіні коштів, можливо, воно комусь не вигідно, і тому цей процес не має такого прискорення, як би хотілось.

Щодо трансферного квитка, то в найближчі дні управління транспорту ЛМР прийме рішення, і я буду спонукати їх, щоб цей квиток було відновлено, він був вигідний для львів’ян.

Чому на зупинках громадського транспорту знову з’являються кіоски та коли буде впроваджено електронний квиток?

Депутати від партії «Свобода» силою проштовхнули ухвалу, щоб на понад 30 зупинках поставили двоповерхові буди. Наразі цю ухвалу зупинено рішенням суду. Я противник цього. Є зупинка, яка має бути належно облаштована. ЛКП «Львівавтодор» буде пропонувати бюджет на наступний рік, щоб ми виділили кошти на облаштування зупинок.

Я втішився, коли на зупинках громадського транспорту почали встановлювати двомовні таблички з маршрутами і назвами зупинок. На жаль, вандали понищили багато з них, а служби не спішать їх відновлювати та ремонтувати. Чи знайомі ви з теорією «розбитих вікон»?

Це коштує грошей, на превеликий жаль, і не малих. Ми хочемо комплексно підійти до всіх зупинок. Вони перейдуть на баланс «Львівавтодору». Але для цього треба передбачити кошти в бюджеті, щоби ці зупинки утримувати. Тому цю пропозицію ми будемо робити в бюджеті 2013 року. Є типовий проект зупинки, який ми опрацювали. Вона виходить достатньо не дорого по ціні. Але все одно, для цього потрібні кошти. Мова йде не про сотні тисяч, а про мільйони. Але власне враховуючи теорію «розбитих вікон», яку ви озвучили і, що одне розбите вікно може за собою тягнути друге-третє, я буду наполягати, щоб ці кошти були виділені і ми зупинки наші привели до пуття і ми за ними наглядали. Тому що сьогодні є різні балансоутримвачі. І на сьогодні в бюджеті кошти на утримання зупинок не передбачені. Тому, що були варіанти такі, що деякі зупинки робили рекламодавці, деякі зупинки на балансі районних адміністрацій.

Чому відмовилися від кольорового маркування районів?

Насправді це питання дискусійне. Все, що добре, – буде впроваджено, все, що дебатується, треба це провести, щоб потім не було звинувачень, що хтось когось змусив це зробити.

Чому обласні маршрути №№371 і 171 їздять по Львову, і коли вони перестануть їздити?

Тому що корупція. Так як мене інформують, певні перевізники занесли хабарі в обласну державну адміністрацію (ОДА), і там управління транспорту з порушенням всіх норм та законів видало їм тимчасові дозволи.  Я думаю, тут правоохоронні органи повинні розібратись і навести лад.

Коли нарешті перестануть перекривати вул. Шевченка біля станції «Клепарів» для маневрових тепловозів, створюючи кілометрові затори?

Це триває останні років 50. Сьогодні ми це питання ставимо перед  «Львівською залізницею», щоб знайти інші шляхи вирішення даного питання.

ПОЛІТИКА

Які у вас зараз стосунки з міським головою Винник, бо у нього теж така ситуація зі «Свободою», як у вас? Господарка Винник у важкому стані, а депутати тільки й ділять майно і землю?

У мене відбулася робоча зустріч з ним два тижні тому. Там надзвичайно складна ситуація. Три місяці тому депутати розпустили виконавчий комітет. Сьогодні дуже багато рішень не приймаються . Це свого роду патова ситуація. Звичайно, ми будемо помагати Винникам в юридичному плані також, тому що депутати несуть відповідальність  за функціонування міста. А вони хочуть перекинути відповідальність на виконавчі органи влади, а з іншої сторони створювати проблеми виконавчим органам влади. Тобто депутати хотіли б і рейтинг збільшити, збільшуючи протестність населення і водночас не нести відповідальність, але сьогодні люди мудрі. Вони все бачать, вони адекватно відреагують на  наступних виборах і дадуть свою оцінку.

Кого вважаєте своїм основним конкурентом на наступних виборах мера?

Тільки ті вибори закінчилися. Головним опонентом був Писарчук. Про наступні вибори я ще не думав.

Скажіть, будь ласка, чи планує мерія з нагоди 100-річчя проголошення ЗУНР, суверенної держави галицьких українців, вшанувати пам’ять вояків УГА, що полягли в боях проти польських загарбників? Наприклад, чи існує проект розбудови на Замковій Горі чи на Личакові величезного меморіального комплексу полеглим стрільцям УСС та УГА із центральною фігурою Діви Марії-Матері України?

Це – дуже важливе запитання. Потрібно гідно вшановувати тих людей, які віддавали своє життя за волю нашої держави. Звичайно, кожен ювілей у Львові святкують особливо, з пошаною. Коли мова йде про будівництво нових комплексів, то їх потрібно будувати так, щоб це було грамотно і з точки зору архітектури, і з точки зору вшанування, щоб через 10-15 років не треба було робити ремонт.

В 90-х роках в нас спонтанно було дуже багато цікавих ідей по розбудові тих чи інших меморіальних комплексів. На превеликий жаль, на сьогодні треба інвестувати кошти, щоб ці речі поправляти.

Але наголошую, що кожен ювілей у Львові завжди був і буде гідно вшанований.

Dobryj den! Odważę się zadać pytanie po polsku, gdyż wiem, że Pan Mer mówi w moim języku. Panie Andriju, czy istnieje szansa na zaprzestanie plucia ofiarom ukraińskich naconalistów w twarz i zburzenie pomnika ludobójcy Stepana Bandery we Lwowie? Psychopaci spod znaku OUN-UPA mordowali także Ukraińców więc pytanie nie jest złośliwe i całkiem poważne. Najwyższa pora dojrzeć, Ukraina ma już prawie 21 lat!

Сьогодні ми маємо багато архівних документів про те, що вояки НКВД перевдягалися в форму вояків УПА і чинили безчинства над польським населенням. Це – історичний факт. Треба про це знати. Якщо говорити про пам’ятники, то кожна країна має своїх героїв. Комусь це подобається, комусь це не подобається. Я не хочу ставити під сумнів героїзм тих чи інших поляків, німців, французів, американців, англійців… Я би хотів, щоб так само з пошаною ставилися до наших українців, які віддали своє життя за українську державу.

Вам хорошо известно, что украинский национализм имеет фашистское прошлое с расистскими, ксенофобскими, антисемитскими и др. свойствами. Тем не менее Вы не постеснялись в Вашем городе назвать улицы, площади, а также построить памятники в честь главных его пропонентов. На ток- шоу у Саввика Шустера, вы назвали нацистских преступников Бандеру, Шухевича, Стецька и др, осужденных Нюрнбергским Трибуналом, который и ныне остается в силе - Вашими героями. Немецкие журналисты неоднократно пытались объяснить Вам, что Ваши "герои" - были прихвостнями немецкого национал- социализма и фашизма, которому они ревностно служили, а Вы, господин Садовой, с присущим Вам апломбом, отказали им в интервью. Неужели Вы думаете, что это пойдет на пользу Вашей и Вашего города репутации?
Может Львов передумает и откажется от своего фашистского прошлого и станет цивилизованным на все 100%.

У Львові проживають громадяни різних національностей, різних віросповідань. Ми маємо дуже складну історію. Структура населення міста за останніх 70 років змінилася на 90%: людей розстрілювали, мордували. Хто зміг – виїхав, втік. Це – наша історія. Вона – надзвичайно важка. Але це – наша історія, і ми повинні її поважати. На своїй історії ми будуємо свій завтрашній день.

Чи підтримуєте ви заклик львів’ян оголосити бойкот ринку «Південний»? Адже Писарчук (народний депутат від Партії регіонів – ред. ) один із тих, хто підтримав мовний законопроект

Питання мови – це надзвичайно важлива тема. Я думаю, ця авантюра, яку пробували депутати зробити у Верховній Раді з порушення регламенту проголосувати за якийсь незрозумілий закон, не пройде. Але вона повинна нас всіх об’єднати. Ми повинні більшу увагу звертати на мову і розуміти, що це є наш форпост. Що мова – це святе. А відношення львів’ян до тих чи інших депутатів парламенту можна виражати. Єдине тільки прохання, щоб це не суперечило чинному законодавству України.

ЕКОНОМІКА

Скільки місто має боргів і хто понесе відповідальність за їх несплату?

Жодної несплати на сьогодні в нас нема. Ми маємо на сьогодні по облігаціях суму приблизно 198 млн грн, яку маємо заплатити. 50 млн ми сплачуємо в кінці липня, а 42 млн ми сплачуємо в грудні 2012 року. Й інша сума в нас йде на сплачення 2014 року. Місто чітко виконує своє зобов’язання. На прикладі тих коштів, я хочу, щоб люди зрозуміли, в чому суть. В 2007 році ми позичили у банків 92 млн. Ці кошти були позичені під 9,5%. Тоді курс долара був 4,5 грн. Фактично, ми тоді позичили 20 млн доларів. Що ми маємо сьогодні? Що таке сьогодні 92 млн. Це є 11-12 млн доларів. При цьому, що тоді вартість робіт і зарплати була значно нижчою. Ми за ці кошти маємо один великий плюс. Ми взяли одну суму, а віддаємо вдвічі менше. Це вигідно. Дуже вигідно. Міста у всьому світі беруть позики, тому що містам дають позики під найменші відсотки. І, наприклад, сьогодні ми коли беремо кошти Європейського банку, ми маємо відсоткову ставку значно нижчу, ніж Україна емітує облігації на внутрішньому ринку.  Тому це вигідно, треба позики брати, але зробити це мудро і збалансовано. Що ми і робимо.  Багато є нарікань, тому що політики, особливо перед виборами, намагаються розказувати різні страшилки,  не маючи поняття у фінансах і у функціонуванні міста.

Як виконується у 2012 році міська програма підтримки малого підприємництва? Які цікаві нові підприємства створено у Львові? Які шанси і можливості має малий бізнес для розвитку у м.Львові?

На превеликий жаль, цю програму фактично не фінансує депутатський корпус. Під час підготовки до Євро ми провадили велику програму «Привітного міста». Були проведені десятки, сотні тренінгів, навчань з бізнесом сфери обслуговування. Це дало свій дуже великий ефект. Гості, які були у Львові, були враженні якістю обслуговування в наших закладах громадського обслуговування, взагалі самою атмосферою в місті. Звичайно, хотілося б щоб депутатський корпус більше виділяв коштів на реалізацію такої програми. Бо на сьогодні те, що робиться, це як правило є грантові кошти. Активно працює департамент економіки, активно працює Інститут міста, я попрошу їх дати більш розширену інформацію, щоб можна було на цю тему продебатувати. Тому що підприємці, які створюють продукт і робочі місця, - це люди, які годують сім’ї, десятки сімей, то їм треба максимально допомагати. Може, ми разом із журналістами зможемо більше уваги приділити цьому, щоби ми в бюджеті на 2013 рік більше коштів могли виділити на реалізацію такої програми.

Скажіть, чи відала держава Львову гроші за ремонт доріг?

Ще ні.

Чому порядок оформлення права власності на квартири, збудовані в новобудовах, який встановлений Рішенням ЛМР №114 від 27.02.2009р., не відповідає чинному законодавству?

Хотів би пана Василя запросити до керівника юридичного управління. Якщо він аргументовано доведе, що можна кількість тих процедур зменшити, то ми зробимо це негайно, тому що наші процедури чітко регламентовані чинним законодавством.

У Львові є кілька вузів, які готують спеціалістів різних напрямів. Але Львів підтримує лише розвиток двох – туризм та ІТ. Чому не розвиваються інші  напрями? Створюється ситуація. Коли спеціалістів туризму та ІТ запрошують  з інших міст. А львів’яни, отримавши освіту і місті, мають шукати роботу за межами міста з подальшим переселенням?

Ми підтримуємо всі галузі – і харчову промисловість, і легку і машинобудування. Коли говоримо про туризм і ІТ, говоримо про ті галузі, від яких раніше місто взагалі нічого не отримувало, бо це нові індустрії, які можуть місто вивести в лідери. Ми ніколи не будемо лідерами в світі з легкої чи харчової промисловості. Все одно Китай нас випередить. А от в ринку ІТ ми можемо мати серйозне лідерство в світі. З туризму ми можемо мати дуже серйозні доходи. Мова йде про сотні мільйонів. Але для цього потрібна важка праця. Плюс туризм за собою тягне інвестиції. Коли людина приїжджає в місто, в неї виникає бажання, чому б тут не зробити якийсь бізнес, щось тут не купити. Це дуже складний процес. Але, наскільки я знаю, спілкуючись з мерами багатьох міст, чи це є Мюнхен, чи це Рим, чи це є Варшава, всі вони мріють, щоб в їхніх містах активно розвивався туризм та ІТ. А ми до всіх галузей  підходимо збалансовано. Стосовно освіти, на превеликий жаль, та освіта, яку сьогодні надають львівські виші, потребує дуже серйозного вдосконалення, враховуючи конкуренцію на ринках. Але це вже зовсім окрема тема. Це, насправді, дуже глибоке запитання. Я знаю багатьох дітей, які навчалися у Львові, а потім здобували другу освіту за кордоном, то вони розказують не просто про кардинальну різницю, про різницю в 100 тисяч відсотків по підходах, по методології. Ми дуже часто гордимося, що в нас така хороша освіта, а давайте підемо в глибину.

Яку кількість робочих міць планується створити найближчими роками? Цього року й наступного? І все вказує на те, що кілька десятків новостворених робочих місць компанії Нестле не можуть забезпечити роботою мешканців Львова і навколишніх сіл?

На сьогодні треба підтримувати кожне виробництво, яке є у Львові. Бо якщо на кожному виробництві хоча би на 10-15% буде збільшено кількості робочих місць, це буде дуже великий позитив. Ця філософія великих нових інвестицій, яку раніше озвучували… На сьогодні, враховуючи політичну ситуацію, ніхто сильно в Україну не піде. Львів не є окремою країною, тому ми є заручниками процесів. А от підтримувати кожного підприємця, який має сьогодні бізнес у Львові, – це наш обов’язок. І дати йому можливість створити нові робочі місця. Таким шляхом ми сьогодні рухаємося, і так ми зорієнтовуємо департамент економічної політики, районні адміністрації. Чим можемо  - мусимо помогти, тому що люди створюють роботи, люди годують сім’ї, сплачують податки і наш обов’язок їм помагати і їх обслуговувати.

Чи маєте ви якісь пропозиції, напрацювання щодо легалізації заробітної плати хоча б у туристичній галузі, яка є пріоритетною в місті?

Місто витрачає дуже великі зусилля і енергію для промоції, для залучення туристів. А багато бізнесменів мінімізують видатки, і можуть за рік створити 2-3 нові ресторани. Вони задоволені. А коли до них звертаєшся, щоб також долучись до промоції міста, - а мені не треба. Тобто вони займають таку позицію, що хтось за них має щось зробити. Тому, звичайно, ми будемо і дальше проводити роботу з легалізації зарплатні, щоб людина, яка працює, потім мала гарантію пенсій. Бо зарплата, яку виплачують у конвертах, шкодить нам всім. Але, з іншого боку, подивимося  на оподаткування, яке є зараз є в Україні, якщо люди будуть працювати легально, то вони не те що не будуть заробляти, вони з хати ще будуть гроші приносити, я маю на увазі власників фірм, які все це організовують. Тому це зачароване коло. І тут треба на державному рівні максимально спростити систему податків, систему відношення до бізнесу, тоді це буде можливо. А сьогодні ми просто знаємо, от є у Львові центральна частина, інші. Ти дивишся, розрахунки знаєш, от є готель «Леополіс», там зарплати виплачують легально, там середня зарплата 2,5 тис. грн. Є поруч кафе, де зарплата є тисяча з чимось гривень. Звичайно, що люди отримують зарплату в конвертах. Тому поступово ми кожного місяця цю суму білої готівки збільшуємо.

ПИТАННЯ ЗАБУДОВИ, ЗЕМЛІ ТА НЕРУХОМОСТІ

Яка доля планів виселення військової частини на вул. Стрийській та розбудови там адмінцентру?

Ніяких планів не потрібно. Там стоїть десантний полк, він потрібний, і враховуючи, що ми маємо можливість забудовувати території поблизу стадіону, нового летовища, то ця територія (де десантний полк – ред.) не передбачається під іншу забудову. Хтось має охороняти місто. Це той полк, який залишився дієздатним. Ми маємо десантний полк, Академію сухопутних військ, на мою думку, цього не достатньо.

Чи є якісь реальні плани по забудові території навколо нового стадіону?


Є конкретні пропозиції, які розробили західні компанії, ці пропозиції аналізує Департамент  містобудування, і кінцевий варіант – це буде постанова КМУ щодо розбудови даної території, враховуючи амбітний проект – Олімпійських ігор 2022 року.

Яка доля території колишнього «Львівського мехсклозаводу», на якій колись були плани збудувати житловий комплекс?

Були такі плани 2008 року. Економічна ситуація внесла корективи. Сьогодні орендар не має можливості реалізовувати цей проект.

Чи є плани почерговості забудови захаращених територій та пустирів, чи це все забудовується хаотично?

Немає жодної хаотичної забудови. Є генплан міста, якого мають дотримуватися забудовники. Інші проблеми, що у нас забудовники порушують правила, певні багатії думають, що вони домовляться. Ні з ким вони не домовляться.  Генеральний план міста буде виконуватись, я зроблю для цього все необхідне. Тому, якщо цікавить певна територія, можна звернутись в департамент містобудування і побачити, що там заплановано зводити.

У місті є справжня проблема з великою кількістю каналізаційних люків, що просіли (а таких майже 50%). Як планується вирішувати це питання?
Є одна проблема – це крадіжки. І тут потрібна допомога правоохоронців. Наступне питання: інвестування коштів в модернізацію наших систем. На це потрібні гроші. На сьогодні та чи інша робота що у Львові, що у Варшаві чи Ризі вартує ту саму ціну. А рівень доходів, який є у Львові, значно менший. А ми хочемо, щоб у нас було краще, ніж там (за кордоном – ред.). Якщо влада погодилася не обдирати міста, як липки, а залишати їм половину тих коштів, які міста заробляють, то ми мали б і комфорт та інше. А ми залишаємося, як каса виплати заробітної плати бюджетникам, всі інші кошти держава вилучає від нас. «Львівводоканал», який мав б витрачати кошти на розвиток, таких коштів не має, тому  левова частка коштів, які підприємство збирає з мешканців за послуги, йдуть на оплату за електроенергію.

Чи планується у Львові будівництво крематорію? 

Це не є найбільш важливе питання функціонування міста Львова.

Яка доля чекає на колишній спорткомплекс «Спартак» на вулиці Мазепи, чи будуть відновлені басейни на його території? Колись це було популярним місцем відпочинку.

Це питання я би переадресував в Львівську облраду. Тому що вони провели інвестиційний конкурс на забудову цієї території, маючи у власності ті чи інші будівлі, які вони продавали.  І треба спитати, тому що на сьогоднішні, наскільки я пригадую, цей комплекс вже мав би бути відновленим.  Ви журналісти також долучіться. Підніміть. Це було 2009 року. Був проведений великий інвестиційний конкурс. На сьогодні є депутатський конкурс повністю організований і можна їх спитати, як вони контролюють виконання тих чи інших речей.

Про автобазар на Перфецького, яка з ним ситуація? Наскільки відомо, було рішення про перенесення, яке досі не виконано?

Це питання дебатується. З одного боку є велика незручність для мешканців. З іншого – є місце, яке знає дуже багато автомобілістів, які туди приходять. Тому я прихильник ці питання вирішувати не нахрапом, а методом діалогової дискусії, щоби ми поважали один одного.

Чи можливо отримати дозвіл на встановлення білбордів без дачі хабара міським чиновникам? Якщо ринок Південний стоїть на міській землі без законних підстав, без належних погоджень, чи має він право розміщувати на території цього ринку білборди і відповідно сплачувати кошти в законному порядку?

Питання зовнішньої реклами в нас вирішує адміністративно-технічне управління. Керує тим управлінням Інна Свистун. Це є чесна, порядна людина. Якщо ви маєте факти хабарництва в цій галузі, будь ласка інформуйте мене, є номер телефону до мене в приймальню. Затефонуйте, прийдіть, розкажіть, і я з радістю вас вислухаю. Якщо ці факти будуть доведені, люди працювати в місті не будуть. Якщо говорити про ринок «Південний», там насправді є дуже багато речей, які не відповідають чинному законодавству України. Тому я думаю, що з часом це питання вирішиться само собою.

Коли Сихів перестане бути справжнім шанхаєм, коли нарешті  почнуть будувати багатоповерхові гаражі з відповідною інфраструктурою?

Коли рівень життя підвищиться. Коли люди сьогодні на межі виживання будувати багатоповерхові паркінги, тому що їхнє будівництво дороге, і там паркувати машину буде в кілька разів дорожче, ніж сьогодні. Насправді рівень життя визначає сьогоднішню ситуацію. Зачароване коло.

Чи не запланована розбудова великого центру з кінотеатром, ковзанкою на зразок «Кінг Кросу», лише в районі Топольної? Чи матимемо ми такий потужний комплекс на іншому кінці міста і чи є на таке надія?

Пропозиції поки що від інвесторів не поступало.

Чи приходили до Львова інвестори з наміром збудувати парк розваг, такий як Діснейленд? І коли такий парк розваг міг би бути збудований?

До речі, європейський «Діснейленд» є збитковим проектом. Є Європа-Парк біля міста Фрайбурга. Але там в радіусі 100 км живе близько 20 млн людей – німці, швейцарці, французи, рівень зарплати яких набагато більший. Тому будівництво такого парку у Львові є дуже складним економічно. Хороші атракціони коштують однаково і для України, і для Франції, і для Швейцарії. Але вартість квитка… Ми ж не можемо платити якісь ціни занадто великі. Ми ведемо переговори, по можливості, можливо створення невеликого такого парку. Але на сьогодні ці переговори ще не завершені.

Скажіть, чи можливо в сихівському лісі зробити зоопарк?

Все можливо. Сьогодні в світі, коли літають космічні ракети, все можливо. Ідея приведення цього парку до пуття є. Закінчимо з наявними парками, які в нас раніше були лісопосадками, зараз ми їх робимо парками. Тоді перейдемо до Сихова, де справді з тої лісопосадки можна зробити хороший парк.

Питання щодо колишнього театру ЗахОКу на Городоцький, 36

Це є новий театр, він має ряд свої проблем. Я думаю, що ця проблема передусім не фінансова, є проблема, щоб творчий колектив краще себе зрозумів. Краще бачив своє майбутнє. Звичайно, ми цей театр не будемо кидати напризволяще. Будемо допомагати, і я проведу зустріч з творчим колективом цього театру, щоб самому краще зрозуміти всі плюси і мінуси.

Чи не є блюзнірством, на ваш погляд, те, що на площі Петрушевича просто перед каменем, на якому написано «Тут буде встановлений пам’ятник  ЗУНР» підлеглі Ваші дали дозвіл на встановлення літнього бару з розпиттям спиртних напоїв, а поруч – біотуалет?

 У 90-х роках було встановлено дуже багато каменів з написом, що тут буде встановлений пам’ятник. Встановлення пам’ятника – коштує дуже великих грошей. Тому ми підходимо дуже обережно до таких речей. Якщо би були охочі такий пам’ятник спорудити, ми би звичайно, підтримали. Стосовно розташування майданчиків, які там є, я дам вказівку перевірити законність їхнього встановлення. Якщо будуть сумніви, чи буде порушене законодавство, будемо звертатися в суд стосовно припинення їхньої діяльності.

Згідно з чинним Земельним кодексом України, кожен має право на отримання 10 арів землі. Як отримати у Львові належну землю? Чи є випадки за вашу каденцію виділення землі у Львові, згідно з цією нормою земельного кодексу.

Місто Львів – це дуже компактне місто, і на кожного мешканця тут припадає дуже невелика кількість землі. Якщо в нас є адекватні земельні ділянки під індивідуальну забудову, ми їх сьогодні виставляємо на аукціон. Щоб поповнити коштами бюджет міста Львова. Випадків закріплення невеликих ділянок за приватними особами за час мого керування є одиниці. Вони стосуються, як правило, певних категорій населення. Наприклад, коли народилося одночасно четверо дітей, то мешканець міста Львова отримав ділянку під забудову. Також отримав, наприклад, учасник бойових дій в Афганістані, який має для цього підстави. Тобто це персоніфіковані випадки, вони проходять жорстке сито, і кінцеве рішення приймається в сесійній залі, голосує  90 депутатів і міський голова. Тому таких випадків у нас в тисячі разів менше, ніж у Києві чи інших містах, де на цьому робиться велика корупція. Ми до цього підходимо дуже персоніфіковано. Тому, якщо є вільна ділянка, ми пробуємо її продати на аукціоні, і сьогодні за це можна виручати достатньо серйозні кошти.

Чи є якийсь прогрес у проекті ІТ-центру на вул.Ряшівській, який був заявлений міським керівництвом як пріоритетний? Які головні труднощі виникають на шляху його реалізації?

Трудність у тому, що наше законодавство стосовно питань приватно-публічного  партнерства красиво виглядає на папері, а коли його впроваджувати в життя є дуже багато підводних каменів. Сьогодні вносяться певні зміни в цей законопроект, тому будівництво ІТ комплексу воно є для на є пріоритетом. Компанія TPF, яка є партнером міста в даному проекті, і дальше продовжує це питання опрацьовувати. Тому я вірю, що такий комплекс там буде збудований.

Коли нарешті відомчий будинок ДП Лорта по вулиці Виговського 72, перейде на баланс міста і що робиться для цього з Вашої сторони? Це питання для мешканців актуальне з 1997 року, адже нам набридло терпіти свавілля ЖЕКу даного підприємства (з моменту здачі будинку у 1996 році по теперішню дату - жодного  разу не білили стіни у під'їздах, не говорячи про все інше).

Це питання давно перебуває на моніторингу. У власності ДП «Лорта» перебуває 2 будинки і 3 гуртожитки, їх всіх повинні передати місту. Є ухвала міської ради про передачу цих будинків у комунальну власність. На останній нараді з цього приводу було вирішено, що ДП «Лорта» передасть будинки місту через 4 місяці. Міська рада готова їх прийняти. Скоро ці 4 місяці пройдуть, але ДП «Лорта», вочевидь, не хоче передавати будинки у комунальну власність.

РЕМОНТИ І БЛАГОУСТРІЙ

Якщо міська влада виділила гроші на ремонт в туалетах школи, чому в школі №38 збирали гроші з батьків по 60  гривень. Куди підуть кошти, зібрані батьками, директор школи відповісти не зміг.

На цю школу виділено 168 тисяч гривень. За ті кошти буде зроблено повністю один туалет. Депутати, на превеликий жаль, не підтримали мою пропозицію зробити ремонт у всіх туалетах, у всіх школах міста Львова, тому сума, яка пішла, це більше 4 млн грн. Якщо ж батьки за свої власні кошти хочуть ще один туалет відремонтувати, це було б добре. Враховуючи ваше звернення, я попрошу управління освіти, спільно з управлінням контролю й аудиту, а також дам доручення, цю ситуацію вивчити щоб запросити директора і зрозуміти, які кошти вони збирали, хто збирав і ми вас проінформуємо.

Пропозиція, щоб ви поговорили з підприємцями, щоб вони дали кошти на ремонт фасадів по вулиці Городоцькій, Бандери та іншими

Силою змусити не можна. А спілкуватися з людьми для того, щоб вони долучалися до того, щоб Львів ставав кращим, – ми це робимо, і це ми будемо робити. Наприклад, на Городоцькій,  де ми робили  роботу по вулиці Чернівецькій, там два фасади будинків роблять підприємці за власний кошт.

Чому так довго ремонтують фасад Універмагу на площі Ринок?

Це питання до орендарів. Я би хотів, щоб цей ремонт закінчився якомога скоріше. Попробуємо на цей процес вплинути згідно чинного законодавства.

Коли будуть ремонтувати фасади в центрі Львова, на проспекті Свободи і на площі Ринок?

Простий випадок, ми минулого року робили ремонт фасадів двох будинків. Справді, будинки мають зовсім інший вигляд. Але власник одної квартири хоче, щоб були змінені конфігурації вікон, які він зробив з порушенням закону. Хоча ми це робимо за кошти громади. Сьогодні справа в суді. Якщо говорити про інші фасади, то на історичне середовище ми за останні три роки не отримали ні копійки. Те, що ми маємо в міському бюджеті, це дуже невеликі кошти, вони йдуть на ліквідацію аварійності. Я би хотів, щоб у Львові, як свого часу в Кракові, була прийнята окрема програма по збереженню історичної спадщині була підтримка держави.  Бо без державної підтримки ми цей алмаз не зможемо зробити діамантом.

Коли буде відремонтований будинок біля пам’ятника Міцкевичу?

 Ця ділянка сьогодні знаходиться у власності комерційної структури. Яка мала би там збудувати готель. Шкода, що вони не можуть почати реалізацію цього проекту, тому що тривають судові процеси.

Звідки запах в місті, хто винуватий,  як можна ліквідувати, адже під час Євро запаху не було.

Запах був і під час Євро, він є і сьогодні. І цей запах як правило він є певних районах міста, які мають наближення до так званого дріжджового заводу (Ензим – ред.). На сьогоднішній день це підприємство отримує кожного місяця від міста претензії на достатньо великі суми. Якщо це підприємство і ряд інших підприємств не зрозуміють важливості вирішення цієї проблеми, очищення своїх власних стоків, перед тим як скидати їх в міську мережу, то я не виключаю питання закриття тих підприємств на території міста Львова.

Коли будуть капітально відремонтовані вулиця Хуторівка і проспект Червоної Калини

В цьому році, на превеликий жаль, коштів недостатньо, будемо пропонувати це в бюджеті 2013-2014 року.

Узбіччя доріг, по яких зазвичай їдуть велосипедисти, у такому стані, що це небезпечно. Чи планується приділити цьому більше уваги?

Приділяємо. Ми прийняли на виконавчому комітеті  комплексну програму по розвитку вело інфраструктури. Ми собі поставили за мету не просто збільшити кількість велодоріг, а кардинально змінити сам принцип. На першому місці у Львові сьогодні є пішохід, на другому велосипедист, на третьому – власник великого автотранспорту. Для мене є важливим громадський транспорт, щоб пішохід міг у разі потреби їхати, для мене є важливим сьогодні ремонт хідників. Якщо ми минулі роки багато потратили на ремонт доріг то я хочу, щоб ми також не забували про хідники і про вело доріжки . Цьому буде присвячено дуже багато уваги і в плані фінансів також.

Хочеться бачити інформацію по ремонтам доріг у вигляді таблиці з зазначенням виконавця, вартості робіт, строків, гарантійних термінів на сайті ЛМР.

Це має бути на кожній дорозі, де це робиться. А на сайті – не бачу проблем… Були би гроші на ремонти, а на сайті розмістити інформацію нема проблеми.

Чому не проводяться вчасно поточні ремонти доріг, як наслідок – виникають численні ями, утворенню яких можна було б уникнути?

Питання коштів.

Чи будуть зроблені на вул. Г.Чупринки розмітка пішохідних переходів та світлофори?

Буде.

Коли будуть ремонтувати хідники у Львові? Їхній стан жахливий у всьому місті.

Торік навели порядок на проспекті Свободи, на площі Ринок, по тих нових дорогах, де ми робимо ремонти, по Городоцькій, по Мельника, Чупринки, Коновальця. Всьому свій час, це не робиться за один день, поступово.

Чи будуть продовжувати облаштовувати велодоріжки у Львові?

Будуть, активно. 

Посприяйте, будь ласка, встановленню біля Статуї Матері Божої, що на проспекті Свободи, постерунку зовнішнього спостереження з працівників МВС чи СБУ, природно, що в цивільному. Бодай постежать довкола десь після десятої вечора до першої ночі. Двічі бачив, як молодь займається блюзнірством над Статуєю.

Є чергування патрулів цілодобове в місті. І в плані безпеки місто Львів є дуже безпечним, що є позитивом. Але можуть бути неординарні ситуації і на них треба дуже мобільно реагувати. Місто є компактне, тому такі факти моментально «присікають».

Чи встигнете Ви зробити трамвайне кільце Шевченка-Городоцька до кінця цього року?

У планах це є.  Зараз вирішуються юридичні проблеми. Будемо пробувати, але гарантії зараз дати неможливо. Головне, щоб була підтримка реалізації цих проектів. Ми сьогодні працюємо, маючи багато непорозуміння навіть від центральної влади.

Коли буде зроблена транспортна розв’язка Стрийська-Наукова?

Планували її робити цього року. З грошами, звичайно, є проблеми, тому що ми на сьогодні не отримали від держави 220 млн грн за виконані роботи минулого року. Тому говорити з підрядними про роботу в борг немає можливості. Надійдуть кошти – будемо роботи.

Коли розпочнеться будівництво вулиці Демнянської? За реконструкцію чи ремонт не може бути й мови, адже там ніколи не існувало дороги. Там постійно відбуваються злочини, бо немає належного освітлення. Вона існує адміністративно, існує на картах, вона навіть сучасно ознакована, але її немає фізично.

Цього року ми не зможемо провести на цій вулиці відповідні роботи через брак фінансування. Але пропозицію по ремонту цієї вулиці буде внесено у титульні списки районною адміністрацією на наступний рік.

Шановний Андрію Івановичу, ви говорили що в 2011 році буде продовжено будівництво вулиці Княгині Ольги від вулиці Наукової до вулиці Стрийської. Чи завершено будівництво?

Так, дійсно, у планах до ЄВРО-2012 було продовження вулиці Княгині Ольги до вулиці Стрийської. Більше того, вона мала через вул. Вернадського іти на Сихів. Там мав навіть бути трамвайний маршрут. Проте через недостатність фінансування цей проект втілити в життя нам не вдалось.

Скажіть коли відремонтують вулицю Виговського від мотозаводу до Південного.

Цього року ремонту вул Виговського у планах нема. Будемо пропонувати цей об’єкт в бюджеті наступних років.

Одно время планировалось построить новую дорогу которая напрямую бы связала Левандовку и Рясне, есть ли она в планах сейчас?

На сьогоднішній день про будівництво нової дороги з Левандівки на Рясне не йдеться. Коштів не достатньо на все одразу, тому першочергово ремонтуємо ті дороги, які у поганому стані.

Какое будущее у железнодорожной линии Подзамче-Лычаков? Будет ли там пассажирское движение? Будет ли город добиваться/софинансировать строительство высоких железнодожних платформ хотя бы в черте горда и на главном/пригородном вокзалах при их реконструкции?

Вирішення цього питання у компетенції Льввської залізниці. Прошу скерувати своє звернення до них.

Отремонтируют ли в скором времени придомовые дороги на ул. Вл.Великого в районе магазина Океан и Аквапарка?

Цього року капітального ремонту дорожнього полотна біля магазину «Океан» не буде у зв’язку з відсутністю коштів. Ями ж вже ремонтують. Зараз відремонтована частина дороги від магазину «Океан» до будинку №34 (кілька під’їздів). В районі «Аквапарку» на вул. Княгині Ольги нова дорога. З боку будинків №46-82 дорога в процесі ремонту.

Скажіть, будь ласка, а коли закінчать ремонт дороги на проміжку від Дублян до Гамаліївки? А то не доклали трішки асфальту. І вже нема ні турків, ні техніки. Їм залишилось 1-2 дні. Їздити проблематично.

Дякую за ваше запитання. Але дорога, про яку ви запитуєте, не у компетенції міста. Прошу звертатись у обласну адміністрацію, адже за цей об’єкт відповідає Облавтодор.

Скажите когда планируется достроить путепровод на перекрёстке улиц Научная и Княгини Ольги?

У планах було добудувати цю гілку ще до ЄВРО-2012. Проте через недостатність коштів нам не вдалось реалізувати цей проект. Для добудови цієї розв’язки потрібно ще близько 30 мільйонів гривень. Буде пропонувати ці роботи у бюджеті на наступний рік.

Существуют ли какие то планы по развитию городской электрички?

Колись по Львову їздив електропоїзд із Сихова, але цей проект не був фінансово виправданий.

Какие новые улицы планируется открыть (Вернадского, Ряшивська ?) к Евробаскету-2015? будет ли построена к этой дате развязка на пересечений улиц Научная-Стрыйская и Кульпарковская-Научная?

Так, до Євробаскету нам потрібно добудувати ці стратегічні дороги. Але це залежатиме від фінансування. Розв’язка Кульпарківська-Наукова входить у проект будівництва вулиці Ряшівської, тому коли будуватиметься Ряшівська, тоді і буде будуватись ця розв’язка. Залежить від фінансування і розв’язка вулиць Стрийська-Наукова, адже на проект дворівневої розв’язки там потрібно близько 350 млн гривень.

Когда наконец полностью закольцевают львовскую кольцевую автодорогу?

Кільцева дорога перебуває у підпорядкуванні Львівської обласної державної адміністрації, тому ми не компетентні коментувати такі питання.

Чи будуть далі будувати велодоріжки?

Всі вулиці у Львові, які заплановано реконструювати, у проектах реконструкції передбачають велодоріжки у відповідності до офіційної схеми веломережі Львова.

До прикладу, зараз завершується будівництво велодоріжки на вул. Пасічній. На вул. Залізняка теж проходитиме велодоріжка, яка, згідно зі схемою велосипедної мережі міста, є важливим сполученням між двома веломагістралями, які пролягатимуть по вулицях Городоцькій і Гіпсовій. Відтак, у липні веломережа Львова розшириться ще на 3 км. Цього року ще очікується будівництво велодоріжок на вул. Богданівській, вул. Стуса, пр. Червоної Калини, вул. Коперника (від вул. Бандери до вул. Словацького),  вул. Городоцька (від вул. Менцинського до вул. Шевченка). Можливе також отримання гранту Євросоюзу на центральне велокільце.

У 2011р. у Рясному почали будувати велодоріжки, не закінчили, у цьому році навіть не починали, вже порозтягували бордюри. На збудованій турками дорозі біля ВЕБАСТО вже відвалюються бордюри, а біля будинку №388 під час дощу утворюеться озеро.

Роботи там виконані на 60%, але призупинені через недофінансування. На цей ремонт передбачено кошти з Кабміну. Поки що очікуємо надходження коштів з Києва. Але наразі ми шукаємо усі можливі варіанти фінансування і роботи обов’язково будуть продовжені.

Скажіть це правда, що цього року ремонтуватимуть вулицю Шевченка?

Ремонт дороги на вулиці Шевченка найближчим часом не планується. Нещодавно там районна адміністрація провела ямковий ремонт.

Чи з'єданють частину вулиці Вернадського зі сторони Стрийської з частиною вулиці Вернадського на Сихові? Адже по плану й по назві це одна вулиця.

У проекті закладено з’єднання вулиці Вернадського зі сторони Стрийської та Сихова. На жаль, зараз у нас нема фінансування з державного бюджету, тому цього року виконати ці роботи не вдасться.

Коли вулиця Антонича буде на вулицю подібна? Гаражі (в т.ч. недобудовані) і ями. Можливо, вистачить вже гаражів і якийсь спортивний майданчик на тому клаптику, що лишився, можна зробити?

Сьогодні ми не даємо дозволу на будівництво нових гаражів на території Львова. Пріоритетним завданням у цьому напрямку є будівництво багаторівневих паркінгів. На вул. Антонича функціонує автогаражний кооператив, дозвіл на будівництво якого було надано ще при будівництві Сихівського масиву. Зазначимо, що неподалік на вул. Полуботка виділено ділянку під будівництво багаторівневого паркінгу. Для того, щоб на вул. Антонича там встановили спортивний майданчик, Вам необхідно звернутися із заявою на ім’я міського голови або на ім’я начальника управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міської ради.

На вулиці Хуторівка від вул. Стрийської до вул. Чукаріна немає хідників. Поодинокі залишки від хаотично насипаного асфальту в перші роки незалежності нагадують покинуте покинуте місто Прип'ять. Все криве, в горбах і ямах, необрізані кущі, ні одного смітника.

Ремонти вулиць проходять по титульних списках, які погоджуються і затверджуються щороку. У першу чергу ремонтуються найбільш проблемні вулиці. Вул. Хуторівка ремонтувалася на ділянці від вул. Боднарівської до ринку «Шувар», зокрема хідники тут були замощені різаним асфальтобетоном. Також у Сихівському районі проведено часткові ремонти хідників на пр. Червоної Калини. Цього року і наступного ми плануємо максимально привести до ладу усі хідники. Пішоходи у пріоритеті.

Які плани щодо часткового/повного ремонту доріг у Львові? ЄВРО пройшло. Що далі з дорогами? Звідки буде братися фінансування (якщо передбачається ремонт доріг)?

Зараз у місті тривають ремонти менших доріг, які проводяться коштами районних адміністрацій. У Франківському районі триває ремонт вул. Залізняка. У Залізничному районі наступного тижня ремонтуватимуть вул. Широку. Повністю заасфальтують ділянку від церкви до ринку. Триває також ремонт вул. Архипенка на ділянці від вул. Ш. Руставелі до вул. Самійленка, де «Львівгаз» проводить заміну аварійного газопроводу. У Сихівському районі в липні відремонтують вул. Навроцького та Пимоненка. Повністю відновлять 600 м покриття на вул. Жовківській у Шевченківському районі. У Галицькому районі міста замінять асфальтне покриття на бруківку на вул. Ляйнберга. Цього літа також відремонтують дороги на вул. Коперника, вул. Тарнавського, вул. Драгоманова. Також буде відремонтовано вул. Богданівська.

Масштабніші ремонти доріг планують на другу половину липня після проведення тендерів. Йдеться про вул. Городоцьку, Б.Хмельницького, вул Коперника. На ці ремонти очікуємо фінансування від ЄБРР.

Скажіть чи є можливим озеленення вулиці Городоцької, адже там колись були зелені насадження, тобто чи можна розглянути можливість висаджування низькорослих дерев від церкви Анни і до вулиці Кульпарківської.

Тротуари на вул. Городоцькій  вузькі. Необхідно радитись з екологами, чи дерева там приживуться. Проектом реконструкції вул. Городоцької не було передбачено зелених насаджень, а над проектом працювали спеціалісти. Біля цирку є парк. На вул. Кульпарківській теж ростуть дерева.

Чи буде змінена вся тротуарна плитка по Проспекту Свободи від Оперного театру до Міцкевича,тому що там вся тротуарна плитка потріскана і вищерблена.

У рамках відшкодувань УЄФА після демонтажу фан-зони у центрі міста буде проведено ремонт пішохідної та зеленої зони. Тому тротуари, звичайно ж, будуть відновлені.

Чи буде цього року відремонтована вулиця Чернівецька?

Цього року ремонту вулиці Чернівецької у планах нема. Будемо пропонувати на наступний рік.

Коли збудують вулицю Вернадського до Сихова?

У проекті закладено з’єднання вулиці Вернадського зі сторони Стрийської та Сихова. На жаль, зараз у нас нема фінансування з державного бюджету, тому цього року виконати ці роботи не вдасться.

Скажіть, чи можете ви попросити ЄБРР дати гроші, також на ремонт всієї вулиці Бандери і всієї вулиці Шевченка де їздить трамвай?

Звичайно, місто може попросити ці гроші. Розмір боргових зобов’язань міста ще дозволяє отримати кредит. Так, як ЄБРР почали співпрацю зі Львовом по покращенню інфраструктури, вони зацікавлені все завершити. Ми також зацікавлені в якісній інфраструктурі, що сприяє економічному розвитку та зростанню інвестиційної привабливості міста. Це питання розглядатиметься, проте на сьогодні пріоритетним завданням є завершення робіт по трамвайних маршрутах №2 та №6, продовженню трамвайної колії на Сихів. Після завершення цих робіт ми розглядатимемо можливість нових кредитних угод.

На коли заплановано завершення ремонту Городоцької?

Якщо Ви маєте на увазі ремонт від церкви Анни до Магнусу, то ці роботи виконуватимуть, найімовірніше, наступного року. Капітальний ремонт вул. Городоцької від «Мотозаводу» до вул. Кульпарківської заплановано, проте зараз немає коштів на такі масштабні роботи. Як тільки з’явиться фінансування, будемо розпочинати ремонт.

Коли почнуть ремонтувати Городоцьку і робити трамвай на Сихів?

Роботи, на жаль, не почнуться у липні.  Є затримка із перерахунком коштів від ЄБРР, тому ми поки не можемо почати ремонт. Якщо погодження документів пройде успішно, роботи можна буде розпочати у серпні-вересні.

Нещодавно була прийнята нова Постанова Кабміну щодо порядку погодження муніципальних гарантій при отриманні кредитів. Ми мали пройти погодження протягом липня, але тепер очікуємо на серпень. Адже, відповідно до нової Постанови Кабміну, знову необхідно пройти погодження на виконкомі, а потім затвердження на сесії. Цей проект передбачає внесок міста, грантові та кредитні кошти.

 

Чому немає електронного запису в такі установи як паспортні столи, управління державної реєстрації, тощо? Впровадження таких систем коштує смішні гроші (студент може написати за день) та й спрощує життя усім, позбавляє черг та особливо кмітливих "підприємців" які за 100 гривень можуть все зробити чомусь без черги.

Львів активно впроваджує інновації, які дають змогу мешканцям комфортно отримувати послуги. Ми запровадили Центри обслуговування мешканців, щоб львів’яни не змушені були ходити по різних кабінетах посадовців. Запровадили електронне звернення через сайт міської ради. Запровадили запис на прийом в управління соціального захисту по телефону. Такі ініціативи варто було б підтримати і іншим установам.

ЗА ДОРУЧЕННЯМ МЕРА керівництво управління транспорту та зв'язку надало відповіді на запитання чату, що стосувалися маршрутів та змін у траспортній мережі.

Роз'ясніть, яким транспортом можна добратися до вул. Дорошенка, Коперніка та інших прилеглих до них вулиць із Сихівського масиву, а саме вул. Коломийської, Полуботка, Антонича, Трильовського та інших до них прилеглих. Назвіть номера маршрутів.

По цих вулицях пролягають міські автобусні маршрути № 4А, 47А, 42, 38.

Чому маршрутки 28 і 7 не їдуть на Скрипника?

У схему руху маршруту №28 на численні прохання мешканців вул Варшавської управління транспорту та зв’язку внесло корективи. Тепер марш пролягає так: ТЦ «Епіцентр» - вул. Городоцька - пл. Різні - пр. В. Чорновола - вул. Під Дубом - вул. Єрошенка - вул. Варшавська - пр. В. Чорновола - вул. Куліша - вул. Данилишина - вул. Городоцька - ТЦ «Епіцентр» на численні прохання мешканців вул. Варшавська.

Як інформувало керівництво управління транспорту та зв’язку, маршрут №7 працює без змін.

Хочу задати запитання по маршрутах №371 та 171. Якщо ці маршрути не є законні то чому Управління транспорту не повертало колишній 71-ий маршрут(який їздив так само як і 371-ий зараз, тільки до Ашану) старої транспортної схеми? І чи готове зараз Управління транспорту піти на зустріч цьому перевізнику, який дуже добре забезпечує доїзд від Солонки до ЛьвівГазу і узаконити маршрути 371 та 171? Адже зараз люди, що живуть на вул. Шевченка дуже зраділи такому поверненню, бо для них комфортніше добиратись до центру саме таким маршрутом. P/S Маршрут № 6А курсує дуже погано. На ньому їздять приблизно 3-4 автобуси Богдан, дуже довго доводиться людям на нього чекати, ні одного великого ЛАЗу на лінії немає. У вихідний день ні одного автобусу на цьому маршруті ВЗАГАЛІ немає.

Маршруту такої конфігурації не передбачено у міській мережі маршрутів. Зв’язок ТРЦ «Кінг Крос» з центральною частиною міста забезпечує маршрут № 3А, на якому працюють комфортабельні автобуси з низьким рівнем підлоги великої пасажиромісткості. Керівництву ЛКП АТП №1 вже дано вказівку по збільшенню кількості автобусів на маршруті № 6А.

 

Чому інтервал руху 46-го маршруту доходить до 30хв. (наприклад зранку о 9.30), нема на зупинках розкладу руху, інтервалів руху, маршрутки іздять як волами, бо мусять розтягнутися за 2 чи то 3 рейси. Культури обслуговування жодної, задні двері на зупинках для висадки пасажирів не відкривають, їдуть собі далі, не висадивши пасажирів і т.д. І терміново потрібно піднімати тарифи?! Кажете, десь там в Криму вони вищі. А от люди кажуть, що у нас, на заході, у Луцьку, комунальний транспорт дешевший...

На 46 маршруті працюють одні з найкращих автобусів у Львові з низьким рівнем підлоги великої пасажиромісткості. Щодо розміщення інформаційних табличок з похвилинним часом відправлення із зупинки протягом робочого та вихідного дня, то така робота вже ведеться і обладнані автобусні маршрути №№ 33, 3А, 18, 42.

Дійсно тариф на перевезення у м. Луцьк становить 2 грн., однак непорівнянними є середня довжина маршрутів Луцька та Львова, а також тип рухомого складу (у Львові на даний момент 25% автобусів – це автобуси з низьким рівнем підлоги великої пасажиромісткості).

Окремо слід зазначити, що у переважній більшості міст України на міському транспорті існує цінова градація проїзду, яка залежить від довжини маршруту.

Скажіть, чому обласні маршрути 371 і 171 маршрути їздять по Львову і коли вони перестануть їздити?

У цьому напрямку ведеться робота: повідомлено контролюючі органи – транспортну інспекцію та ДАІ, наголошено на неприпустимості таких дій Львівської обласної державної адміністрації. Транспортні оператори Львова також закликали до реагування контролюючі органи. Окремо слід зазначити, що подібних обласних маршрутів у м. Львові близько 20.

Скільки у Львові, ще з’явиться великих автобусів до кінця року?

Однією з головних вимог, що зафіксовані в договорах з транспортними операторами м. Львова, є заміна рухомого складу на транспортні засоби аналогічного класу, але з низьким рівнем підлоги великої пасажиромісткості, не менше, ніж 20% на рік. На даний момент автобуси такого класу складають 25% від усього парку автобусів у місті. Міська влада всіляко сприяє перевізникам, що закуповують такі автобуси.

Коли поставлять великі автобуси на 32 і 42 маршрути

32 маршрут обслуговує ЛКП АТП №1, яке на даний момент оперує на маршрутах близько 75 автобусами з низьким рівнем підлоги великої пасажиромісткості. Маршрут №32 розглядається як один з найбільш придатних для комплектування автобусами такого типу. Маршрут №42 обслуговує ПАТ ЛАТП 14630 і від цього перевізника вже надійшла інформація щодо розгляду комплектації цього маршруту, а також маршруту №31 автобусами з низьким рівнем підлоги великої пасажиромісткості.

Чому у Львові після 22 години майже не їздять маршрутки і автобуси, і потрібно брати таксі, щоб кудись добратися, коли нарешті маршрутки у Львові будуть їздити до 24 години

Паспортами маршрутів передбачено відправлення з кінцевих зупинок маршрутів о 23.00 год. Дійсно існує проблема з контролем водіїв, які самовільно з’їжджають з маршрутів. Однак, на даний момент вже оголошено про прийом комерційних пропозицій від компаній, що займаються навігацією транспорту. 16 липня транспортні оператори Львова повинні прийняті рішення щодо вибору такої компанії і обладнати транспортні засоби приладами навігації до вересня 2012 р.

З вул. Кульпарківської біля лікарні раніше в Кінг Кросс їхав маршут №18.Зараз немає ніякого. Міжміські маршрутки не хочуть брати ні туди, ні назад. Як бути мешканцям цієї вулиці?

Маршрут №18 до кінця вул. Наукової повністю дублював тролейбусний маршрут №2. Місто віддає перевагу електротранспорту, як більш екологічно чистому. Існують маршрути, які їдуть до «Кінг Кросу» від кільця на вул. Кульпарківській, до прикладу №25, №10. По вул. Городоцькій з поворотом на вул. Виговського їздить маршрут №10.

Поясніть будь - ласка чому минулого тижня з вул. Скрипника забрали одразу дві маршрутки - 28 і 7 , вул. Скрипника була кінцевою цих маршрутів . Мало того ,що забрали транспорт так навіть ніхто не попередив про це , і люди на зупинці годинами їх чекали . Яка причина того ,що таку велику вулицю і сусідні вулиці позбавили громадського транспорту ? Тепер люди щодено змушені витрачати по 20 - 25 хв. свого часу для того щоб тільки зайти на Санта - Барбару , а також потім ще вистоювати довжелезні черги і очікувати того щоб все таки потрапити в марштрутку, на все звичайно потрібний час, який не завжди є. Також є хворі люди ,старші та люди з малими дітьми яким важко ходити, не всі мають гроші на таксі та на власний автомобіль . Також нас цікавить чому в управлінні транспорту ніколи ніхто не відповідає ? Або занято або не знімають слухавку . Така поведінка обурює мешканців.

Щодо маршрутів №28 та №7 вже надано відповідь. Аналогічне запитання було у іншого читача.

З впровадженням нової транспортної мережі, управління транспорту та зв’язку отримує багато телефонних дзвінків мешканців. Щодня надходить більше 15-20 звернень, тому телефонні лінії заняті. Мешканці зазвичай користуються лише номер телефону 261-55-66. Просимо звертатись ще і за іншим номером: 261-55-67.

До транспортноі реформи на вул Скрипника іздили 94 , 63, 12 маршрути. А після 7,28 маршрути .Зарас іздить тільки 7.

 Схему руху маршруту №28 змінено на численні звернення мешканців вул Варшавської. Однак, на маршруті №7 має курсувати достатня кількість автобусів, відповідно до угоди, - 14 машин.

Звертаються до Вас мешканці вулиці Широкої і прилеглих у Брюховичах. Віднедавна відновив роботу 22 автобусний маршрут і змінилася схема його руху.  Маршрут чомусь тепер не їде по вул. Широкій в Брюховичах (як було передбачено початковою схемою руху) і тим самим відрізає від міського транспорту мешканців досить великого району Брюхович і прилеглих будинків у с. Бірки. Заїзд на вул. Широку збільшує довжину маршруту всього на 1,7 км. Невже через це люди мають ходити пішки?

У рух маршруту №22 на прохання мешканців були внесені корективи. Тепер схема руху така: вул. Шпитальна (ТЦ “Магнус”) – вул. Куліша – вул. Зернова – пр. В. Чорновола – вул. Замарстинівська – смт. Брюховичі (вул. Смолиста – вул. Незалежності України – вул. Курортна – вул. Львівська – вул. Січових Стрільців) – вул. Замарстинівська – пр. В. Чорновола – вул. Куліша – вул. Шпитальна (ТЦ “Магнус”).

Впровадження нової транспортої системи обіцяло радіальні маршрути. Тобто з пересадками....Чому це відмінили, і якщо повернуть, то конкретне чило, коли це зроблять. І друге запитання, повязане з транспортом: Коли експеремент з нічними маршрутками ЛМР провалила, то було обіцяно, що всі радіальні маршрути будуть ходити до 00.00. Жоден із них так і не виконує цього!!

Трансферні квитки були скасовані тимчасово на час роботи фан-зони. Разом з тим, обслуговувати трансфери паперовими носіями не є вигідним, адже ЛКП АТП №1 доводиться друкувати окремі партії квитків на кожен маршрут і на кожну дату. Більш дешевшим надійнішим методом є введення електронного квитка, який дозволить фіксувати трансфери і його питома вартість є низькою.

Паспортами маршрутів передбачено відправлення з кінцевих зупинок маршрутів о 23.00 год. Дійсно існує проблема з контролем водіїв, які самовільно з’їжджають з маршрутів. Однак на даний момент вже оголошено про прийом комерційних пропозицій від компаній, що займаються навігацією транспорту. 16 липня транспортні оператори Львова повинні прийняті рішення щодо вибору такої компанії і обладнати транспортні засоби приладами навігації до вересня 2012 р.

Як добратись з дітьми та речами маршруткою на залізничну ст.Підзамче зі сторони вул.Зеленої чи Личаківської при систематичних простоях трамваю №6 через різні причини,починаючи від вул.Франка,Підвальна,Гонти.Раніше була 62,90 маршрутка і 96 їздила по Замарстинівській до Гайдамацької.Тепер з трьох маршруток жодної не залишилось.

Щодо дотримання інтервалів руху на трамвайному маршруті №6 буде дано доручення ЛКП «Львівелектротранс» врегулювати це питання, відповідно до вашої скарги.

Нема смислу звертатись до вас, скільки я вже пропозицій щодо Рясне і вул.Шевченка (і транспорту в тому числі) не робив - результат повний нуль.

Рясне і вул Шевченка з’єднує чимало маршрутів: 6а, 11, 12, 30, 49, 50.

Здається вже час вирішити транспортну проблему на вул. Дорошенка. Дивуюся, наскільки непродуманим є облаштування трамвайної зупинки навпроти виїзду з вул Банківської. До того ж там відразу влаштований пішохідний перехід. Одночасно весь транспортний потік, зокрема по вихідних днях, рухається по Банківській з лівим поворотом на Дорошенка. Зустрічаються в одній точці трамваї, пішоходи і автомобілі. Та ще й маршрутки рухаються по зустрічній смузі по Дорошенка в бік центру. Як гадаєте, є шанс розумно відрегулювати цю ситуацію?

Місто чітко визначило пріоритет у всьому, що пов'язано з дорогами і транспортом - на першому місці пішоходи, на другому велосипедисти, на третьому громадський транспорт і лише тоді приватний автотранспорт.

Чи вважаєте Ви достойним європейського міста для його мешканців чекати на маршрутку 1,5 години? (мова про маршрут №11) Це єдине сполучення Сихів-Рясне! Чи пропонуєте їхати через центр, де навіть трансферні квитки вже не видаються.  Так само і з 14-м, що йде з Сихова до Метро! Люди чекають по 40 хвилин на зупинках, бо переповнені автобуси в будень просто не зупиняються.

На маршруті №11 працює 16 машин. Перевізником заплановане збільшення кількості рухомого складу.  

 Прошу приїхати на Сихів у мікрорайон Санта-Барбара (Зубра-центр) і подивитися на винятковий транспортний безлад, який коїться на кінцевій зупинці тр № 24, авт. №4А і багатьох інших у районі кафешки "Дукан". Тут недавно встановлено другий пішохідний перехід (це у зоні висадки- посадки пасажирів). Тепер відстань між 2-ма існуючими переходами становить не більше 30-ти метрів. На них встановлено і відповідні знаки, нанесено зебру. Хто дозволив таке неподобство? У найбільш напруженому транпортному місці тепер пасажири мають суттєво галмувати сам рух і ходити туди-сюди, як кури-гуси, яким елементарні правила не указ? Крім цього новий пішохідний перехід з протилежної сторони (зі сторони "Зубра-центру" ) має криво нанесену зебру, яка прямісінько веде до чергового "Алкомаркету", встановленого там абсолютно незаконно (Прошу негайного наведення порядку з вказаними пішохідними переходами (обов"язкового скасування одного з них) для забезпечення нормального руху.

Заяву щодо пішохідного переходу буде розглянуто на Комісії з безпеки дорожнього руху. За умови недоцільності, його замалюють.

Мешканці вулиць Шевченка, Золота та прилеглих до них вулиць дуже просять Вас залишити та узаконити маршрут №371, або повернути колишній маршрут №71, який сполучав ЛьвівГаз з вул. Стрийською. Адже це єдиний шанс для нас комфортно дістатись до Центру, Автовокзалу, Арени Львів та Ашану. Радіальний маршрут №6А взагалі відсутній. Не курсує жоден автобус. Тому машрут №371 полегшує можливість доїхати в центр та до Ашану.

Радіальний маршрут №6а буде підсилено.

 Чому після 21.00 на Рясне-2 їде лише 217а? Де всі міські маршрути з центру? Де славнозвісний 6а? Протягом останнього тижня на його маршруті взагалі видно лише одну машину. А після 22.00 на Рясне-2 не доберешся. Коли це нарешті зміниться?!

ЛКП АТП №1 вже дано вказівку щодо збільшення кількості автобусів на маршруті № 6А. Також у понеділок на спільній нараді управління транспорту та зв’язку з перевізниками міста буде заслухано інформацію перевізників щодо дотримання графіків руху міських автобусних маршрутів, адже паспортами маршрутів передбачено відправлення з кінцевих зупинок автобусів о 23.00 год.

Як добратись з дітьми та речами маршруткою на залізничну ст. Підзамче зі сторони вул.Зеленої чи Личаківської при систематичних простоях.

Прямого транспортного сполучення вул Зелена-ст.Підзамче нема. Є можливість здійснити пересадку в центрі міста на маршрути №20, 9, 6. Ваше звернення управління транспорту та зв’язку розгляне детальніше.

ОСОБИСТІ ЗВЕРНЕННЯ І ПИТАННЯ, ВІДПОВІДІ НА ЯКІ БУДУТЬ ЗГОДОМ

Допоможіть Народній артистці України Ларисі Кадировій з отриманням помешкання у Львові

Не говоримо ні. Не говоримо так. Дам доручення, щоб її звернення розглянули, але виключно на основі чинного законодавства України.

Питання щодо самовільної добудови на вулиці Каліча Гора 14,мер сказав, що відправить комісію у складі керівника департаменту Павліва (начальник департаментумістобудування Львівської міської ради Андрій Павлів), Ірину Маруняк керівника району, представника юридичного управління, щоб вони в понеділок-вівторок це питання вивчили і на середу через ZAXID.NET можна було дати об’єктивну, фахову  відповідь.

Питаю про ремонт електричної підстанції. Там дуже воно точкове. Зверталася до «Самопомочі» з проханням вирішити питання підстанції в районі Промислової.

Це питання скеровано на керівника району та в департамент. Доручимо це Шевчуку Володимиру Сергійовичу, заступнику з інфраструктури. Він в понеділок-вівторок в цьому питанні розбиреться.

Мешканці Личаківської, 161 звертаються до вас з тим, що там є будинок типу «люкс» на видному місці, але номера там немає, брама заблокована, він у жахливому стані.

 Я даю доручення керівнику району це питання опрацювати і в середу мені дадуть відповідь.

Прошу виплатити належну мені заробітну плату за час вимушених прогулів у 2010-2012 р.р., що заборгувала мені Львівська міська рада

Знаєте, коли чиновника звільнили з роботи, а він не хоче, щоб його звільняли, хоче працювати, і вважає, що цей час, впродовж якого він був звільнений – це «вимушений прогул»… Дане питання перебуває в суді. Я думаю, що суд прийме законне рішення.

Питання про подачу води в гуртожиток на вулиці Підголоско. Там є проблема подачі холодної і гарячої води. І ще – про відключення води в Сихівському районі міста.

Якщо ми говоримо про перший випадок, це мережі, які належать відомству. І давайте ми з керівниками цього відомства попрацюємо, щоб вони все-таки дбали про комфорт мешканців. Якщо говорите про те чи інше відключення, інформуйте мене конкретно, де є проблема, і керівник водоканалу особисто виїде і розбереться.