Результати опитування львів’ян за три тижні до виборів свідчать, що переважна більшість виборців готові підтримати чинного міського голову Андрія Садового, однак його рейтинг дещо знизився і наразі недостатній для впевненої перемоги у першому ж турі.
За даними соціологічної компанії «Фама», яка 9 жовтня оприлюднила результати свіжого опитування, майже 47% виборців Львова (серед тих, що визначились зі своїм вибором) готові віддати свої голоси за чинного міського голову Андрія Садового. Це менше, ніж було два тижні тому, коли готовність голосувати за Садового висловлювали 55% опитаних.
Далі у списку депутат міськради Володимир Гірняк та депутат Верховної Ради Дмитро Добродомов, кожного з яких готові підтримати близько 15% виборців. Примітно, що за минулі два тижні рейтинг Гірняка зріс на 3%, що дозволило йому вирватись на друге місце у рейтингу кандидатів на посаду міського голови. Втім, перевага Гірняка над Добродомовим, рейтинг якого знизився на 2% – суто у межах статистичної похибки.
Серед інших претендентів на крісло мера Львова зріс рейтинг у Руслана Кошулинського (з 3,7% до 7,3%), що дозволило йому зайняти четверте місце у рейтингу симпатій виборців.
Решта претендентів отримали такі результати:
Оксана Юринець, «Блок Петра Порошенка» – 5,1%
Ігор Васюник, «Народний фронт» – 2,2%
Ігор Зінкевич, УКРОП – 2,2%
Олег Баляш, «Наш край» – 1,2%
Віктор Галасюк, Радикальна партія – 1,2%
Оксана Жолнович, «Сила людей» – 0,5%
Анатолій Країнський, самовисуванець – 0,5%
Проголосувати проти всіх або зіпсувати бюлетень готові 2,1% респондентів. Окрім того, майже кожен п’ятий львів’янин (18,4%) не визначився, за якого саме кандидата на посаду міського голови Львова голосуватиме.
Нагадаємо, що у випадку, якщо жоден з претендентів на посаду мера Львова не набере понад 50% голосів, буде проведений другий тур виборів.
Результати опитування «Фами» свідчать, що у випадку виходу у другий тур пари Садовий-Гірняк, Андрій Садовий отримає 74% голосів, а його опонент – 26%. Якщо ж у гіпотетичному другому турі зустрінеться пара Садовий-Добродомов, чинний мер отримає 71,5%, а Добродомов – 28,5%.
Рейтинги партій
За останні два тижні рейтинги політичних партій, яким соціологи прогнозують успіх на місцевих виборах у Львові, суттєво змінились. Скажімо, УКРОП, який два тижні тому не пройшов би 5%-й виборчий поріг, тепер має 5,5%, натомість «Батьківщина» несподівано отримала 3,9%, хоча раніше мала 5,9%.
Найбільшу кількість голосів серед тих, хто має намір взяти участь у виборах, має «Самопоміч», за яку готовий проголосувати кожен третій опитаний – 33,3%. Далі, зі значним відривом від «Самопомочі», йдуть «Блок Петра Порошенка» (14,2%), «Громадянська позиція» (11,9%) і «Свобода» (10,4%). Непогані шанси подолати 5%-й виборчий бар’єр має УКРОП (5,5%) і «Народний контроль» (5,2%).
Решта партій отримали такий результат:
Радикальна партія Олега Ляшка – 4,2%,
«Батьківщина» – 3,9%,
Українська галицька партія – 2,4%,
Народний Рух України – 1,8%,
Демократичний Альянс – 0,9%,
«Партія простих людей Капліна» – 0,9%,
«Воля» – 0,8%,
«Наш край» – 0,7%,
«Сила людей» – 0,5%,
Опозиційний блок – 0,4%,
Українська республіканська партія – 0,2%.
Порівнюючи з результатами опитування двотижневої давності, незначно зріс рейтинг БПП, «Громадянської позиції» і «Свободи», натомість «Самопоміч», «Народний контроль», «Батьківщина» і Українська галицька партія втратили деяких прихильників.
Дослідження проводилось 3-4 жовтня 2015 року львівської соціологічною агенцією «Фама» методом «facetoface» інтерв’ю. Було опитано 800 респондентів, старших 18 років. Похибка репрезентативності вибірки з довірчою ймовірністю 0,954 не перевищує 3,5% для показників близьких до 50%, 3% - для показників близьких до 25% або 75%, 2,1% - для показників близьких до 10% або 90%, 1,5% - для показників близьких до 5% або 95%, 0,7% - для показників близьких до 1% або 99%.
Дослідження проводилося із використанням методики «Диференційованого вимірювання електоральних преференцій» (детальніше про методику), розробленою соціологічною агенцією «Фама».