Відповіді на питання від читачів ZAXID.NET, що не прозвучали у прямому ефірі відеочату з мером Львова Андрієм Садовим.
Відеозапис чату з Андрієм Садовим, проведений спільно ZAXID.NET та Владометр.
ВІДПОВІДІ НА ДОДАТКОВІ ЗАПИТАННЯ:
- Мешканці північного району Львова повністю позбавлені доїзду до Торгового розважального комплексу «Кінг Крос Леополіс» до Автовокзалу та до нового стадіону "Арена Львів" . Саме колись маршрут № 37, який курсував від вул. Мазепи і їхав на Стрийську . Вже рік нема нормального доїзду.
- Транспортний зв’язок є, але з пересадкою. Проте, він забезпечений. Прокласти автобусні маршрути з усіх районів міста до «Кінг Кросу» неможливо, оскільки це перетвориться у транспортний безлад.
- Два роки тому в аналогічному чаті я задавав питання, що наразі дуже активно реставрують та відбудовують паркові зони у місті. Чи планується реставрація парку на розі вулиць Лисенка та Заньковецької. Відповіддю було : І до вашого парку черга дойде. Пройшло два роки. Що тепер?
- Сквер на розі вулиць Лисенка та Заньковецької у нормальному стані. Цього року його розчистили та встановили лавочки. Також допомагає ним опікуватись церква. На масштабну реконструкцію, на жаль, не вистачає коштів.
- На скільки збільшився борг міста за час вашого керівництва?
- Жодного дефолту у місті Львові не буде. Усі платежі будуть перераховані. У 2008 році ми випустили облігації і певну суму коштів маємо повернути цього року – це 42 млн грн. Ці кошти вже є на рахунках міста. Тут проблеми нема жодної.
- Чому в центрі нема критих зупинок? Дорошенка, Руська, проспект Свободи, на Куліша? То ж не такі великі гроші для того міста. І ще чомусь не всюди є ті нові знаки?
- Щодо зупинок питання правильне. Вони перебувають на балансі адміністрацій, а коштів на усе не вистачає. Місто солідарне з пасажирами в цьому питанні і бачить розв’язання лише у нормальному облаштуванні зупинок, однак, на це потрібне фінансування.
- Чому ви хочете зруйнувати капличку сестер на Плуговій 6.
- Як запевнив голова Шевченківської районної адміністрації, це приміщення колишнього складу є у власності трьох громадянок, які використовують його як капличку для відправляння Богослужінь. Відтак, вони почали проводити самовільну реконструкцію приміщення. Коли районною адміністрацією це було виявлено, вона вчинила попереджувальні дії щодо призупинення дій, які проводились без дозвільної документації. Відтак, було направлено листа у інспекцію Держархбудконтролю, який відтак надав припис про призупинення реконструкції. Місто нічого проти цієї каплички не має, утім тут слід виготовити проект, погодити його у відповідному порядку, а тоді проводити роботи, в законному руслі.
ТРАНСПОРТ
- Чи зроблять трансляцію GPS-даних з маршруток доступною для громадськості?
- До управління транспорту вже звертались компанії Google та Yandex щодо відображення руху транспортних засобів на маршрутах в режимі реального часу. Окрім цього є подібні ініціативи від приватних IT компаній. Оскільки пристрої навігації встановлювались за кошти перевізників, є їх власністю, обслуговуються за їх рахунок (сплата абонплати), то необхідно отримати їх погодження на отримання координат від компанії, що інсталювала обладнання. Управління транспорту наполягає на відкритті такого доступу і вже досягнуто позитивного результату від низки перевізників. Створення власного муніципального парку вимагає суттєвих коштів разом з дотаціями.
- Чому з центру Львова неможливо виїхати після 22:00?
- Проблема вечірніх рейсів є, проте тут наявні кілька чинників. По-перше, інтервал руху є збільшеним і може складати 25-30 хвилин, по-друге, не на всіх маршрутах виконуються вечірні рейси через невиконавчість водіїв та самих транспортних операторів. Шляхами вирішення проблеми є відслідковування транспортних засобів на маршрутах управлінням транспорту за допомогою супутникової навігації та розміщення похвилинного розкладу відправлень із зупинок громадського транспорту на всіх маршрутах громадського транспорту. По обох напрямках ведеться робота. Останні відправлення з кінцевих зупинок, передбачені в паспортах маршрутах повинні відбуватись в 23:00 год.
- Чи буде наступного року збудований трамвай на Сихів?
- Наступного року буде виконуватись великий об’єм робіт на вулиці Стуса у Львові щодо трамваю на Сихів. Це суттєво покращить транспортне сполучення мешканців Сихівського масиву з центром Львова. Це – дуже якісний проект. Він буде співфінансуватись з міського бюджету, гранту від німецького уряду – 6 млн євро та кредиту від ЄБРР на 10 років.
- Сьогодні не проблема повісити камеру на світлофор. Проблема передавати дані з неї. Немає інфраструктури якісної передачі даних. Що місто планує робити, як передавати інформацію з інших не підключених світлофорів?
- Як мене поінформували в «Львівавтодорі», станом на сьогодні проводяться роботи, пов’язані з доопрацюванням програмних продуктів, які інстальовані на обладнанні змонтованому в центральному пульті керування рухом. ПАТ «Укртелеком» завершує проектні роботи пов’язані з прокладанням оптиковолоконного кабелю вздовж трамвайних маршрутів №2 та №6, після чого буде проводитись робота з прокладання оптиковолоконного кабелю по колодязях ПАТ «Укртелеком». В першому кварталі 2013 року компанія «Сварко» буде проводити роботи з встановлення обладнання, а саме відеокамери, стратегічні відеодетектори, дисплеї, які будуть надавати інформацію щодо часу прибуття трамваю на зупинку. Окрім цього зараз проводяться роботи з налаштування GPS-терміналів на трамваях. Остаточно завершено коригування графіків руху трамваїв, які будуть запрограмовані в GPS-термінали. Після завершення усіх видів програмних робіт в центральному пульті, компанія «Сварко» проведе тренінги з персоналом центрального пульта керування рухом. Це уможливить ознайомлення студентів Львівської політехніки з роботою центрального пульта керування рухом. На сьогоднішній день також проводяться роботи з адаптації обладнання на світлофорних перехрестях. Відповідно до договору підряду між ЛКП «Львівавтодор» та SWARCO ТRAFFIC SYSTEMS підрядник зобов’язаний адаптувати контролери на світлофорних об’єктах для уможливлення системою надавати інформацію про роботу його, а точніше, в якому режимі цей контролер запрограмований. В цьому напрямку також зараз працює підрядник. Центр керування рухом буде спроможний працювати як в автоматичному, так і в ручному режимах. Якщо програма не буде справлятись з складеною негативною ситуацією на перехресті, оператор з допомогою камер відео спостереження, побачивши ситуацію, яка склалась на перехресті, прийме оптимальне рішення та вживатиме відповідних заходів. З допомогою стратегічних відеодетекторів буде накопичуватись інформація стосовно інтенсивності руху на певних напрямках та час інтенсивності. Ця інформація також буде зберігатись та використовуватись в подальшому.
- Я бачу припаркований з порушенням ПДР автомобіль, що я можу зробити щоб водій цього авто був оштрафований?
- Право штрафувати водіїв має Державна автоінспекція. На жаль, місцеві органи влади, згідно з українським законодавством, не можуть штрафувати водіїв за порушення правил. У Львові з боку органів міської влади теж вживаються заходи, щоб запобігти незаконному паркуванню автомобілів, ми цього року відновили роботу евакуаторів. У Львівській міській раді працює робоча група, яка повинна відрегулювати ці питання. Вона вже напрацювала документи, які повинні впорядкувати паркування у центральній частині міста. Робоча група працює над створенням паркувальних і пішохідних зон, організацією виділених смуг для руху громадського транспорту. Будемо також ставити фізичні перепони - боларди, делініатори, які будуть запобігати незаконному паркуванню.
- Що я, як простий львів’янин можу зробити, щоб у Львові побільшало виділених смуг для громадського транспорту?
- На сьогодні працює робоча група, яка повинна запропонувати рішення щодо виділених смуг для громадського транспорту. На жаль, менталітет наших водіїв є доволі специфічний і тому робоча група запропонувала відгороджувати виділені смуги громадського транспорту фізичними перешкодами – делініаторами висотою 0,3 м. Серед вже запропонованих ділянок вулично-дорожньої мережі міста для запровадження виділених смуг громадського транспорту таким способом – вул. Крушельницької, вул. Листопадового Чину, пл. Двірцева, просп. Свободи, пл. Міцкевича. Вартість одного бетонного делініатора розмірами 1 м х 0,2 м х 0,3 м близько 100 грн., встановлюються делініатори з проміжками 1 м між сусідніми (подібно до того, як відмежована велодоріжка на ділянці вул. Коперніка).
- Мало того, що маршрутки в сторону Стрийської-Наукова їздять нерегулярно, їх мало, вони обідрані, брудні як і самі водії. Хамство водіїв безмежне. Водії зупиняють де хочуть, хамлять, можуть взагалі не зупинити на зупинці, порушують правила руху, курять, постійно говорять по мобільних телефонах і т.д. Білети за проїзд не видаються, хоча всі в мерії клялися божилися що це буде зроблено. Де електронний квиток?
- Район Стрийська-Наукова є одним з найбільш густо покритих маршрутами громадського транспорту. Автобусний маршрут №11, який обслуговує ТзОВ «Міра і К» є одним із найбільш проблемним за кількістю скарг та рівнем сервісу.
Рішення про створення підприємства з обслуговування електронного квитка на транспорті блокується депутатським корпусом, вся необхідна документація по цьому проекту готова. Звичайні квитки за проїзд (паперові) Ви можете взяти у водія. У випадку, коли водій відмовляється давати квиток прошу звернутись до управління транспорту і зв’язку з конкретною інформацією про номер маршруту та транспортного засобу.
- Чому не поставлять великі автобуси на 40-й маршрут ,бо це довгий маршрут і він завжди переповнений.
- Місто виступає з ініціативою заміни автобусів на автобуси великої пасажиромісткості з низьким рівнем підлоги. Норма заміни не менше 20% парку транспортних засобів перевізника щорічно зафіксована в договорах на перевезення. На жаль, не всі перевізники її виконують. Зокрема, ТзОВ «Міра і К» не оперує низькопідлоговими автобусами на маршрутах відповідно до договору.
-- Коли нарешті в місті наведуть лад з перевізниками? Чому ви не поїздите хоча б тиждень в цих смердючих і обідраних маршрутках-за номером 32, 23, 11, 23, 14, 41? Коли нарешті ці перевізники нададуть мешканцям комфортні послуги? Коли нарешті в місті Львові буде мер-господар, якого будуть поважати?
- Поступовий перехід на автобуси великої пасажиромісткості з низьким рівнем підлоги (а їх зараз функціонує на маршрутах щоденно близько 140) дозволив зменшити інтенсивність руху на перевантажених ділянках вулично-дорожньої мережі в центральній частині міста, а відповідно, якісно та оперативно надавати послуги. Управління транспорту ініціює в грудні створення комісії із залученням громадськості для перевірки виконання умов договорів транспортними операторами. Також триває процес облаштування автобусів навігаційними пристроями, що дозволить якісно моніторити роботу на кожному маршруті.
- Особисто я погоджусь заплатити скажімо 3 гривні за проїзд в громадському транспорті за умови, що це буде електронний квиток, що це буде великогабаритний транспорт, що я зможу відслідкувати місцезнаходження транспортного засобу за допомогою мобільного телефону, за умови що транспортний засіб приїде згідно розкладу та й за умови що влітку там буде працювати кондиціонер. Так от питання в тому, чи не можна спонукати перевізників до покращення умов перевезення надаючи їм право підвищувати вартість проїзду лише при попередньому виконанні деякого переліку покращень?
- Міська рада, управління транспорту завжди виступає з ініціативою заміни автобусів на автобуси великої пасажиромісткості з низьким рівнем підлоги. Норма заміни не менше 20% парку транспортних засобів перевізника щорічно зафіксована в договорах на перевезення. На жаль, не всі перевізники її виконують. Саме тому ми ініціювали в грудні створення комісії із залученням громадськості для перевірки виконання умов договорів транспортними операторами. За наслідками роботи комісії будемо переглядати роботу з тими чи іншими транспортними перевізниками. Ми спонукаємо надавати якісні послуги з перевезення. Але я категоричний противник підняття тарифу в сьогоднішніх умовах.
- Розкажіть про плани і поступ в області виділення громадському транспорту окремих смуг руху або й цілих вулиць. Особливо цікавлять вулиця Городоцька на ділянці ТЦ Магнус - ц.Анни?
- На сьогоднішній день працює робоча група, яка повинна запропонувати рішення щодо виділених смуг для громадського транспорту. На жаль, менталітет наших водіїв є доволі специфічний і тому робоча група запропонувала відгороджувати виділені смуги громадського транспорту фізичними перешкодами – делініаторами висотою 0,3 м. Серед вже запропонованих ділянок вулично-дорожньої мережі міста для запровадження виділених смуг громадського транспорту таким способом – вул. Крушельницької, вул. Листопадового Чину, пл. Двірцева, просп. Свободи, пл. Міцкевича. Вартість одного бетонного делініатора розмірами 1 м х 0,2 м х 0,3 м близько 100 грн., встановлюються делініатори з проміжками 1 м між сусідніми (подібно до того, як відмежована велодоріжка на ділянці вул. Коперніка).
- Як мешканець Рясного-2, я вже кілька місяців б'юся за вирішення питання з тамтешніми заторами у ранішній час-пік. Є заяви в ДАІ, є заяви в міськраду (3-Г-28423 від 31.08.2012). Є конкретні пропозиції. В курсі проблеми пан Синютка особисто.
- Львів, як і будь-яке місто з майже мільйоном населення, має проблеми з рухом та заторами. Наше місто специфічне з точки зору дорожньої мережі, яка є радіальною і багато доріг сходиться в центрі міста. Зараз на першому етапі впровадження є нова концепція створення паркувальних та пішохідних зон, яка передбачає реорганізацію руху в центрі міста та створення виокремлених смуг для громадського транспорту, який зможе рухатись тут у декілька разів швидше. Зараз у Львові затори переважно у час «пік», або ж спричинені ДТП чи поломками світлофору. Динаміки їх збільшення не спостерігається. Після впровадження цієї концепції нам вдасться розвантажити дороги.
- Замовником послуг по обслуговуванню міста громадським транспортом є ЛМР (департамент ЛМР). Коли місто перейде на цивілізовану форму оплати перевізникам їх послуг (за пробіг, за вагонокілометр)?
- Безперечно, це правильно і така практика є дієвою у всіх європейських країнах. Наразі розглядається таке питання з розрахунком ціни вагоно-кілометра.
- Сергій Кіраль сказав таку річ: "Вирішення цього питання довелося винести на рівень Адміністрації президента. У комітеті економічних реформ міністерства інфраструктури було внесено в плани на 2015 рік реалізацію проекту електронного квитка у кількох містах, зокрема й у Львові. Шкода лишень, що ми втрачаємо час, ми могли б стати лідерами у цьому починанні." Що малось на увазі, і коли очікувати єдиного квитка?
- Депутати не хотіли розглядати це питання, коли ми їм пропонували. Вони просили створити робочу групу – ми її створили. Робоча група збиралась близько 10 разів, обговорила абсолютно всі нюанси цього проекту. У зв’язку з виборами, ми пішли назустріч і перенесли цей проект. Ми повернемось до нього з початку наступного року. Інвестиційний проект на введення електронного квитка є, у нас навіть є партнери, які зацікавлені і готові з нами співпрацювати. Паралельно розглядається альтернативні, дешевші способи оплати проїзду. Проте їх ще потрібно детально аналізувати та припрацьовувати.
- Які сприятливі умови буде робити місто, за для стимулювання залучення нових великих автобусів? Поки ми чуємо тільки про вимоги, а в ЛМР є ціле управління інвестицій. Можливо це управління може використати свою базу потенційних інвесторів, або проведе аналіз рентабельності підприємств, щоб оцінити можливість закупки нових автобусів.
- Сьогодні громада Львова ставить свої вимоги про курсування на маршрутах громадського транспорту низькопідлогових автобусів. Аналіз рентабельності підприємств провести доволі складно, оскільки наскільки Вам відомо переважна частина ринку пасажирських перевезень знаходиться в тіні.
В договорах з перевізниками була зафіксована норма, що щороку перевізники зобов’язані замінювати рухомий склад до 20% на автобуси аналогічного класу, але з низьким рівнем підлоги. Це дозволить місту за кілька років повністю перейти на низькопідлогові автобуси. Деякі перевізники працюють за цієї програмою, до прикладу, наше АТП №1 має близько 70 одиниць низькопідголових автобусів. ТзОВ «Фіакр Львів» великі низькопідлогові автобуси надало на маршрути №18 і 24 – це 24 одиниці. На маршрутах «Успіх БМ» курсує 12 великих автобусів.
До кінця року перевізники мали б замінити ще 47 низькопідлогових автобусів.
БУДІВНИЦТВО, РЕСТАВРАЦІЯ, ГОСПОДАРКА МІСТА
- Читачі просять розширити дорогу по вулиці Хуторівка (від коледжу автобусного заводу) до перехрестя Стрийська-Наукова?
- Пріоритетом міської влади є будівництво тротуарів і велодоріжок. Розширення проїжджої частини лише підвищує рівень автомобілізації і не вирішує проблему заторів.
- Є прохання прокласти тролейбусну лінію від кінця Наукової в сторону до Сихова-кінотеатр Довженка. Це реально зробити?
- Тролейбусна мережа з вул. Наукової повинна бути протягнутою до вул. Стрийська. Звичайно її подальший розвиток в напрямку Сихова є цілком реальним.
- Останнім часом на Сихові стали часто виключати воду як вдень так і ввечері. Це що вже так буде постійно?
За минулі 2 тижні (від 14 листопада) Львівводоканал ліквідував на Сихові 18 витоків води. Однак відключення водопостачання під час проведення ремонтних робіт було лише 3 рази, а саме на вул. Антонича, Скрипника, Драгана. Відтак, немає підстав стверджувати про те, що на Сихові «часто» відключають воду з вини Львівводоканалу. Відключення водопостачання може бути спричинене не лише діями Львівводоканалу, але й: ремонтними роботами на станціях підкачки води (бойлерних), які проводить Львівтеплоенерго, ремонтними роботами на внутрішньобудинкових мережах, які проводять ЛКП (ЖЕКи), ремонтними роботами, які проводять самі мешканці будинку (скажімо для встановлення лічильника або заміни водопроводу) й перекривають кран у підвалі, не повідомляючи про це сусідів. Для з'ясування причини відсутності води необхідно телефонувати у диспетчерську службу водоканалу 276 20 50 або 1551 або диспетчерську службу міста. У вечірній час водоканал ремонтних робіт на мережах не проводить, зважаючи на можливість пошкодження існуючих підземних комунікацій (електрокабелі, газопроводи, телефонний зв’язок).
- Закінчилося Євро по футболу-місто стало брудним жахливо?
- На жаль, депутати на цей рік не виділили необхідних коштів на прибирання вулиць. Не виділено 40% від потрібної суми. Однак, ми докладаємо максимум зусиль, щоб місто прибиралось належно
- Дорога по вул. Скрипника вже починає сипатися і невже не можна зробити (розширити) територію для паркування авто біля будинків 19,21,21А по вул. Скрипника? це маленька вуличка, де на загальну кількість в 164 квартири всього 15 паркомісць. Туди ні машина МНС, ні "швидка допомога" не заїде і не розвернеться. Є ж можливість і розширити її і місця для паркування зробити.
- Дорогу на вул. Скрипника постійно підтримує Сихівська районна адміністрація. Цього року там заасфальтували 400 метрів дороги. Щодо ділянки бетону, то її постійно підсипають та буквально сьогодні закривають ями. Щодо паркування, то там місць цілком достатньо. Також на вулиці Скрипника є багато кишень, де можна тимчасово припаркуватись. Більше того, неподалік є стоянка, де набагато безпечніше залишати автомобілі.
- Які дороги будуть ремонтувати наступного року?
- У наступному році планується виконати ремонт вулиць Лисенка, Сахарова, Мечникова, Антоновича, Варшавської, Тунельної, Замарстинівської, Чернівецької, Філатова, Пекарської, Єрошенка, Під Дубом, Хвильового, просп. Свободи та ін.
За рахунок коштів ЄБРР Львівська міська рада реалізовує Проект реконструкції вулиць з трамвайними коліями за маршрутами № 2 та 6. Протягом 2011 року проведено ремонт 4-х ділянок (Коновальця, Мельника-Чупринки, Городоцька, Личаківська). У 2013 році заплановано першочергово реконструювати ділянки вулиць з трамвайними коліями на вулицях Городоцькій, Коперника, Б.Хмельницького.
- Подивіться як кладуть тротуарну плитку на проспекті Свободи? По-перше, вони цю невелику частину проспекту Свободи, вже роблять третій місяць і все ніяк не можуть її закінчити, а по-друге вони цю плитку кладуть так ,ніби ніколи її не клали, одна плитка вище, друга нижче. половина плитки, що вони її поклали вже хитається, скажіть за що такій фірмі платити гроші, які дає УЄФА?
- По проспекту Свободи поки що ходити не можна. А наші люди, незважаючи на те, що там постелена плівка, прохід заставлений лавками, все одно переступають, перестрибують та продовжують ходити алеєю. Відповідно до технології, плитка повинна встоятись та закріпитись, тож ми самі собі створюємо проблеми. У суботу ремонт проспекту Свободи закінчать, як і обіцяли, до початку грудня. Тож з неділі там можна буде вільно прогулюватись.
-- Чи будуть відремонтовані наступного року дороги по 2 і 6 трамваю, а це Городоцька, Хмельницького, Замарстинівська?
- За рахунок коштів ЄБРР Львівська міська рада реалізовує Проект реконструкції вулиць з трамвайними коліями за маршрутами № 2 та 6. Протягом 2011 року проведено ремонт 4-х ділянок (Коновальця, Мельника-Чупринки, Городоцька, Личаківська). У 2013 році заплановано першочергово реконструювати ділянки вулиць з трамвайними коліями на вулицях Городоцькій, Коперника, Б.Хмельницького.
- Рясне вже давно входить до складу Львова, але на жаль за стільки років люди, які живуть в особняках не мають ні каналізації, ні асфальтованої дороги. Коли ця проблема буде вирішена?
- За останні роки у Львові проканалізовано вул. Полтави, вул. Пластову, вул. Зубрицького, вул. Милятинську, вул. Корейську, вул. Митрополита Липківського, вул. Дивізійну, вул. Чубинського, район Ковальська – Гамалії, вул. Щоголева, район Паперівка – Замкова, частково вул. А. Голубця, частково вул. Купчинського та інші. Загалом у Львові не каналізовано 114 вулиць (9 районів, 6% від загальної кількості вулиць), а це – 3183 будинки, де проживає 13864 мешканців. На каналізування цих вулиць потрібно 119,63 млн грн. Прийнята програма каналізування м. Львова. Це величезні кошти, тому сподіваємося на дофінансування з державного бюджету. Поступово роботи проводитимемо на кожній вулиці. Але потрібне розуміння і підтримка мешканців.
- Чому ремонтні роботи на львівських дорогах та проспектах (з останнього - вул Коновальця, проспект Свободи) свідомо затягуються підрядниками та й виконуються дуже халатно? Чи не можливо передбачити якусь відповідальність за це жахіття?
- У Львові ми, приступаючи до ремонту доріг, паралельно міняємо в усі інженерні мережі. Це величезні роботи, часто на великих глибинах і їх доводиться робити вручну. І часто розкопавши вилицю, ремонтники бачать іншу картину, ніж було у проекті. Тому деколи виглядає, що нема техніки і нічого не робиться. Величезною проблемою сьогодні є ситуація з непроплатами держказначейства. От вул. Богданівська – у казначействі лежить 3 млн грн., які ми виділи підряднику, а казначейство не пропускає, тому компанія не може закупити матеріали, щоб покласти 2-й шар асфальту. Якщо кошти все-таки проплатять, то ці роботи будуть виконуватися тільки за умови сприятливої погоди.
- Коли завершать будівництво велодоріжки в Рясне 1,адже почали її вже давно і так кинули?
- Ми подали пропозицію закласти кошти на завершення цієї велодоріжки у проект міського бюджету на 2013 рік. Будемо переконувати депутатів підтримати нас та виділити кошти. Для завершення цієї велодоріжки потрібно ще 1 млн 100 тис. грн.
- Стосовно обіцянок велодоріжок у Львові, то обіцяли на всіх вулицях, що ремонтуються. Але на Кн. Ольги, Сахарова, Кульпарківській, Городоцькій, Сяйво - їх нема. Чому ж так? На велодоріжку треба значно менше коштів ніж на інші проекти які стабільно фінансуються в місті. Чому я як велосипедист терплю такі утиски і постійно чекаю.
- Вулиці Кн. Ольги, Сахарова та Кульпарківська ремонтувались до того, як була прийнята концепція розвитку велосипедної інфраструктури. Ці вулиці є в схемі. Тут будуватимуть велодоріжки, але вже пізніше, відповідно до графіку, закладеного в програмі розвитку велоінфраструктури.
Щодо вул. Сяйво – в проекті реконструкції цієї вулиці є велодоріжка, але роботи на цій вулиці ще не завершені, оскільки ми чекаємо, що Кабінет міністрів виконає свої зобов’язання перед Львовом. Уряд винен місту більше 200 млн. грн. за реконструкцію доріг до ЄВРО-2012. Коли гроші надійдуть, там буде обов’язково збудовано велодоріжку. На нижній частині вулиці Городоцької (від церкви Анни до Магнусу) буде велодоріжка вже в 2013 року. Реконструкція цієї ділянки буде виконуватися за кредитні кошти Європейського банку. На верхній частині вулиці Городоцької ще не ремонтувалися тротуари. Є пропозиція закласти в бюджет 2013 року розробку проекту велодоріжки на цій частині вулиці Городоцької.
- Чому не реставруються старовинні будинки Львова?
- Кожного року ремонтуються та реставруються будинки за кошти міського бюджету. Минулого року – пр.Свободи, 39-41, пл.Ринок, 10. Цього року – вул.Руська, 10. До відновлення фасадів мають долучатися і мешканці. А також область, якщо будівля є у її власності. За остання 4 роки ми не отримали жодної гривні від держави на збереження культурної спадщини. Все робимо за кошти міста, та за іноземні гранти.
- Коли буде перекладена бруківка від церкви Анни до Магнусу?
- За рахунок коштів ЄБРР Львівська міська рада реалізовує Проект реконструкції вулиць з трамвайними коліями за маршрутами № 2 та 6. Протягом 2011 року проведено ремонт 4-х ділянок (Коновальця, Мельника-Чупринки, Городоцька, Личаківська). У 2013 році заплановано першочергово реконструювати ділянки вулиць з трамвайними коліями на вулицях Городоцькій, Коперника, Б.Хмельницького.
РІЗНЕ
- Чи буде 31 грудня у новорічну ніч у центрі Львова новорічна програма і феєрверк, чи говорили ви з спонсорами ,щоб вони дали гроші на концерт і феєрверк у новорічну ніч?
- Традиційно програма зимових свят буде насиченою. Зокрема, вже з 11 грудня починає роботу Різдвяний Ярмарок. Це не лише гастрономічний сектор та виставка продаж робіт народних майстрів, а й розважальні заходи. У новорічну ніч Ярмарок теж, звичайно, працюватиме, передбачено культурно-розважальні заходи, тож туристи у центрі міста неодмінно знатимуть про те, що Новий Рік прийшов.
- Чи будуть у Львові відкриті нові заводи щоб були робочі місця?
- З початку цього року у Львові створили чимало нових робочих місць. Найбільше – на підприємствах переробної промисловості, торгівлі та ремонту, агентствах нерухомості, а також в готелях-ресторанах та транспортних підприємствах. До прикладу, на панчішній фабриці зараз працює 215 осіб, додатково буде працевлаштовано ще 20. Понад 900 людей працюють на бронетанковому заводі. Минулого року відкрився великий бізнес-сервіс-центр Нестле, куди залучили понад 300 працівників.
- Чи будуть вжиті якісь заходи щодо "генделика" Старгород, який прославився жорстокими поводженням з тваринами, з брутальністю деяких вечірок, та й взагалі з хамським відношенням до відвідувачів, які потрапили туди вперше (і в останнє)? Цей заклад абсолютно не відповідає духу Львова, його історії та атмосфері, а їхня діяльність ганьбить не тільки самий заклад, але й місто та жителів.
- Заступник міського голови з гуманітарних питань пан Василь Косів мав зустріч з власником цього закладу. Під час розмови керівництво запевнило, що зрозуміло свою провину. Власник закладу запевнив, що таких речей більше не буде.
- Чи заслуговує наше місто на таку ганьбу, як прокат машинок перед оперним? Гірше, ніж якийсь районний центр.
- Як мене поінформували у відділі торгівлі, ухвалою №440 у 2011 році сесія міської ради не передбачала жодних атракціонів на площі перед Оперним театром.
- В Празі коні не спорожнюються на центральному проспекті. І немає того специфічного смороду і відповідних слідів на дорозі.
- Кінні карети – це одна з туристичних атракцій Львова. Нещодавно рішенням виконкому було обмежено заїзд кінних карет на площу Ринок. А прибирати за своїм конем повинен власник карети.
- Ми були на фільмі Центрі Історії. Фільм про планування і дизайн міст. Показували як робляться громадські місця, виділені полоси для автобусів які подібні до системи метро, про паркування, про шкоду великих доріг, про то що треба робити в 21 столітті в містах. Зал був переповнений люди стояли навіть, і ми раді що теж прийшли. Там були і люди з вашої команди. То може варто послухати тих організаторів і то про що говорилося в фільмі? Розумні речі! І в грудні вони також всіх запрошували на презентацію. Що ви думаєте про це? Ви їх знаєте?
- Ми цікавимося досвідом Європи, співпрацюємо з німецькими фахівцями з GIZ, намагаємося впроваджувати у Львові певні речі, взяли курс на розвиток велотранспорту, на надання у русі переваги громадському транспорту (розумні світлофори), пішоходам. Однак, є урядові рішення, які цьому не сприяють – заборона евакуаторів, платного паркування. Реалізовуємо проект з розширення пішохідної зони у центрі міста і створення зон паркування з автоматизованим обладнанням. До прикладу, забрали евакуатори з площі Двірцевої – і сьогодні там хаос.
- В театрі Лесі Українки, що на Городоцькій, звільнили 10 акторів та режисерів, повно вакансій на які прийняли на півставки студентів 3-ого курсу, у яких викладає пані Колосович. А мені з повною освітою в працевлаштуванні відмовлено через "відсутність вакансій". Може, треба Колосович дати хабар?
- Як мене поінформували в управлінні культури, станом на сьогодні в театрі імені Лесі Українки є 2,5 вільних вакансії (2 - актори вищої категорії, 0,5 - актор другої категорії). Прийом на роботу на контрактну основу згідно із Статутом театру здійснює керівник театру на основі рекомендацій за результатами прослуховування художнім керівником, провідними акторами театру, із залученням незалежних спеціалістів в галузі театрального мистецтва. За інформацією директора театру на сьогодні більшість трупи складають акторки (з 22 осіб лише 7 чоловіків), тому театр сподівається поповнити творчий склад акторами для виконання чоловічих ролей. В сучасних умовах залучення та працевлаштування молодих акторів є радше позитивним моментом, оскільки театр ставить перед собою амбітні цілі стати сучасним, успішним та цікавим для глядачів усіх поколінь, насамперед молоді.
- Коли припиниться вільний продаж очних крапель, які колють внутрівенно? Весь під'їзд в шприцах по причині близкості до аптеки, яка їх продає. Міліція жодних заходів не приймає, кажуть "не переживайте, то в сусідніх будинках теж таке відбувається", а шприци знов і знов знаходимо. Коли це припиниться?
- Це компетенція органів внутрішніх справ – стежити за правопорядком. Звернемося до міліції з проханням посилити роботу в цьому напрямку.
- Андрій Іванович, у Вас не легка посада. Ви висипаєтесь?
Дякую за запитання. Звичайно, часу на сон не багато. Як міський голова, завжди мушу знати, що робиться у місті.
- У Львові проводять зараз 16 днів проти гендерного насилля. Чому ви йдете проти волі народу і нав’язуєте гендер галичанам?
- Інформація, про яку Ви говорите, не відповідає дійсності. Жодних заходів, про які йдеться, не відбувається. Натомість проходять практичні семінари проти насильства у сім’ях, адже ця проблема гостро стоїть у Львові і Львівській області. За останній місяць кількість осіб, які вчинили насильство зросла на 538 осіб. Такі семінари відбуваються у різних районах міста. Раджу Вам відвідати один з таких заходів, і Ви зміните свою думку. Наші львів’яни потребують знань про те, як захистити себе і свої права. Саме цим і займається САМОПОМІЧ. Від насильства потерпають і діти, і жінки, і чоловіки, тому ця проблема є дуже гострою.
- Як будете блокувати «просихання» Свободою ще 350 МАФів у нашому місті?
- У місті встановлено 1427 кіосків, 64 підлягають демонтажу, справи щодо них знаходяться у судах. На сьогодні кіоски встановлюють на основі ухвал депутатського корпусу ЛМР.