Садовий: Наші спільні ідеї ляжуть в фундамент нової Європи

15:00, 3 липня 2011

Сьогодні результатом нашої праці є пам'ять про жертв нацизму. Завтра нашими спільними результатами будуть ідеї, які лягатимуть в фундамент нової Європи. Такої Європи, в якій і поляки, і українці, і інші народи почуватимуться вільними та сильними. Про це сьогодні, 3 липня, у Львові під час відкриття пам’ятника професорам, яких розстріляли на Вулецьких пагорбах 1941 року заявив мер Львов

Ініціатива встановлення пам’ятника належить міському голові Львова Андрієві Садовому та президенту Вроцлава Рафалу Дуткєвічу. До реалізації проекту долучився НУ «Львівська політехніка», повідомили у прес-службі Львівської міської ради. 

«Сьогодні ми увічнюємо пам'ять людей, яких нацисти вбили без суду і слідства кілька днів після окупації Львова. Інтелігентні, розумні люди завжди становлять небезпеку для тоталітаризмів, адже є джерелом правдивих знань та просвітлення. Я гордий, що у Львові жили і творили такі науковці, професори львівських вишів, люди з великої букви.

Українці та поляки повинні невблаганно нагадувати світу, чим закінчуються спроби переділів світу, експансій та спроб вибудовування нових імперій. Вони безумовно несуть з собою смерть і страждання для багатьох. Вони супроводжуються порушенням Заповідей Божих. Сьогодні результатом нашої праці є пам'ять про жертв нацизму. Завтра нашими спільними результатами будуть ідеї, які лягатимуть в фундамент нової Європи. Такої Європи, в якій і поляки, і українці, і інші народи почуватимуться вільними та сильними», - наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

Над проектом пам’ятника працював авторський колектив у складі Олександра Сьліви (Краків, Польща) - перша премія у конкурсі на проект пам’ятника, Олега Трофименка і Дмитра Сорокевича (Львів, Україна) - спеціальна нагорода за найкраще вирішення прилеглої до пам’ятника території та довкілля.

«Основна ідея пам’ятника така: арка з каменю та десяти постаментів з римськими літерами, які символізують десять Заповідей Божих. Основна увага на п’яту Заповідь - Не убий! Камінь під номером V порушений  і загрожує руйнуванню всієї арки.  А це означає, що порушуючи цю заповідь, ми створюємо загрозу існуванню всієї конструкції, оскільки знищення людей – це загроза знищення світу», - пояснив головний архітектор міста Юрій Криворучко.

Надалі тут планують створити інформаційний центр, який надаватиме інформацію про історію цього місця та  про подію.

Фінансування проекту поділено між Львовом та Вроцлавом. Львівська частина співфінансується Львівською міською радою та НУ «Львівська Політехніка».