Садовий поділився найуспішнішими практиками розвитку Львова з мешканцями Ужгорода

Львівська делегація в межах дискусії Urban Talks відвідала Ужгород

09:18, 3 серпня 2018

У четвер, 2 серпня, в Ужгороді перебувала делегація зі Львова у складі представників львівської мерії. Під час чергової дискусії із серії Urban Talks фахівці поділились із місцевими мешканцями корисним досвідом та успішними практиками розвитку міста, а також обговорили низку важливих питань у цій сфері та шляхи їх вирішення. Про це повідомили в прес-службі ЛМР.

Захід, який має поглибити товариський діалог між містами, відкрив мер Львова Андрій Садовий. Він поділився найвдалішими практиками, які вдалося реалізувати у Львові, дав ужгородцям рекомендації щодо підвищення туристичної привабливості міста.

Усі фото ЛМР

Продовжили дискусію виступи, які присвячені стратегіям та екосистемам міст, архітектурним принципам та велоінфраструктурі, конференц-індустрії та охороні пам’яток архітектури.

Начальник управління архітектури та урбаністики Львова Юліан Чаплінський розповів про інтегрований розвиток міста, архітектурні принципи та конкурси.

«Львів відкритий для нового досвіду. Ми плануємо, мріємо та провокуємо, комунікуємо з мешканцями та максимально залучаємо їх до процесу. Так працюють закордонні міста: вони роблять акцент на спільному підході, на безпечності та комфорті, на громадських просторах та взаємодії. І це світова практика: міста, у яких люди більше спілкуються між собою, суттєво стійкіші морально та комфортніші для своїх мешканців», — зазначив Юліан Чаплінський.

У продовження панельної дискусії заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко поділився досвідом створення сприятливих умов для створення і розвитку стартапів. Також про пам’ятки архітектури розповіла начальниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко. Тему впливу на громадську свідомість продовжив керівник Львівської асоціації велосипедистів Орест Олеськів, який розповів, як привчити мешканців частіше користуватись велосипедами та рідше — автомобілями.

«Є два основні методи. Перший метод — «м'який». Це спосіб інформування та промоції і, як наслідок, зміни поведінки мешканців, Другий — так званий «твердий» метод. Це створення безпечної та комфортної інфраструктури для пересування велосипедами. Важко виділити першочерговий із цих методів, адже вони повинні розвиватись паралельно. Власне, Львів працює одночасно в обох аспектах», — вважає Орест Олеськів.

Дискусійний день в Ужгороді завершив виступ директорки ЛКП «Львівське конференц-бюро» Ліни Остапчук, яка розповіла про конференц-індустрію.

До слова, Ужгород — це вже сьоме місто в межах проекту обміну досвідом. Раніше такі ж зустрічі відбулись у Рівному, Житомирі, Чернівцях, Тернополі та Луцьку та Івано-Франківську.