Садовий пропонує створити робочу групу у питанні тарифу на тепло

22:30, 16 липня 2013

Сьогодні у Львівській міській раді представники депутатського корпусу, міський голова Львова, експерти та мешканці міста, а також працівники двох теплових підприємств – ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго» обговорили питання тарифу за теплопостачання.

Після дискусії, яка тривала більше 2 годин, міський голова Львова запропонував створити робочу групу зі залученням фахівців, яка б вивчила питання вартості послуг з теплопостачання при запровадженні у новому опалювальному сезоні одноставкового тарифу, повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

«Коли минулого разу дискусія відбувалась на підприємстві, була пропозиція, аби краще зрозуміти питання, запросити сьогодні представників трудового колективу. Сьогодні прийшли фахівці, економісти, юристи, які мають чітке розуміння тарифної політики. Коли подаються тарифи і аналізуються, подається розрахунок одноставкового та двоставкового тарифів, - ціни дорівнюють одна одній. Підприємство має досвід життя при одноставковому тарифі до 2006 року, і львів’яни мають цей досвід життя – надзвичайно складний», - наголосив Андрій Садовий.

За його словами, досвід 2007-2013 років показує, що аварійність на теплопідприємствах зменшилась у рази, коли є стабільне теплопостачання, нема форс-мажорів, які були раніше.

Мер додав, що у четвер – сесія міської ради, де буде розглядатись питання щодо скасування у Львові існуючого тарифу на тепло.

«Працівники підприємства стурбовані, бо вони теж львів’яни. Вони мають хвилювання, що можуть розпочатись складні процеси. Сьогодні у містах Європи є такий тариф, як у 80% міст України. Колектив хоче зрозуміти аргументацію, побачити розрахунки. Якщо є колектив, який переконує в економічній доцільності одноставкового тарифу – це треба показати. Я також хочу побачити ці розрахунки», - зазначив Садовий.

Мер вважає, що економісти мають порахувати одноставковий тариф і подати ці розрахунки у відповідну інспекцію.

«Якщо інспекція їх затвердить, ми скажемо, чи такий тариф нам підходить. Якщо він буде більшим, для чого такий тариф? При одноставковому тарифі субвенцій буде менше. Як міський голова Львова, я буду робити все можливе, щоб тарифи не піднімали. Для мене це принципове питання», - запевнив міський голова Львова.

За його словами, якщо депутати готові на створення робочої групи з фахівцями міністерства, з працівниками теплового господарства, то можна створити таку робочу групу.

«Попрошу завтра подати пропозиції від депутатів по створенню робочої групи. Я також попрошу, аби в робочу групу увійшли фахівці, які займаються тарифною політикою. Звичайно, що було б правильно, поки ця робоча група не закінчить свою роботу, щоб ми на сесії не голосували тих чи інших рішень, які можуть поставити під сумнів нормальне функціонування теплопостачання міста та підготовку Львова до нового опалювального сезону. Це моя пропозиція. Я звертають з проханням взяти тайм-аут і не приймати жодних рішень. Експериментувати над підприємствами, які забезпечують життєдіяльність міста, не можна. Має бути здоровий глузд», - зазначив під час зустрічі міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, 11 липня трудові колективи ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго» звернулись до депутатів міської ради повторно розглянути питання про скасування двоставкового тарифу. Адже львів’яни, які не оформлюють субсидії, будуть змушені взимку платити за тепло при одноставковому тарифі у 2,5 разу більше.

Як інформував ZAXID.NET, депутати Львівської міської ради 27 червня 2013 року прийняли ухвалу про скасування двоставкового тарифу з оплати за теплопостачання. Ухвала передбачає, що одноставковий тариф має вступити в дію з 1 жовтня 2013 року. Це питання виніс на розгляд «свободівець» Любомир Мельничук.

Завдяки двоставковому тарифу у Львові протягом останніх років щорічно здійснюється заміна майже 20 км теплових мереж. На 86% за останні 4 роки завдяки дії двоставкового тарифу зменшилась кількість поривів, на 55% – збільшилась кількість ремонтів. Двоставковий тариф дає змогу мешканцям розраховуватись за послуги з теплопостачання поступово, сплачуючи певну суму протягом року, а не одразу тільки у зимовий період.