Садовий радить Табачнику збільшити кількість ІТ-спеціальностей для Львова

15:15, 18 січня 2011

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначає, що при скорочені держзамовлення у вишах потрібен диференційований підхід, наприклад, у Львові потрібно збільшити кількість спеціальностей ІТ-напрямку, натомість можна скоротити інші спеціальності.

Про це він повідомив 18 січня під час брифінгу, коментуючи вимогу Міністерства освіти та науки України щодо скорочення обсягу держзамовлення на 42% у 2011 навчальному році (лист МОН № 1/9-3 від 06.01.11).

«Зміни потрібні. Але, коли мова йде про місто Львів, то треба зважити на позицію відомої консалтингової компанії KPMG, яка внесла Львів у список 30 найперспективніших міст світу по розвитку ІТ. Базою є наші навчальні заклади, які готують фахівців. Я би рекомендував збільшити кількість спеціальностей, щоб слава міста новітніх технологій не просто зберігалася, але і розвивалась», – сказав міський голова.

Він наголосив, що «за хорошим ІТ-спеціалістом сьогодні стоїть черга».

«Це великий ринок. Сьогодні у Львові в ринку ІТ працює багато людей, кожна особа генерує в рік до 20 тис. доларів доходу – це 150 млн в рік. На цей ринок треба робити ставку. Місто визначило розвиток ІТ одним з пріоритетних», - зазначив міський голова. Зі слів мера, ІТ-галузь у Львові на сьогодні налічує вже більше 5 тис. працівників і приносить великі прибутки.

Як зазначають у прес-службі Львівської міськради, темпи розвитку галузі ІТ-технологій у 2010-2015 роках прогнозуються в середньому на рівні 20%, що становить від 800 осіб у 2010 році до майже 2 000 осіб у 2014 році щорічної потреби галузі у кваліфікованих ІТ-спеціалістах.

Нагадаємо, 2010 року Львівський Кластер Інформаційних Технологій та Бізнес Послуг (асоціація провідних львівських ІТ-компаній) сформував робочу групу з розвитку людського капіталу, яка об‘єднала окремі ініціативи компаній в єдину систему активної взаємодії з ключовими університетами Львова, зокрема з таких напрямків як сприяння вивченню іноземних мов, обмін інформацією про потреби освіти та бізнесу, відстеження працевлаштування випускників, популяризація ІТ-спеціальностей вишу та інше.

Як інформував ZAXID.NET , ІТ-галузь разом з галуззю туризму визнані пріоритетними для розвитку міста в Стратегії підвищення конкурентоспроможності міста Львова до 2015 року, затвердженій Львівською міською радою у 2010 році.