Садовий запропонував міністру охорони здоров’я готувати усі лікарні до прийому хворих з Covid-19

Міністр повідомив про посилення контролю за дотриманням карантину на Львівщині

18:53, 22 червня 2020

У Львові з робочим візитом перебуває міністр охорони здоров'я України Максим Степанов. У Центрі легеневого здоров’я відбулася нарада з керівництвом області, міста та головними лікарями щодо стрімкого зростання захворюваності на коронавірус на Львівщині. Мер Львова Андрій Садовий повідомив, що місто готує всі лікарні для прийому пацієнтів з коронавірусом і запропонував до цього готуватись по всій Україні, повідомляє прес-служба ЛМР.

В.о. керівника лабораторного центру Олег Когут розповів, що зараз у Львові в черзі на ПЛР-аналіз є близько 300 проб. Найбільше їх було у п’ятницю — 1145. У вихідні надходило до 250 проб в день. Лабораторний центр планує збільшити штат та створити ще додатковий бокс для ПЛР-тестувань. Керівник лабораторії Держпродспоживслужби зазначив, що лабораторія зможе виконувати до 300 ПЛР-тестувань за добу.

«Місто раніше не було задіяне у процес тестування, оскільки це державна вертикаль, тому ми зараз проводимо торги і будемо створювати свою лабораторію в лікарні швидкої допомоги. У нас є у місті лабораторії міські, які роблять ІФА-тестування, чим трохи зняли навантаження з лабораторій по ПЛР-тестуванню. Ми готуємо всі наші лікарні, щоб вони були готові приймати хворих на коронавірус. Всі лікарні в Україні повинні бути готові приймати хворих на коронавірус», — запропонував мер Львова.

Також Андрій Садовий передав міністру листи з проханням включити дві міські лікарні до переліку госпітальних, які працюють з хворими на коронавірусом, щоб медики могли отримувати доплати: 1-шу міську клінічну лікарню на вул. Ужгородській та Лікарню швидкої медичної допомоги.

фото прес-служби ЛМР

Міністр запевнив, що засоби індивідуального захисту закуповуються централізовано і їх скеровують найбільше у ті регіони, де є найвища захворюваність. Максим Степанов запропонував передати для міста «Джин-експерти» для проведення різних тестувань, в тому числі і щодо Covid-19.

«Коли ми почали процес пом’якшення, то ми думали, що дійдемо до певного рівня і на цьому рівні зафіксуємось. Якщо ми порівняємо з відсотком летальності з іншими країнами, то у нас ситуація краща. Коли ми говоримо про Львівську область, то нам треба терміново вводити якісь додаткові заходи, чи посилювати контроль за дотриманням заходів», — сказав міністр.

Епідеміологиня, експертка ВООЗ Наталія Виноград пояснила, що є кілька параметрів, які впливають на ріст захворюваності: «Щільність популяції і дотримання рекомендованих заходів. Люди розслабились, втомились. Потрібен такий контроль, який був на початку. Також треба чітко розділити правила відбору на обстеження. Нам треба зняти з медицини навантаження. Нам сьогодні треба говорити більше, щоб люди провітрювали приміщення, бо руки мити — це вже наступне. Нам треба розгортати госпітальну базу і на кожного пацієнта дивитись як на потенційно інфікованого. Ми не вертаємось до жорсткого карантину, але посилюємо контроль того, що є».

Голова Львівської ОДА Максим Козицький запропонував відновити роботу обласних маршрутів у режимі спецперевезень. Міністр запросив надати чіткий план відновлення роботи таких маршрутів та контролю за дотриманням ними усіх карантинних норм.