Сало як лакмусовий папірець

17:04, 24 лютого 2014

"Прошу звільнити мене із посади голови ЛОДА за власним бажанням", – такий зміст заяви Олега Сала на ім’я президента України Януковича В.Ф.

Датою написання заяви вказана п’ятниця, 21 лютого. Проте ZAXID.NET достеменно відомо, що заяву на звільнення Олег Сало писав у суботу, 22 лютого, коли Віктор Янукович уже втік з Києва. До того ж, він до пізнього вечора суботи безуспішно намагався зв’язатися з головою АП Клюєвим.

На заяві, опублікованій офіційним сайтом ЛОДА лише у понеділок 24 лютого, нема жодної резолюції керівництва Сала - ні голови АП Андрія Клюєва, ні, тим більше, президента Януковича. Хоча у п’ятницю 21 лютого Янукович впевнено почувався у президентському кріслі - більше того, він небезпідставно розраховував, що після оголошення лідерами опозиції подробиць підписаної угоди, Майдан розійдеться.

Змінивши дату на заяві про звільнення, Олег Сало, вочевидь, сподівався не виглядати повним ідіотом, який пише заяву на ім’я нелегітимного президента. Нагадаю, що у суботу вдень Верховна Рада змістила  Януковича з поста президента.

Загалом, особа Олега Сала мала б викликати особливий інтерес правоохоронців, бо ж інакше у громадськості виникне маса запитань до нової влади.

В Україні є не лише Янукович чи Пшонка, чиї маєтки так вразили країну. Є й дрібніші, хоч і не менш пихаті та зажерливі.

Джерела походження грошей, які Сало активно вкладав у нерухомість і бізнес, повинні бути виявлені та оприлюднені. Це справа честі – принаймні, для Василя Пісного, якого, кажуть, уже готують на місце начальника ГУ МВС у Львівській області.

Чи не так, Василь Михайлович?

В понеділок громадські активісти заявили на прес-конференції про те, що у записи в облуправлінні юстиції свідчать, що Сало кілька тижнів тому переписав частину свого майна у Жовківському районі на одного зі своїх колишніх заступників по роботі у міліції. Припускаю, йдеться про нинішнього заступника начальника ГУ МВС у Львівській області Андрія Карпінця. У Сколівському районі у Сала є розкішний відпочинковий комплекс «Золота форель».

Нагадаю, що це лише ті об’єкти, які вдалося виявити журналістам та громадським діячам, а сам Олег Сало (як і Пшонка чи Янукович, до речі) майже все свідоме життя працював на держслужбі.  Думаю, справжні список майна, що належить Салу чи його родичам, значно більший.

У 2005 році Олега Сала оголосили у міжнародний розшук – щоправда, не за корупцію, а за підозрою у протидії чесним виборам. Тоді цей шанс, як відомо, змарнували.

Не варто повторювати помилку.