Саме 1 грудня заборонили футболістам бігати полем з м'ячем у руках

Цей день у спорті

22:26, 1 грудня 2011

Сталося це 1863 року на 5 засіданні перших футбольних клубів Англії. Там затвердили і сучасні правила футболу та регбі, історія яких, в ті часи тісно перепліталась.

Члени засідання тоді чіико прописали скільки гравців має бути в команді, розміри футбольного поля та воріт, а гравцям заборонили грати руками в межах штрафного майданчика (за винятком воротаря). Ці правила з деякими правками збереглися і до нині.

День народження баскетболу. На уроці фізкультури учні кидали м'яч у кошики з-під персиків і навіть не знали, що започатковують найпопулярнішу гру. Саме так 1 грудня 1891 американець Джеймс Нейсміт вигадав баскетбол. Учитель фізкультури запропонував учням таку забаву, аби зайняли їх на уроці. Сталося це у Спрінгфілді, штат Массачусетс. Зараз в баскетбол грають 2 команди по 5 чоловік. Переможцем стає та, якій вдалось більше разів закинути м'яч у "кошик" суперника.

Старт Шевченка 1 грудня 1994 - теперішній володар Золотого мяча Андрій Шевченко забив свій перший гол у вищій лізі. У складі київського "Динамо" проти дніпропетровського "Дніпра" на 36 хвилині 2 тайму 18-річний футболіст встановив остаточний рахунок 4:2. Кияни перемогли. А цього четверга Легенд Київського Динамо Олега Блохіна та Андрія Шевченка нагородять орденами "За заслуги 1 ступеня" з нагоди 20-річчя українського футболу.