Саміт Євросоюзу у Брюсселі почався без Януковича

19:28, 26 жовтня 2011

У Брюсселі відкрився саміт Європейського Союзу. Відразу після нього, увечері в середу, пройде зустріч лідерів країн Єврозони.

Головна тема – доля єдиної європейської валюти в умовах тривалої боргової кризи в кількох країнах євро-зони. Передусім учасники зустрічі мають вирішити питання про виділення Греції чергового траншу фінансової допомоги.

Про докладну програму переговорів і можливі рішення поки що не повідомляють.

Раніше в середу канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, виступаючи в німецькому парламенті (бундестазі), що «крах євро означав би крах Європи», і наголосила на необхідності термінових заходів з виведення Греції з боргової кризи.

Німецький парламент підтримав значною більшістю голосів (503 проти 89) пропозицію канцлера збільшити розмір антикризового фонду Греції. 4 особи утрималися.

Між країнами ЄС зберігаються розбіжності з питання про списання частини грецького боргу і про обсяг Європейського фонду фінансової стабільності.

Нагадаємо, раніше планувалося, що 20 жовтня Віктор Янукович мав здійснити візит до Брюсселя. В ході зустрічей з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу мали бути узгоджені останні нюанси в Угоді про асоціацію, а з президентом Європейської Ради Германом ван Ромпеєм - домовлено про парафування цього договору на саміті Україна-ЄС у грудні.

Однак 12 жовтня депутати Європарламенту провели термінові дебати щодо ситуації в Україні після того, як 11 жовтня в Києві було оголошено судовий вирок колишньому прем’єр-міністру Юлії Тимошенко. Візит Президента до Брюсселю скасовано на невизначений час.

Згідно з проектом резолюції, Європарламент планує вимагати від офіційного Києва забезпечити екс-прем`єру право на участь у політичному житті України зараз і на виборах.

Крім того, євродепутати планують закликати Київ до здійснення чесного апеляційного процесу для Ю.Тимошенко.

У документі також зазначається, що відсутність реакції влади на занепокоєння справою Ю.Тимошенко у Європі може найнегативнішим чином вплинути на укладення угоди про асоціацію.