«Самопоміч»: Уряд - не учасник коаліційного процесу, а його наслідок

10:42, 1 листопада 2014

Лідер партії «Об’єднання «Самопоміч»» Андрій Садовий заявив, що для створення дієздатної коаліції важлива ідеологія і законопроекти навколо яких її учасники об’єднають зусилля в Парламенті.

Про це повідомляється у заяві, опублікованій на офіційному сайті політичної сили в п’ятницю, 31 жовтня.

На переконання Андрія Садового, «кожна фракція має делегувати з числа обраних депутатів своїх представників, які у форматі відкритого, прозорого діалогу сформують коаліцію».

Зазначається, що «Самопоміч» вже делегувала своїх представників, які можуть чітко формулювати ті пріоритети, які є важливими для коаліції. До складу ініціативної групи, які братимуть участь у переговорах входять Олег Березюк, Олександр Данченко, Ганна Гопко, Олег Лаврик, Іван Мірошниченко, Оксана Сироїд, Семен Семенченко та Єгор Соболєв.

Лідер «Самопомочі» вважає, що тепер не важливо те, яка сила набрала більше голосів, а важливо, щоб був відкритий діалог за круглим столом учасників коаліційного процесу.

Між тим, кандидат від «Самопомочі», учасник переговорного процесу, Оксана Сироїд заявила, що відповідно до ст. 83 Конституції України коаліцію формують депутатські фракції, а не президент чи прем’єр-міністр.

«Відповідно до Конституції суб’єктами коаліційного процесу є саме депутатські фракції, ніяких інших учасників цього процесу закон не передбачає. Це важливо, для того, щоб новостворена коаліція була життєздатною, а коаліційна Угода не стала лише декларативним документом. Ми бачили вже чимало коаліційних угод, які були написані, але які не виконувалися, і так відбувалось тому, що їх тексти кулуарно напрацьовували одні люди, а виконувати мали інші», – зазначила Сироїд.

Представники «Самопомочі» переконані, що уряд не є учасником коаліційного процесу, а є його наслідком.

«Уряд формується коаліцією з огляду на ті пріоритети, які визначаються коаліцією. І ці пріоритети мають бути спільним знаменником того, що політичні сили, які об’єднуються в коаліцію, обіцяли своїм виборцям», - зазначила Оксана Сироїд.

На її думку, усі виборчі програми учасників коаліційного процесу мають бути об’єднані, повинні бути визначені пріоритети і лише під ці пріоритети можна запропонувати авторитетних людей, що з них майбутній прем’єр має сформувати собі команду.

«Тільки у такий спосіб ми отримаємо відповідальний уряд, якого в країні на жаль, ще не було», – констатувала Сироїд і пояснила, що такий підхід дозволить уникнути подвійної підпорядкованості керівників міністерств прем’єру та партії, що їх делегувала до уряду.

«На наше переконання, коаліцією компромісом має бути обраний прем’єр, йому має бути запропоновано ряд фахівців на посади в міністерствах, а він, як топ-мененджер, має сформувати з них команду і разом з нею працювати», – переказала позицію «Самопомочі» Оксана Сироїд.