«Самопоміч» вважає заяви про патрулювання Широкиного спільно з «ДНР » небезпечним сигналом

11:15, 31 липня 2015

У «Самопомочі» вважають, що заяви заступника керівника головного командного центру Генштабу ЗСУ генерал-майора Олександра Розмазніна щодо спільного патрулювання Широкіного міліцейськими підрозділами України та «ДНР» свідчать про ризик чергової здачі українських територій окупантам. Про це йдеться в заяві депутатської фракції Об’єднання «Самопоміч».

«З огляду на річний досвід проведення схожих заходів (спільного патрулювання), ми вважаємо, що ці заяви є свідченням існування ризику чергового відступу українського війська та подальшої здачі українських територій окупантам», – йдеться у зверненні.

У «Самопомочі» нагадують минулорічний досвід діяльності спільного центру з контролю та координації питань щодо припинення вогню та поетапної стабілізації лінії розмежування у донецькому аеропорту та Дебальцевому, який призвів до значних втрат.

«Тепер ми бачимо аналогічну ситуацію щодо Широкиного і закликаємо вчитися на вже зроблених помилках. Дуже дорогих помилках, які коштували життя та здоров’я багатьом нашим воїнам, а державі – захоплених територій», – зазначають у фракції.

З огляду на зазначений трагічний досвід депутати виступають категорично проти запровадження спільних з агресором патрулювань та спільного контролю за українською територією і пропонують президентові України разом віднайти той шлях, який допоможе досягти мирної мети без ризику втрати територій.

Крім того, фракція вимагає відповідей щодо оцінки ризиків захоплення російсько-терористичними військами території с. Широкине та наявності відповідних засобів для захисту українських територій у разі поновлення бойових дій в цьому районі, а також щодо змісту останніх перемовин у нормандському форматі, коли було прийнято рішення залишити Широкіне.

У зверненні зазначається, що рік протистояння збройній агресії РФ показав достатньо трагічних уроків, щоб далі потурати ворогу на шкоду державним інтересам України.

 Нагадаємо, 30 квітня нормандська четвірка схвалила демілітаризацію Широкиного.

28 липня бійці «Донбасу» вийшли з Широкиного, на їх місце прибули морпіхи Збройних сил України.