Севастопольський морський завод після перевірки порядку приватизації та оцінки власності стане російським підприємством, яке працюватиме в інтересах міста.
Про це на прес-конференції у середу, 11 червня, заявив самопроголошений в. о. губернатора Севастополя Сергій Меняйло, передає Кримінформ.
"З приводу Севморзаводу роботу ведемо. Перевіряємо процес приватизації заводу - законно чи незаконно. Директорові заводу на нараді я оголосив, що гідротехнічні споруди - це не приватна власність, це власність держави, на сьогоднішній момент суб'єкта РФ Севастополя", - сказав Меняйло.
Він зазначив, що лист власнику надіслано. "Наступним кроком буде оцінка власності, ефективності роботи, порядку придбання заводу. Ми в цьому питанні діємо в правовому полі. Діяльність заводу контролюється. Ніхто ніяких грошей за кордон не відсилає. Позиція одна: на Севморзаводі працюють севастопольці, вони повинні бути завантажені роботою і отримувати зарплату", - пояснив в. о губернатора.
"Севморзавод буде російським. Свою профільність змінювати не буде. Це буде севастопольське підприємство, яке платитиме податки в бюджет Севастополя", - сказав Меняйло.
За його словами, можливо, підприємство увійде до Корпорації розвитку Севастополя, яка зараз створюється, або в Об'єднану суднобудівну корпорацію (ОСК).
Власником Севморзаводу є український бізнесмен і президент України Петро Порошенко. Підприємство, на якому в радянський час працювали 15 тисяч людей, в 90-ті роки було приватизовано. Сьогодні на ньому працюють до 200 осіб, які виконують прості види робіт з очищення корпусів суден і ремонту забортної арматури.
Нагадаємо, 16 березня в АР Крим пройшов нелегітимний референдум про входження півострова до складу Російської Федерації, якому передувала майже тритижнева окупація Криму російськими військовими. Згідно з результатами плебісциту, які не визнала ні Україна, ні світове співтовариство, понад 95% кримчан проголосували за вихід Криму зі складу України і приєднання його до РФ.
18 березня Путін та самопроголошена влада Криму підписали договір про приєднання Республіки Крим та Севастополя до складу РФ.
20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували «угоду» з самопроголошеною владою Криму про приєднання до Росії на основі результатів «референдуму».
21 Березня президент Росії Володимир Путін підписав ці закони, завершивши, таким чином, анексію кримського півострова.