Ідея Родинної Європи є надзвичайно плідною — і тому її необхідно поширювати у світі. Про це заявив Егідіюс Александравічюс 27 травня у київській книгарні «Є» під час зустрічі «Коли закінчується СРСР і починається Європа?», котра відбулась в рамках спільного проекту Книгарні “Є” та Посольства Литовської Республіки в Україні «Європейський досвід: Литва» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Як повідомили ZAXID.NET організатори, під час виступу Томас Венцлова наголосив на необхідності подолання примітивної нетерпимості до іншого — риси, що залишилася від радянського минулого. Потреба європейської інтеграції вимагає вироблення певної ідеології. Чеслав Мілош запропонував концепцію “Центральної Європи”, “Родинної Європи”. Крім того, є “креси” між “Європою” і “не-Європою” або “не-так-Європою” - культурні території на межі між Сходом і Заходом. Та ж таки Росія, коли йдеться про петербурзьку культуру — європейська, а коли про московську — це дещо інше.
Егідіюс Александравічюс додав, що Європа — це насамперед духовна категорія. Чеслав Мілош був справжнім європейцем, і його концепція стосується не стільки географії, скільки внутрішнього самоусвідомлення й ідентичності. Саме з розуміння цього й починається європейськість — і остаточно нищаться радянські стереотипи.
На заході були присутні: перекладач та громадський діяч Максим Стріха, публіцист та дисидент Василь Овсієнко, радник з питань культури посольства Республіки Польща Анна Кузьма, заступник директора Польського інституту у Києві Анна Лазар, радник з питань культури посольства Республіки Литва в Україні Габріелє Жайдітє, президент мережі Книгарень “Є” Роман Цуприк, директор видавництва “Критика” Андрій Мокроусов, перекладач Юрко Прохасько, літературознавець Олександр Бойченко, директор музею Г. Кочура Андрій Кочур, Марія Кочур, публіцист і громадський діяч Андрій Гайдамаха, письменники, журналісти та ін.