Самоврядування має користуватись законами бізнесу, – польський експерт

17:05, 3 березня 2011

Радник президента міста Любліна, президент «Фундації менеджерських ініціатив» Павел Прокоп вважає, що місцеве самоврядування, владні адміністрації мають у своїй діяльності користуватися законами бізнесу.

Про це він повідомив 3 березня під час ІІ Українсько-польського економічного форуму «Самоврядування. Економіка. Приязний кордон» у Львові.

Він наголосив: «Адміністрації на сьогодні змінюються, це зміни від бюрократії до менеджменту. Є багато проектів, які приносять зміни, є адміністрації в Україні та Польщі, які запроваджують у себе систему якості ISO, у виконкомах є картки послуг, і простий мешканець може прийти і подивитись, які послуги надає орган місцевого самоврядування. Також це можна дізнатися через Інртернет».

Павел Прокоп зазначив, що в останні роки адміністрації у Польщі стали кращими, привітнішими.

«Стара модель управління перестає діяти, адміністрації починають прирівнювати до бізнесових структур, як це є у Європі. Там це називають новим управлінням», – сказав чиновник.

Такі підходи, за словами Павела Прокопа, треба брати за основу, не обов’язково їх повністю копіювати.

«Звичайно, не треба наслідувати темпи бізнесу, але саме вміння управляти. Управління має орієнтуватись на позитивний результат. Адміністрація лише тоді дасть ефективний результат, коли буде відкритою», - сказав він.

Важливими чинниками ефективного управління він називає співпрацю та спілкування з партнерами: інвесторами, громадою, підприємцями.

«Адміністрація буде доброю, коли вмітиме слухати партнерів», – додав Павел Прокоп.

Тому, з його слів, органи місцевої влади повинні постійно проводити моніторинги потреб населення, вивчати те, що його найбільше турбує. Він навів приклад Амстердама, де свого часу міська влада провела опитування не лише населення, але й працівників адміністрації, і саме вони зазначили, що хотіли б, щоб їхнє місто активно рекламувалось у світі, «стало другою Венецією».

«Не треба програмувати все за людей, треба робити так, як вони цього хочуть. Тобто треба запитувати їхню думку, але адміністрація все ж має брати на себе відповідальність за прийняття рішень», - сказав чиновник.

Як інформував ZAXID.NET , у Львові 3 березня стартував ІІ Українсько-польський економічний форум «Самоврядування. Економіка. Приязний кордон», у межах якого підприємці, представники влади та громадські організації обговорять проблему підготовку українського кордону до Євро-2012, а також поділяться досвідом щодо ефективного місцевого самоврядування.