«Feldman family museum» привіз до Львова колекцію самурайської і козацької зброї XVI-XVIII століть. Експозицію можна оглянути в музеї «Арсенал».
Паралелі між японськими та українськими середньовічними воїнами не випадкові. Бо, окрім бойових прийомів, дуже схожими були й моральні засади патріотичного виховання чоловіків: честь, батьківщина, гідність.
«Козаки і самураї ― це передовсім моральна підготовка. І ті, і інші були професійними воїнами. І ті, й інші працювали, у певному сенсі, на державу і готові були покласти своє життя заради вищої мети», ― розповів Дмитро Анкудінов, член клубу «Львів Кендо Кай».
На виставці в «Арсеналі» демонструють оригінали зброї самураїв, інкрустовані дорогоцінним камінням, які одночасно є й витвором мистецтва. Поруч ― козацькі шаблі, ножі, вістря списів.
«Експонати, які представлені, збиралися по всьому світу довгі роки. Це XVI, XVIІ і початок XVIII століття», ― повідомив Олексій Артюхін, генеральний директор «Feldman family museum».
«Експонати надзвичайно цікаві, особливо ті, які стосуються зброї самурайської, оскільки у нас, в Україні, вони менше побутували. Звичайно, козацької зброї ми маємо більше, бо це наша територія. Але самурайська зброя для України ― це, до певної міри, унікальні речі», ― додав директор Львівського історичного музею Роман Чмелик.
Унікальними науковці називають і збірку перснів-печаток козацької старшини. Окрім практичного призначення, вони були й реліквіями, які передавали у спадок.
Колекцію уже показали у Києві, Чернігові і Каневі. У Львові вона залишиться на три місяці, а далі її повезуть ще у Харків.