Припинити уроки посеред навчального року. Цього вимагає санстанція - адже сторічна 41 школа, що у Брюховичах, не відповідає елементарним санітарним нормам. Хоча постанову видали вчора, сьогодні всупереч епідеміологам навчання у школі триває.
Головний санітарний лікар каже, що попереджали дирекцію школи уже не раз. У навчальному закладі на приписи реагували, щось підправляли, а цього року через нестачу коштів нічого зробити не змогли. Тому санстанція наполягає закрити школу саме тепер - посеред навчального року.
“В першу чергу, це є відсутність водопостачання та каналізування спортивного залу, майстерень, це є відсутність їдальні. Приміщення, де зараз харчуються діти початкової школи, це є буфет, де є відсутні приміщення для приготування гарячих страв”, - каже головний санітарний лікар Шевченківського району Мирослава Опаровська.
Вчитися у такій школі, наголошують у санстанція, небезпечно. Через невідповідно влаштовану їдальню у корпусі для початкових класів діти можуть отруїтися. Директор школи, каже, що 2 роки тому кошти на ремонт їдальні виділили, але їх не вистачило. Спортивний зал також в аварійному стані.
“Є проблеми по їдальні і по спортивному залі. В нас є нова їдальня у початковій школі для перших-четвертих класів. На великій перерві діти ходять з старшої школи відповідних категорій в їдальню початкової школи. Так, ми проводимо навчально-виховний процес. Школа не є закрита і ніколи не буде закрита”, - запевнив директор школи Володимир Божейко.
Їдальня початкової школи працює лише другий день. Харчуються тут діти тільки перших-четвертих класів. Меню на обід скромне - круасани і чай з лимоном. З наступного тижня обіцяють готувати гарячі страви. Рішення на приготування такої їжі, у санстанції Шевченківського району не дали. Кухарі погодились коментувати тільки після дозволу директора.
Та й обіцяних директором старшокласників, які, нібито, тут обідають, ми не побачили.
“А старшокласників взагалі нема. Вони там в тому корпусі, сюди не приходять”, - каже кухар Наталія Хомець.
Таким станом школи незадоволені і самі батьки дітей. Син пана Степана вчиться у п’ятому класі. Чоловік каже, у класі продіравлена дошка.
“Школа існує за рахунок батьків. Те, що вкладають в ремонти, то все батьківські кошти. Минулого року там поставили котельню, зробили опалення, фактично, якби тут зробили фасад, то вона могла б існувати”, - сказав батько учня Степан Вовк.
Проте, найкращий вихід для селища, зазначає батько, добудувати нову школу.
“Нову школу, на вулиці Широкій, 2 почали будувати ще 20 років тому. Проте, добудувавши до третього поверху, будівельні роботи припинили через нестачу коштів. Новий навчальний заклад міг помістити більше тисячі учнів. Зараз на цьому місті зруйновані стіни і купи сміття”, - каже журналіст Ольга Головецька.
У 2002 році приміщення новобудови передали на баланс міста. Уже за рік спеціальна комісія вирішила добудовувати школу, але роботи так і не розпочалися.
“В 2003 році, коли постало питання, що школа в аварійному стані, було проплачено кошти Львівському політехнічному інституту, був розроблений проект виводу цієї школи із аварійного стану. На даний момент, роботи по будівництву школи не ведуться”, - сказав депутат селищної ради Зеновій Лацик.
Селищна рада про заборону навчання у школі дізналася з Інтернету. Коментувати цю ситуацію співробітники відмовились, пояснюють, про цю школу нічого не знають. Секретар селещної ради Олександра Ощудляк каже, її онуки вчаться у Львівській школі. Натомість ті, хто водять дітей у Брюховицьку школу, все частіше говорять, що посадовці не так переймаються аварійним станом будівлі, як територією, яку можна вигідно продати.