Наслідний принц королівства Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман дав інтерв'ю каналу CBS. Під час інтерв'ю, яке відбулося 19 березня, напередодні його візиту до США, спадкоємець престолу відповів на багато питань, в тому числі щодо емансипації жінок в Саудівській Аравії.
Принц Мухаммед вважається реформатором. Він не тільки бореться з корупцією, а й намагається змінити консервативні закони, що обмежують права жінок королівства. За його словами, до 1979 року Саудівська Аравія була цілком нормальною країною, де жінки і чоловіки мали рівні права і працювали на будь-якій роботі без обмежень.
У 1979 році коли аятолла Хомейні заснував ісламську теократію в Ірані, релігійні екстремісти в Саудівській Аравії зайняли найбільш священне місце ісламу – Велику мечеть в Мецці. Щоб заспокоїти своїх релігійних радикалів, саудівці почали обмежувати права жінок і відокремлювати їх від повсякденного життя.
Сьогодні принц Мухаммед поставив за мету повернути все так, як воно було 40 років тому. Між іншим, через реформи в Мухаммеда зʼявилося дуже багато ворогів, в тому числі на релігійному грунті, тому наразі його штат перональної охорони – найбільший у світі.
Саудівським жінкам, яким було практично заборонено зʼявлятися на публіці, було надано нові права: вони можуть засновувати бізнес, вступати в армію і брати участь в концертах і спортивних заходах.
Майбутній правитель Саудівської Аравії також додав, що країна розробляє особливу ініціативу, яка буде запущена в найближчому майбутньому. «Ми працюємо над ініціативою, спрямованою на те, щоб розробити норми, які гарантуються рівну оплату праці для чоловіків і жінок», – заявив він.
Наслідний принц також додав, що стурбований тим фактом, що лише 22% жінок в Саудівській Аравії працюють, і він хоче, щоб ця цифра зросла. Крім ініціативи про рівну оплату праці, озвучену в інтерв'ю, за останній рік Саудівська Аравія дозволила жінкам відвідувати футбольні матчі, працювати в ресторанах, а також водити автомобіль. У червні вони зможуть вперше за 40 років знову сісти за кермо. По всій країні відкриваються автошколи для жінок. В одній тільки автошколі при Університеті імені принцеси Нури будуть навчатися водінню близько 70 тисяч жінок.
До слова, чемпіонка світу з шахів у категорії блітц та рапід, львів'янка Анна Музичук не поїхала на чемпіонат світу з шахів, який відбувався у грудні 2017 року у Саудівській Аравії, через вимоги носити абайю та утиски прав жінок.
Про свої наміри відмовитися від участі у змаганні через вимоги носити спеціальний одяг та ходити у супроводі Анна Музичук уперше заявила у листопаді. Пізніше стало відомо, що за сприяння Міжнародної шахової федерації жінкам-шахісткам дозволили не одягати на чемпіонат світу хіджаб, однак українська чемпіонка Анна Музичук вирішила відстояти свою позицію.