Народна депутатка Надія Савченко подала клопотання до Апеляційного суду Києва про взяття на поруки керівника організації «Офіцерський корпус» Володимира Рубана, підозрюваного в підготовці терактів і незаконному зберіганні зброї.
«Прошу суд: обрати відносно Рубана Володимира Володиимировича запобіжний захід у вигляді особистої поруки народного депутата України Савченко Надії Вікторівни або інший, не пов’язаний з триманням під вартою», – йдеться у клопотанні, яке Савченко опублікувала у Facebook.
Савченко поручилася за належну поведінку та явку Рубана до слідчого, прокурора чи суду за викликом. Вона також нагадала, що у вівторок, 20 березня, Апеляційний суд Києва розглядає апеляцію на арешт Рубана.
Як повідомляв ZAXID.NET, Рубана затримали уранці 8 березня під час перетину лінії розмежування на Донбасі в контрольному пункті в’їзду та виїзду «Майорськ» під час спроби ввезти з тимчасово окупованої території арсенал зброї, схований серед меблів. Суддя Шевченківського райсуду 9 березня під час засідання з обрання запобіжного заходу Рубану повідомив, що його підозрюють, зокрема у підготовці замаху на Президента Петра Порошенка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, екс-прем’єр-міністра Арсенія Яценюка й секретаря РНБО Олександра Турчинова.
Суд 9 березня обрав Рубану запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 2 місяці без права внесення застави. На цьому засіданні Савченко теж висловлювала готовність взяти Рубана на поруки.
Рубан у 2015-2016 роках виконував функції переговірника щодо звільнення полонених, яких утримують на території окупованої Донеччини та Луганщини. 27 лютого 2017 року СБУ скасувала йому дозвіл на перетин лінії розмежування на Донбасі. Таку заборону СБУ запровадила після того, як він та Надія Савченко прибули в окупований Донецьк.
Водночас 15 березня генеральний прокурор Юрій Луценко заявив про наявність у слідства незаперечних доказів того, що народна депутатка Надія Савченко особисто планувала теракт у Верховній Раді. Генпрокурор також вніс до парламенту три подання щодо Савченко: про надання згоди на притягнення її до кримінальної відповідальності, на її затриманн і на обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Регламентний комітет Верховної Ради має розглянути ці подання на засіданні 21 березня.
Савченко була номером першим у списку «Батьківщини» під час позачергових парламентських виборів у 2014 році. На той час вона вважалася політв’язнем у Росії. Після визволення Савченко увійшла до фракції «Батьківщини», але у грудні 2017 року її було виключено зі складу фракції.
Верховна Рада 15 березня виключила Савченко зі складу Комітету з питань національної безпеки і оборони.