СБУ оприлюднила переговори терористів про отримання установки «Бук-М» з Росії

16:58, 18 липня 2014

Служба безпеки України оприлюднила переговори терористів, які підтверджують передачу з Росії зенітно-ракетного комплексу «Бук-М» разом з російським екіпажем.

Про це повідомили у прес-центрі Служби безпеки України.

Аудіозапис, який пред'явив журналістам на брифінгу глава СБУ Валентин Наливайченко, опублікував «5 канал». Із запису розмови зрозуміло, що бойовики очікують військову підтримку з території Росії і що вони вже отримали установку «Бук-М».

Він наголосив, що Служба безпеки України має намір домагатися ідентифікації екіпажу зенітно-ракетного комплексу, яким був збитий цивільний малайзійський лайнер.

«Для нас зараз найголовніше встановити, в тому числі через міжнародні інституції (під час заслуховування на спеціальних засіданнях і в ООН, і в ОБСЄ), від російської сторони отримати прізвища всіх трьох членів екіпажу - російських військовослужбовців - які безпосередньо управляли ЗРК «Бук-М» і які безпосередньо натиснули на гашетку і запустили ракету проти мирного пасажирського літака», - заявив Наливайченко.

Дані про наявність комплексу «Бук» у терористів СБУ отримала ще 14 липня, але інформацію тоді не вдалося підтвердити.


Джерело: 5 канал

Вранці 17 липня розвідка з'ясувала, що установка разом з екіпажем була передана бойовикам біля Суходольська. «Бук-М» перевезли спочатку до Донецька, а потім в Первомайськ. За інформацією ТСН, разом з зенітно-ракетним комплексом були передані три самохідні артилерійські установки «Гвоздика».

Між тим, у п’ятницю, 18 липня, розвідувальні служби США попередньо підтвердили, що Boeing-777 в Донецькій області збили проросійські бойовики.

Раніше також, МВС опублікувало відео, на якому зенітний комплекс «Бук» вивозять у бік Російської Федерації. На записі можна побачити, що на установці не вистачає однієї з ракет.

Як повідомляв ZAXID.NET, 17 липня над Торезом Донецької області терористи збили літак Boeing 777 Малайзійських авіаліній, який летів з Амстердама в Куала-Лумпур. Внаслідок цього інциденту загинуло 298 людей — 283 пасажири, з яких троє — діти, та 15 членів екіпажу.

Перед цим в РНБО повідомили, що у терористів з'явилися установки, які здатні збивати літаки на великих висотах.

Президент України Петро Порошенко назвав цей інцидент терактом.

У зв'язку з цим інцидентом, міжнародні авіакомпанії вирішили відмовитися від польотів над українською територією, а Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) закрила повітряний простір східної частини України для польотів цивільної авіації.