Служба безпеки України підтвердила інформацію про звільнення генерал-лейтенанта Василя Пісного з посади заступника начальника Головного управління боротьби з корупцією і організованою злочинністю СБУ, яке називають управління «К».
Як повідомили ZAXID.NET у відповідь на інформаційний запит, Василя Пісного звільнили з посади 3 червня. Однак він досі залишається працівником СБУ.
«Наказом т.в.о. голови Служби безпеки України [Івана Баканова, – ред.] від 3 червня 2019 року запитувана Вами особа звільнена з посади першого заступника начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБ України та перебуває у розпорядженні першого заступника голови СБ України – начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю», – йдеться у відповіді на запит ZAXID.NET.
Нагадаємо, про те, що Василь Пісний втратив крісло в управлінні «К», 3 червня повідомив головний редактор Цензор.Нет Юрій Бутусов. За його інформацією, з посад в управлінні «К» також звільнили заступника по боротьбі з контрабандою Сергія Коваленка та заступника по боротьбі з корупцією у судах Володимира Рибачука.
А раніше, ще 29 травня, львівський сайт Syla.news, посилаючись на власні джерела у спецслужбі, повідомляв, що Василя Пісного позбавили повноважень в СБУ, однак офіційного підтвердження цієї інформації не надходило.
Нагадаємо також, що 56-річний Василь Пісний з вересня 2015 року працював на посаді заступника Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ, хоча в минулому він сам відсидів п'ять місяців у СІЗО за підозрою у контрабанді. У серпні 2017 року президент Петро Порошенко присвоїв йому звання генерал-лейтенанта.
У лютому 2019 року в інтерв’ю «Главкому» мер Львова Андрій Садовий назвав ім’я Василя Пісного як ймовірного організатора обстрілів його будинку з гранатомета у 2014 році. У 2016 році екс-заступник командира львівського «Беркуту» Сергій Голуб, який виїхав до Росії, заявляв, що Пісний був також причетний до організації нападів на райвідділки поліції у Львові під час Революції гідності.