Працівники Служби безпеки України розпочали перевірку дій посадовців «Дніпроазоту», які призвели до створення дефіциту рідкого хлору.
Про це повідомила прес-служба СБУ.
Перевірку розпочато за фактом збільшення вартості реагенту у кілька разів. Правоохоронці заявили, що своїми непрофесійними діями ці посадовці створили передумови для порушення функціонування життєзабезпечення населення та небезпеку для здоров'я людей.
«З 15 червня 2018 адміністрацією ПАТ «Дніпроазот» в порушення договірних зобов'язань та без завчасного попередження призупинено виробництво та відвантаження рідкого хлору водопостачальним підприємствам України, що унеможливлює обеззараження питної води, створює загрозу виникнення масових отруєнь та поширення епідемій. Водночас Службою перевіряється обґрунтованість збільшення у декілька разів вартості реагенту на шляху від виробника до кінцевого споживача», - повідомили в СБУ.
За результатами перевірки слідчими СБУ буде прийнято рішення щодо кваліфікації за Кримінальним кодексом України дій осіб, причетних до штучного створення передумов до виникнення надзвичайної ситуації.
Нагадаємо, що 15 червня «Дніпроазот» припинив свою роботу у зв'язку зі збитковістю. Підприємство було виробником і постачальником рідкого хлору й соляної кислоти, які необхідні для очищення води. 17 липня прес-служба «Дніпроазоту» повідомила, що підприємство готове відновити роботу, якщо АМКУ дозволить йому підвищити ціну на рідкий хлор до середньоринкової. На підприємстві пояснили, що через подорожчання енергоресурсів виробництво рідкого хлору для нього є невигідним.