СБУ скасувала заборону на в'їзд австрійському журналісту, який схвалював окупацію Криму

09:47, 12 квітня 2019

Служба безпеки України скасувала заборону на в'їзд в Україну австрійському журналісту Крістіану Вершютцу. Про це повідомив сам журналіст на своїй сторінці в Facebook.

«Заборону на в'їзд в Україну знято! Спасибі всім офіційним і неофіційним помічникам», – написав Вершютц.

До посту він прикріпив фото документа, підписаного прес-секретарем СБУ Оленою Гітлянською, в якому зазначено, що заборона знята «у зв'язку з надходженням інформації про припинення існування обставин, на підставі яких особі було заборонено в'їзд», інформує «112 Україна».

Водночас в самій СБУ наразі цю інформацію не коментують.

Як інформував ZAXID.NET, СБУ заборонила австрійському журналісту Крістіану Вершютцу в'їзд в Україну терміном на один рік. Підставою для цього стала «необхідність гарантування безпеки журналіста».

Повідомлялося, що від початку збройного конфлікту в Криму і на Донбасі Вершютц висвітлював події в Україні, широко використовуючи штампи кремлівської пропаганди, тиражуючи фейки від російських телеканалів, які дискредитують діяльність Збройних сил України, заперечують агресію Російської Федерації проти України, а бойовиків регулярної армії РФ позиціонують «ополченцями».

Крім того, за наявною в правоохоронців інформацією, зазначений іноземець протягом останніх чотирьох років відвідував тимчасово окуповані території Донецької, Луганської областей та Криму через неконтрольовані пункти пропуску з території Російської Федерації, чим порушив порядок перетину українського кордону.

27 грудня найпопулярніша австрійська газета Kronen Zeitung вийшла з заголовком: «АГЕНТ КРЕМЛЯ». РЕПОРТЕР ORF ПОБОЮЄТЬСЯ ЗА СВОЄ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ». 57-річний журналіст заявив, що боїться за своє життя в Україні, оскільки тут, нібито, «діють воєнізовані, ультранаціоналістичні групи, що погрожують журналістам, які критикують українську владу і намагаються бути об’єктивними».

Крім того, в кінці липня 2018 року він оприлюднив свій репортаж про відвідування анексованого Криму, в якому стверджував про «успіхи РФ в будівництві аеропорту в Сімферополі і будівництві Кримського моста», про те, як покращилося життя кримських татар після російської окупації, яку Вершютц називав «приєднанням».

У зв'язку з відповідним рішення служби, Вершютц подав позов до Окружного адміністративного суду Києва.