СБУ спростувала інформацію правозахисників про наявність у неї «таємних в’язниць»

13:37, 29 серпня 2016

Начальник апарату голови Служби безпеки України Олександр Ткачук спростовує інформацію правозахисних організацій про існування «таємної в'язниці» СБУ в Харкові і звільнення звідти 13 осіб, а також заявив про сприяння спецслужби в наданні інформації під час чергового візиту представників підкомітету ООН з питань запобігання катуванням.

«“Таємні в'язниці” СБУ – це нагадує мені (…) про чутки, що стосуються “таємних в'язниць” ЦРУ», – заявив Ткачук в ефірі телеканалу «112 Україна» в понеділок, 29 серпня, коментуючи відповідну заяву правозахисних організацій Amnesty International і Human Rights Watch, передає «Інтерфакс-Україна».

У цьому контексті він закликав з обережністю ставитися до таких «гучних заяв». «Інформація про “таємну в'язницю” в Харкові не відповідає дійсності ... Так, у нас є в Харкові підрозділ – сектор забезпечення досудового слідства, де слідчі СБУ працюють із затриманими і підозрюваними особами. (…) Там відсутні умови для утримування людей», – наголосив представник СБУ.

Також він зазначив, що за дорученням голови СБУ Василя Грицака вже проводиться перевірка, і якщо будуть отримані якісь докази, що підтверджують інформацію доповідей правозахисників, то вони будуть передані в органи прокуратури.

Відповідаючи на запитання щодо можливого візиту місії ООН, зокрема, у ізолятори, начальник апарату голови СБУ поінформував: «5 вересня, якщо не помиляюся, делегація підкомітету (ООН) з питань запобігання катуванням прибуде в Україну. Всі документи, всі доручення, необхідні від СБУ, голова спецслужби Грицак підписав. Тобто повноваження на відвідування не тільки слідчих ізоляторів, а й будь-яких приміщень СБУ для того, щоб зняти всі інсинуації і домисли в цих питаннях».

«Ми будемо плідно з цією делегацією працювати і надавати підтримку для реалізації їхніх повноважень», – запевнив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук.

Як повідомляв ZAXID.NET, в опублікованій 29 серпня доповіді Amnesty International і Human Rights Watch зазначено, що перед публікацією звіту представники цих організацій зустрілися з головним військовим прокурором України Анатолієм Матіосом та передали йому список з 16 осіб, які перебувають в «таємних в'язницях» в Харкові. У звіті йдеться, що шестеро людей були звільнені 25 липня, ще семеро, у тому числі одна жінка – 2 серпня. 12 з цих звільнених були в списку, який правозахисники передали Матіосу. Правозахисники стверджують, що в «таємних в'язницях» СБУ зараз перебувають, як мінімум, ще п'ятеро людей. Двоє з них є громадянами Росії, ще двоє – українці, які живуть у Харкові. П'ята людина нібито страждає на психічне захворювання.

В доповіді наведені імена деяких осіб, нібито випущених з «таємної в’язниці» СБУ, подані їхні цитати, але не вказано, як вони туди потрапили.