На Кіровоградщині працівники Служби безпеки України спільно з прокуратурою припинили постачання неякісних російських запчастин для ремонту залізничних вагонів. Про це повідомляє прес-центр СБУ.
Правоохоронці встановили, що посадовці державного підприємства, яке спеціалізується на ремонті та постачанні запасних частин для залізничних вагонів, організували закупівлю неліквідної продукції через низку підконтрольних структур. Фірми скуповували російські запчастини, в яких закінчився термін експлуатації, та оформлювали на продукцію недостовірну документацію.
Згодом легалізовані неякісні запчастини ділки за завищеною ціною реалізовували українським власникам залізничних вагонів, а держпідприємство виконувало для них ремонтні роботи.
За висновками експертів, експлуатація рухомого складу з неякісними запчастинами могла призвести до позаштатних ситуацій на залізниці.
Під час обшуків на підприємстві та у комерційних структурах співробітники СБУ виявили понад чотириста колісних пар сумнівного походження вартістю понад сім мільйонів гривень та вилучили документацію, яка доводить здійснення оборудок при закупівлі запчастин.
До слова, в 2016 році кібершахраї вкрали в українців ₴339 млн. Про це повідомила на прес-конференції заступник директора Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА Олеся Данильченко.
«Сукупний дохід шахраїв в 2016 році збільшився в 4 рази – до 339,13 млн. У 2015 році ця сума становила 84,36 млн», – сказала вона.
Данильченко зазначила, що найчастіше кіберзлочинці використовують такий вид шахрайства, як «вішинг» – дзвінки клієнтам банків з метою виманювання реквізитів платіжних карт, необхідних для проведення операцій без використання картки.