СБУ викрила у Львові шахрайські схеми соцвиплат переселенцям з районів АТО

14:35, 10 червня 2016

У Львові співробітники СБУ викрили факти незаконних виплат внутрішньо переміщеним особам з районів проведення АТО.

Під час оформлення документів на соцвиплати шахраї подавали неправдиву інформацію про наявність підстав для відшкодування витрат на проживання, зокрема й на оплату житлово-комунальних послуг, інформує прес-служба УСБ України у Львівській області. Підставою для отримання матеріальної допомоги внутрішньопереміщеним особам є відсутність у них або членів їхньої родини житла за межами окупованих територій та грошей на банківському рахунку, еквівалентних 10-кратному розміру прожиткового мінімуму, що становить 14,5 тис. грн. 

У прес-службі СБУ уточнили ZAXID.NET, що державі було завдано збитків на загальну суму орієнтовно 200 тис. грн. Щоправда, ця сума може бути й більша (встановлять в ході розслідування), оскільки відомо, що це були непоодинокі випадки шахрайства в декількох районах Львова.

Як прокоментував ZAXID.NET ситуацію Начальник відділу правової роботи управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міськради Олег Бриковський, подібні порушення виявляє не лише Держфініснпеція, але й управління соцзахисту в рамках своєї роботи.

«Станом на сьогодні в Галицькому відділі соцзахисту виявили 5 сімей, яким переплачено на загальну суму 29,5 тис. грн, з них частково повернули 3,5 тис грн. У Франківському відділі таких сімей є 6. З загальної суми 23 тис. грн повернуто 6 тис. грн. В Личаківському – 17 сімей, 98 тис. грн, повернуто 25 тисяч грн. Це гроші, які повертаються добровільно. Коли людям показують документи, вони як правило погоджуються повертати. Але просять розтермінувати сплату заборгованості і сплачують її частинами», - каже Олег Бриковський.

За словами Олега Бриковського, тепер в рамках досудового регулювання спору управління соціального захисту скерує листи до людей, які вказали неправдиві дані. Цих осіб буде повідомлено, що за ними рахується заборгованість через подання неправдивої інформації. 

«Ми встановлюємо термін у місяць-півтора на повернення цієї суми і повідомляємо, що якщо вона не поверне цієї суми, ми звертаємось з відповідною заявою до суду. В такому випадку людина додатково буде 1378 грн судового збору», - каже Олег Бриковський.

За матеріалами СБУ поліція вже відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (шахрайство) ККУ.

Тривають невідкладні слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх причетних до розкрадання бюджетних коштів.