СБУ виявила масштабні фальсифікації на «виборах» до Держдуми РФ

Попри маніпуляції окупантам вдалося забезпечити «явку» лише у приблизно 200 тис. мешканців ОРДЛО

19:30, 29 вересня 2021

Служба безпеки України зафіксувала масштабні фальсифікації на виборах до Державної думи Росії, які відбулися у вересні 2021 року на території окупованих РФ Донецької та Луганської областей.

За наявними даними української спецслужби, мешканці тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей фактично проігнорували плебісцит (всенародне голосування з питання державної приналежності певної території або політичної долі держави). Проте російські куратори «намалювали» в ОРДЛО високу явку і підтримку провладної партії «Єдина Росія».

Зокрема, було встановлено, що автобуси, які возили так званих «виборців» з ОРДЛО на територію Росії, курсували напівпорожніми. При цьому за документами у них було 100% завантаження місць. Така псевдомасова явка активно висвітлювалась проросійськими пропагандистами, які створювали «потрібну» картину у ЗМІ.

відео СБУ

За наявною інформацією СБУ, більшість махінацій відбулися через електронне голосування. Зокрема, організатори збирали персональні дані «залежних бюджетників» та вводили їхні дані у систему без особистої участі «виборців».

Попри маніпуляції окупаційної влади, їм вдалося забезпечити «явку» лише у приблизно 200 тис. мешканців тимчасово окупованих територій України, хоча, за даними СБУ, окупаційна влада планувала отримати понад півмільйона голосів.

За оперативною інформацією, після завершення голосування масова паспортизація мешканців ОРДЛО була згорнута.

«Незаконні дії проросійських функціонерів документуються у межах раніше відкритих кримінальних проваджень. Отримані матеріали буде передано до відповідних міжнародних інстанцій», – йдеться у повідомленні.

В СБУ також розповіли, що у «наспіх» виданих паспортах стоїть код неіснуючого підрозділу Міграційної служби Ростовської області, а прописка у такому документі також не вказується, і тому видані документи не дають права на соціальні та пенсійні виплати від країни-агресора.

Зауважимо, що українська 22 вересня омбудсменка Людмила Денісова повідомляла, що 230 тис. українців взяли участь у так званих «виборах» до Держдуми на дільницях на її території. Ще 150 тис. громадян голосували в так званих «інфоцентрах» на окупованих частинах Донбасу. Своєю чергою український парламент визнав Держдуму РФ нелегітимною.