Служба безпеки України у понеділок, 18 травня, визнала проукраїнського одеського активіста Сергія Стерненка потерпілим у справі про замах на нього. Раніше очікувалося, що СБУ визнає Стерненка підозрюваним, оскільки 24 травня 2018 року він зарізав чоловіка, який скоїв на нього збройний напад. Цей напад став для Стерненка третім у 2018 році.
Після допиту в СБУ у понеділок Стерненко вийшов до журналістів та активістів, які проводили біля будівлі СБУ акцію на його захист, і повідомив, що СБУ визнала його потерпілим, а не підозрюваним.
«Друзі, ви можете мене привітати, я потерпілий, а не підозрюваний… Я просто хочу, щоб ви зрозуміли ситуацію – ось в моїх руках три повістки про виклик. Знаєте, для чого мене викликали повістками, офіційна версія? Для того, щоб ознайомити мене з матеріалами справи, як виявляється», – сказав Стерненко, якого процитував «Укрінформ».
При цьому активіст припустив, що ще до проведення акцій протесту у слідства «були геть інші наміри», а відсутність підозри станом на сьогодні «не гарантує її оголошення в майбутньому».
«Тільки завдяки тому, що сьогодні ви прийшли сюди, в період карантину, коли так важко дістатись, вони вирішили не порушувати закон», – додав Стерненко.
Хто такий сергій Стерненко
Сергій Стерненко – проукраїнський активіст з Одеси, колишній очільник одеського «Правого сектору». Відомий завдяки організації та участі у протестних акціях, зокрема бойкотах виступів українських артистів, які їздять із виступами до Росії, та російських артистів, котрі підтримують збройну агресію на сході та окупацію Криму. Він виступав і проти забудови частини території Міського саду Одеси – Літнього театру. Тоді йому висунули підозру в організації масових заворушень. У квітні 2018 почав працювати над створенням в Одесі громадської організації «Небайдужі». Зараз живе в Києві. Домігся відкриття кримінальної справи проти генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової за недекларування майна.
У чому суть справи Стерненка
Одеського активіста Сергія Стерненка намагалися тричі вбити ще в 2018 році. Слідчі так і не змогли тоді знайти організаторів. Під час третього нападу Стерненко зміг відбитися від нападників, смертельно поранивши ножем одного з нападників. Після цього Стерненко просив надати йому охорону, але йому відмовили. Водночас екс-регіонали та проросійські політики навпаки закликали оголосити Стерненку підозру.
Про оголошення підозри Стерненку почали говорити після того, як генеральним прокурором України Стала Ірина Венедіктова. Масові акції на захист Стерненка прокотилися Україною 6 травня.