Василь Грицак запросив журналістів до «таємних в’язниць СБУ»

16:36, 1 вересня 2016

Голова Служби безпеки України Василь Грицак укотре спростував повідомлення про існування в Україні «таємних в’язниць СБУ».

«У нас немає таємних в’язниць СБУ. У нас є відділ забезпечення досудового слідства в м. Києві, який працює для центрального апарату, та є сектори забезпечення досудового слідства в кількох областях України, в обласних центрах, зокрема і в Харкові», – сказав він на брифінгу в Харкові в четвер, 1 вересня, передає «Інтерфакс-Україна».

Голова СБУ запропонував журналістам самим відвідати сектор досудового забезпечення на території Управління спецслужби в Харківській області. «Я запрошую охочих, якщо є бажання, поїхати прямо зараз і подивитися цю «в’язницю таємну», – сказав голова СБУ.

За його словами, на території сектора досудового слідства відбувається спілкування слідчих із затриманими за підозрою в тероризмі та диверсіях, оскільки спілкуватися з ними в службових кабінетах недоцільно.

Грицак також повідомив, що відділ забезпечення досудового слідства та відповідні сектори відвідала уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

Він також пообіцяв найближчим часом організувати зустрічі з військовослужбовцями, волонтерами та журналістами, яких незаконно тримали у в’язницях і підвалах на території, підконтрольній «ДНР» і «ЛНР».

«Нехай розкажуть, в яких умовах їх тримали, на відміну від наших. Мене трішки злить, у хорошому розумінні цього слова, чому мовчать справжні українські патріоти про те, як їх катували», – сказав Грицак і закликав журналістів «не лити воду на млин ворогів».

Як повідомляв ZAXID.NET, в опублікованій 29 серпня доповіді Amnesty International і Human Rights Watch зазначено, що перед публікацією звіту представники цих організацій зустрілися з головним військовим прокурором України Анатолієм Матіосом та передали йому список з 16 осіб, які перебувають в «таємних в'язницях» в Харкові. У звіті йдеться, що шестеро людей були звільнені 25 липня, ще семеро, у тому числі одна жінка – 2 серпня. 12 з цих звільнених були в списку, який правозахисники передали Матіосу. Правозахисники стверджують, що в «таємних в'язницях» СБУ зараз перебувають, як мінімум, ще п'ятеро людей. Двоє з них є громадянами Росії, ще двоє – українці, які живуть у Харкові. П'ята людина нібито страждає на психічне захворювання.

В доповіді наведені імена деяких осіб, нібито випущених з «таємної в’язниці» СБУ, подані їхні цитати, але не вказано, як вони туди потрапили.

Того ж дня в СБУ спростували цю інформацію.