Секс, вбивство та психонасилля цими вихідними на сцені Фестивалю театрів у Львові

Провокативний «Дикий театр» приїхав з трьома виставами до театру імені Лесі Українки

16:35, 11 листопада 2016

Провокуємо, обурюємо та можемо навіть травмувати ― так про себе говорять актори столичного «Дикого театру». Вони приїхали до Львова на триденні гастролі.

«Я хочу «Диким театром» підірвати Львів! І дуже сподіваюся, що ті хвилі, які ми тут будемо створювати, захлинуть наше місто. І Львів стане насправді театральною столицею», ― сказав художній керівник театру імені Лесі Українки Павло Ар'є.

Ці актори змушують глядача думати, діяти, завищувати собі ж планку і не бути жертвою. Отож розпочнуть у п’ятницю, 11 листопада.

«Вій2.0» ― гостросюжетна вистава за п’єсою Наталії Ворожбит, сучасний відгомін Гоголівського твору. За сценарієм, двоє французів потрапляють в українське село з його специфічними мешканцями. А там і відьма, і вбивство, і потрійне відспівування панночки. Задля цієї постановки сцену перенесли в глядацький зал театру імені Лесі Українки ― вона у формі хреста.

«Насправді я хвилююся, хвилююся за реакцію Львова на театр. Але це необхідно робити і показувати Львову інший театр - молодіжний, а не класичний», ― розповів директор театру імені Лесі Українки Микола Павлів.

Секс, зрада, вбивство, корупція ― вже у суботу, 12 листопада. Треш-вистава «Попи, Мєнти, Бабло, Баби» ― це осучаснена постановка «Герцогині Мальфі» Джона Уебстера, яку той написав ще у 17 столітті. За сценарієм, чоловік, померши, віддав статки жінці-красуні, а її брати ― піп та мєнт ― вирішили все відібрати. Вистава шокує, тож розрахована на тих, кому за вісімнадцять.

«Вистави наші досить агресивні. Там є ненормативна лексика. Тому вони не для дітей. Але в нас був випадок, коли на виставу мама прийшла з дитиною. А наприкінці підійшла і подякувала нам: сказала, що краще це він побачить на сцені театру, аніж на вулиці.. Я жартую», ― посміявся режисер вистави «Попи, Мєнти, Бабло, Баби» Максим Голенко.

Завершать Фестиваль театрів 13 листопада виставою «Бути знизу» за п’єсою російського драматурга Юлії Тупікіної. Починається все з Олі та Віри, що прийшли в агентство на безкоштовні курси «Як стати щасливою!» Постановка про жінок, насилля, дискримінацію, та психозалежність. Після перегляду, кажуть, глядачки навіть наважуються змінити своє життя.

«Пишуть повідомлення «Дикому театру», що вистава змінила їхнє ставлення до себе. Чи «я вирішила піти від чоловіка», – розповіла режисер вистави «Бути знизу» Юля Мороз.

«Інколи дівчата, які дивляться, настільки ідентифікують себе з героїнями, що вибігають посеред вистави просто в сльозах. Деякі писали: «Я побачила себе, більше так не можу: йду від чоловіка». Але ми не можемо брати на себе відповідальність за те рішення, яке прийме людина після вистави», ― додала арт-директор «Дикого театру» Ярослава Кравченко.

«Дикий театр» ― це театр, що вибиває зі зони комфорту і навіть лікує.

Квитки — від 80 до 150 гривень.