У селі Рясне-Руське, одразу на виїзді зі Львова, мешканці сьогодні, 4 березня, вранці протестували проти будівництва першого індустріального парку. Люди розвели вогонь і не дозволили техніці проїхати на ділянку.
У п’ятницю ЛКП «Львівсвітло» мало розпочати будівництво підстанції для майбутнього індустріального парку. Його згідно з конкурсом будуватиме ТзОВ «СіТіПарк Львів».
На ділянці 28 га господарюють понад 200 селян. Ця земля раніше належала колгоспу «Нове життя» та після роздержавлення 1985 року працювати на ній самостійно взялися люди. Документів на неї жодних не мають.
«Нас всіх ділили тими паями і воно включено мені в земельний пай», – розповіла мешканка с. Рясне-Руське Марія.
«Документи мої є от, що я проробила 30 років і мої батьки, я корінна тут жителька», – додала інша мешканка Марія Малишевська.
Дотепер жоден з мешканців не приватизував своєї ділянки. Оскільки земля за межами села Рясне-Руське, наказ з приватизації мали б надати Держгеокадастр у Львівській області та районна адміністрація.
«Люди з такими заявами зверталися в Держгеокадастр, але людям прийшла відмова. Земельній ділянці – в цьому випадку 28 га ріллі – присвоєні кадастрові номери», – розповіла сільський голова Рясного-Руського Емілія Смокоровська.
Землевпорядник сільської ради запевняє: територія не належить місту, відтак продавати її для індустріального парку не могли.
«Маємо з архіву документи. Було два укази. Один указ 1978 року про зміну меж міста Львова. А другий указ про розширення меж міста Львова 88-го року, де входило село Рясне і ті заводи – тільки не рілля», – доповнив землевпорядник Рясне-Руської сільської ради Ігор Сухецький.
Натомість у міській раді кажуть, що передачу земель погоджують не лише виконавчі органи. До цього процесу задіяні і в Держземагентстві, і в юстиції. Тож якби були сумніви, їх вказали б у висновках. Запевняють, що мають усі документи.
«Це, зокрема, і підтвердження меж міста в обласному управлінні земельних ресурсів, є низка архівних графічних матеріалів, межа міста Львова і межа Рясне-Руське відображена також в генеральних планах відповідно селища і Львова. Крім того, і ту межу можна також зафіксувати, побачити і на публічній кадастровій карті», – зазначив начальник міського управління природних ресурсів Сергій Коровайник.
Як бути тепер, аби не зашкодити інвестиційному клімату міста та громаді села – ще шукатимуть сторони компромісу.
Нагадаємо, перший у Львові індустріальний парк будуватиме філія голландської компанії «СТР» ТзОВ «СіТіПарк Львів». Інвестор планує вкласти у будівництво майже 50 млн євро і розмістити на 100 тис. кв. м парку близько 20-30 компаній і, відповідно, створити понад 3 тис. нових робочих місць. Станом на кінець січня поточного року до парку вже було підведено майже всі комунікації.