Військовослужбовці, які беруть участь в антитерористичній операції у східних областях України, подали перші 27 заяв на отримання земельних ділянок: у Волинській (14 заяв), Житомирській (5 заяв), Львівській (7 заяв), Черкаській (1 заява) областях.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби Державного земельного агентства України.
У відомстві запевняють, що всі ці заяви вже прийняті до роботи. Як відомо, кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності.
"Пріоритетом №1 у роботі Держземагентства України є впровадження програми соціальної підтримки військовослужбовців, які зараз відстоюють територіальну цілісність держави у східних областях України", – переконаний голова Держземагентства Сергій Рудик.
За словами чиновники, "на цей час визначено 2521 земельний масив (загальною площею у 18380,2 гектара). Таким чином, захисники Батьківщини, які беруть участь в АТО, невдовзі зможуть безкоштовно отримати земельну ділянку".
У відомстві також повідомили, що на сьогодні територіальні органи земельного відомства за заявами військовиків прийняли вісім рішень про розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею у 8,74 гектара.
Зокрема, землевпорядники Волині в інтересах військовослужбовців ухвалили два рішення про надання земельних наділів для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
У Житомирській області також прийнято три рішення щодо виділення земельних наділів для ведення особистого селянського господарства та два – для ведення садівництва.
На Черкащині прийнято рішення щодо розробки відповідної документації для виділення землі учаснику АТО для ведення особистого селянського господарства.
Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства - не більше 2 га, для ведення садівництва - не більше 0,12 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у селах - не більше 0,25 га, в селищах - не більше 0,15 га, в містах - не більше 0,10 га, для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 га.