Вища палата польського парламенту більшістю голосів сенаторів від правлячої партії «Право і Справедливість» (PiS) прийняла уночі зміни до двох законів у сфері судової системи країни - про Національну раду судочинства та про суди загальної юрисдикції. Про це пише «Укрінформ».
Як зазначається, відповідні зміни до законів, які викликали протести у суддівському середовищі країни та у польської опозиції, тепер повинен підписати президент країни Анджей Дуда. За обидва закони проголосувало 57 сенаторів PiS, тобто більшість Сенату, який становить 100 осіб.
Віце-маршалок Сенату від опозиційної партії «Громадянська платформа» Богдан Борусєвіч під час обговорення законопроектів заявив, що Польща перебуває «у поворотному моменті», тому що обидва закони знищують незалежність судів.
Між тим, представники влади наголосили, що зміни навпаки зміцнять демократичну систему країни. «Завдяки змінам до закону про Національну раду судочинства ми міняємо корпоративну модель на демократичну, віддаючи владу народові. Нинішня модель ради суперечила конституції», - заявив заступник міністра юстиції Польщі Марцін Вархол.
Лідер PiS в п'ятницю, 14 липня, заявив, що судова влада у Польщі потребує глибокого реформування, оскільки перебуває у моральному і професійному занепаді.
Відзначимо, що плани змін в судовій системі викликали обурення опозиційних сил, які планують організувати в неділю масштабні протести. Багато представників судової гілки влади Польщі наголошують, що це є спробою змінити устрій країни і повністю підпорядкувати виконавчій владі судову гілку влади. Своє занепокоєння з цього приводу вже висловили Європарламент та Єврокомісія, яка на наступному тижні окремим пунктом планує розглянути ситуацію в Польщі в рамках процедури дотримання країною верховенства права.