Сенат США схвалив найбільшу за 30 років податкову реформу

12:18, 20 грудня 2017

Сенат Конгресу США на засіданні в середу, 20 грудня, прийняв фінальну версію законопроекту про проведення найбільшої за останні 30 років податкової реформи в країні. Ініціативу підтримали всі присутні республіканці - 51 сенатор із 100, проти висловилися 48, пише CNN.

«Сенат Сполучених Штатів тільки що пройшов найбільший в історії законопроект про скорочення податків. Жахливий індивідуальний мандат (ObamaCare) скасований», - повідомив президент США Дональд Трамп в Twitter.

Під час розгляду в Сенаті в документ були внесені технічні зміни, в результаті чого тепер законопроект буде направлений на переголосування в Палату представників, яке має відбутися в середу. Як очікується, проблем з його підтримкою не виникне.

Після проходження Конгресу законопроект буде направлений на підпис президентові США Дональду Трампу, що, як очікується, відбудеться до Різдва.

Одним з основних пунктів податкової реформи є істотне зниження ставок особистого прибуткового і корпоративного податків.

Корпоративний податок в США – зараз один з найвищих в світі в порівнянні з показниками в інших країнах з розвиненою економікою.

Максимальну норму оподаткування для підприємств планується скоротити з нинішніх 35 до 21 відсотка.

Зараз в США діє шкала оподаткування з семи рівнів – у 10, 15, 25, 28, 33, 35 і 39,6%. Спочатку передбачалося спростити її і залишити всього три основних рівні: 12, 25 і 35%. У підсумковому проекті залишилися сім рівнів, в ньому встановлюються наступні пороги: 10, 12, 22, 24, 32, 35 і 37%.

Противники реформи наполягають на тому, що від її прийняття виграє тільки великий бізнес і дуже забезпечені громадяни США.